Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
μακης

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από μακης »

Αμα παρουσιαζομαστε απο 20 μεχρι 30 του μηνα τη διαδικασια μπορουμε ν τη ν κανουμε κ στης 30 του μηνα
ρεθυμνο

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από ρεθυμνο »

Εκανα αιτηση για λογους υγειας σημερα. η κλιση απο την επιτροπη μ παν ερχετε εντος μηνα. το ραντεβου που πρεπει να κλεισω ειναι εντος μηνα η απο τη στιγμη π μ ερθει η κλιση ενα μηνα μετα?
γιωργος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από γιωργος »

Όντως έχεις ένα μήνα να κλείσεις ραντεβού (με το που σου έρχεται η επιστολή βέβαια) η ενα μηνα απο τη μερα που κανεις τα χαρτια αναβολης;
Clark6

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από Clark6 »

Το συστημένο αναφέρει ότι πρέπει να παρουσιαστεί ο αιτών εντός ενός μηνός από την έκδοση του. Οπότε, οποιαδήποτε επικοινωνία γίνει με την Επιτροπή Απαλλαγών, θα γίνει μετά την άφιξη της επιστολής. Νωρίτερα δεν έχει κάποιο νόημα, μιας και δεν θα έχετε κληθεί επισήμως ακόμα.
Για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, είναι προτιμότερο να πάτε προς το τέλος αυτής της διορίας.
κικος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από κικος »

Μετα που περνας απο την επιτροπη κ επικιρωνει την αποφαση σοθ ερχετε χαρτι σπιτι που επιβεβαιωνει την αναβολη?
peter12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 29, 2016 10:38 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από peter12345 »

κικος έγραψε:Μετα που περνας απο την επιτροπη κ επικιρωνει την αποφαση σοθ ερχετε χαρτι σπιτι που επιβεβαιωνει την αναβολη;


Ναι, περιπου ενα μηνα κανει να ερθει, σε εμενα μαλιστα η επιτροπη μ είπε να επικοινωνησω με στρατολογια 2 εβδομαδες μετά. Δηλαδη να τσεκαρεις οτι έστειλαν το χαρτι.

Κιτσος

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από Κιτσος »

Τα φρουραρχεία που πρέπει να απευθύνεσαι ανάλογα μ με το στρατολογικό σου γραφείο υπάρχουν πουθενά ;
Clark6

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από Clark6 »

Κίτσο, δεν βρήκα κάποιο σάιτ που να έχει μια αναλυτική λίστα.
Αυτή την πληροφορία μπορεί να την δώσει με βεβαιότητα η εκάστοτε ΣΥ.
Άτομα που είναι δημότες μίας περιοχής αλλά κατοικούν σε άλλη περιοχή, μπορούν να πάνε και στο Φρουραρχείο της περιοχής που κατοικούν, για να διευθετήσουν τις υποθέσεις τους. Π. Χ. αν κάποιος είναι δημότης Βόλου αλλά κατοικεί μόνιμα στην Αθήνα, τότε δεν πρέπει απαραίτητα να πάει μόνο στο Φρουραρχείο που είναι υπεύθυνο για τον Βόλο, αλλά μπορεί αντί αυτού να παρουσιαστεί και στο Φρουραρχείο Αθηνών.
mixalis

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από mixalis »

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση ηθελα να κανω παρουσιαζομαι τον γενάρη στην θήβα και θέλω να πάρω αναβολή έχω κρίσεις πανικού και καταθλίψει πέρασα έναν δύσκολο χρόνο και θέλω να πάρω λίγο τα πάνω μου και μετά να υπηρετήσω για να πάρω αναβολή από το φρουραρχείο μέχρι ποτέ μπορώ να πάω να την ζητήσω την αναβολή. Προχθές Μου ήρθε το χαρτί

Zachos4

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από Zachos4 »

Καλησπερα, μεχρι και 5 ημερες πριν απο την ημερομηνια καταταξης μπορεις να περασεις την διαδικασια. Παρα μαζι σου τις γνωματευσεις σου και πανε καλυτερα με συνοδο. αποψη μου οτι θα την παρεις ευκολα. ζητα καλυτερα 1χρονο.
Clark6

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από Clark6 »

Μιχάλη, θα πρέπει να παρουσιαστείς έως πέντε ημέρες πριν την επίσημη κατάταξη σου, στο Φρουραρχείο.
Καλό είναι να πας νωρίς το πρωί, γιατί θα έχεις αρκετό δρόμο μπροστά σου. Είναι σημαντικό να έχεις μία πρόσφατη ιατρική γνωμάτευση μαζί σου, διαφορετικά το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα λάβεις παραπεμπτικό για το στρατιωτικό νοσοκομείο. Οπότε αν δεν έχεις κάτι τέτοιο, θα πρέπει να το κανονίσεις το συντομότερο.
TheMonk

Αναβολή - απαλλαγή στο Φρουραρχείο (2016)

Δημοσίευση από TheMonk »

Καλησπέρα κύριοι,Είμαι 24 ετών και λόγω σπουδών έχω πάρει αναβολή μέχρι το 2020.

Έχω 4 ερωτήσεις:

1. Εάν πάρω το πτυχίο μου μέσα στο 2017 ή 2018, κόβεται αυτόματα η αναβολή μου και πρέπει να καταταγώ ή αν δεν κόψω ο ίδιος την αναβολή θα μου έρθει χαρτί κατάταξης όταν λήξει μόνη της η αναβολή δηλαδή το 2020;

2. Λόγω οικονομικών προβλημάτων, ποιές οι πιθανότητες να καταταγώ Νοέμβριο, να ζητήσω και να μου δώσουν αναβολή τον Μάρτιο και να συνεχίσω τη θητεία μου τον επόμενο Νοέμβριο; Θα μου τη δώσουν την αναβολή ή όχι;

3. Γεννήθηκα Ελλάδα αλλά λόγω του ότι ο πατέρας μου είναι από Αυστρία και έχω και τις 2 υπηκοότητες και διαβατήρια κλπ, υπάρχει κάποια περίπτωση για μειωμένη θητεία?

4. Το 2012 μου είχε έρθει χαρτί κατάταξης για υγειονομικό, όταν κόψω ή λήξη η αναβολή μου θα μου έρθει πάλι χαρτί για το ίδιο τμήμα του στρατού ή αλλάζει αυτό?

Ευχαριστώ πολύ!

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες