Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Tasos

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Tasos »

Γνωριζουμε κατι για την βαση του 10% για μηχανικους; Η βαση του 2015 ηταν 8,860, που περιπου πιστευετε οτι θα κυμανθει το 2016;:(:(
Anonymous

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια περασα μηχανικων και εμεινα εξω απο πλοιαρχων για 56 μορια ωστοσο πρεπει να εχω περασει πλοιαρχων με το απολυτηριο υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να παω πλοιαρχων ή παω μηναχικων ντε και καλα ;
Αγγελικη

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Αγγελικη »

Καλησπερα. Ξερει κανεις ποτε περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα με τη δευτερη γενικη κατηγορια; δηλαδη το απολυτηριο; και πως?
mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από mattypocket »

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερετε. Η μηχανικων ειχε περσυ βαση 9000 μορια περιπου. Αν υποθεσουμε οτι θα μεινει στα ιδια, ποσα παραπανω θες για να περασεις Ασπροπυργο; Ειναι κατι στανταρ πχ +1000/2000 πανω απο την βαση; Ξερει κανεις πως παει;
ΑντώνηςΚ

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ΑντώνηςΚ »

Καλησπέρα σε όλους σας,
Είμαι 17 ετών και σκέφτομαι να μπω στην ΑΕΝ συρρου. Έχω proficiency και είμαι από ΕΠΑ. Λ. Το απολυτήριο λυκέιου μου είναι αρκετά υψηλό (18,6). Δυστηχώς ή ευτηχώς του χρόνου δίνω πανελλήνιες. Μπορείτε να μου απαντήσετε τα ερωτήματα μου παρακάτω;

1) Καλύτερα να μπω με μέσο όρο ή με πανελλήνιες;
2) Τα αγγλικά βοηθάνε και στις πανελλήνιες
3) Είμαι από ΕΠΑ. Λ οχι ναυτικο λυκειο, υπαρχουν μειωνεκτήματα
4) Τι έχετε να μου προτείνεται πάνω σε αυτό το κομμάτι

Υ. Π Για πλοιαρχος παω

Ευχαριστώ πολύ.

liopp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 09, 2017 9:38 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από liopp »

Γεια σας παιδια τελειωσα το λυκειο και ενδιαφερομαι για μηχανικος. Με το lower βγαζω 19000 μορια και δηλωσα και για πλοιαρχος ολες τις σχολες. Λετε να με παρουν; Α επισης πεφτω στο 2% οπου ειμαι ορφανος απο εναν γονιο

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θεωρώ ότι συγκεντρώνεις αρκετές πιθανότητες ναι.
ManosJr

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από ManosJr »

Γεια σας παιδιά. Με απολυτήριο 17.6 και lower, πιστεύετε ότι έχω πιθανότητες να μπω πλοίαρχος; Γιατί είδα πέρσι υψηλές βάσεις και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να πέσουν. Επίσης, επειδή δεν ξέρω ακριβώς πώς γίνεται η επιλογή της πόλης, θα έχω περισσότερες πιθανότητες αν τις δηλώσω όλες τις σχολές; Γιατί είμαι από Κρήτη και προτιμώ Χανιά, αλλά κυρίως θέλω να αποφύγω τις πολύ μακρινές σχολές.
Τελειοφοιτος

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Τελειοφοιτος »

Ρε ***** το ειχα βγαλει στα τετραμηνα 17 και 17.4 και με. τις εξετασεις επεσα στο 15.4... Εχω πτυχιο αγγλικων με το οποιο φτανω στα 17400 εαν τα υπολογισα σωστα... εχω καθολου πιθανοτητες να μπω η να μην μπω καν στον κοπο...(επισης ειμαι και τριτεκνος το οποιο δεν ξερω αν μ δινει κανα μπουστ..). Ευχαριστω για τον χρονο σας!
kalos123

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από kalos123 »

Πως βλεπετε τις βασεις απο πανελληνιες;
Anonymous

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε αν δεν εισαι σε καποια ειδικη κατηγορια αστο. Περσυ με το απολυτηριο νομιζω ηθελες πανω απο 19000. Στο λεω για να μην φας την ταλαιπωρια που εφαγα εγω και τοσοι αλλοι σημερα στην ΥΕΑΝΕΘ, τσαμπα.
mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από mattypocket »

Ως τριτεκνος μπορει να μπαινεις, δοκιμασε το αν το θες.
Μιχαλης

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Επιτελους βγηκαν τα αποτελεσματα με 11500 και τριτεκνος +αναπηρο αδελφο.Για μηχανικος θεωρω πως εχω περασει κιολας.

Οσο για την βαση πιστευω πως μπορει να πεσει λιγο διοτι ηταν ελαφρα πιο δυσκολα τα φετινα θεματα σε σχεση με τα περσινα.

Ioanna745
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2016 3:45 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2016)

Δημοσίευση από Ioanna745 »

Μήπως γνωρίζει κανείς που θα κυμανθούν φέτος οι βάσεις της Δεύτερης Γενικής κατηγορίας για πλοίαρχους και για μηχανικούς;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες