Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
arislikewar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 11:33 am
Επικοινωνία:

Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από arislikewar »

Καλησπέρα παιδιά, είμαι απόφοιτος οικονομικών και κάτοχος ΜΒΑ, μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να μπώ στον στρατό.(Παλαιότερα οικονομολόγοι έμπαιναν και χριζόντουσαν αξιωματικοί όπως και οι δικηγόροι), ευχαριστώ.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από Terminator »

To να υπηρετήσεις τη θητεία σου στο οικονομικό σώμα γίνεται τώρα μονιμοποίηση ως αξιωματικός δεν νομίζω να γίνεται πλεον
arislikewar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2015 11:33 am
Επικοινωνία:

Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από arislikewar »

Βασίζομαι σε ένα νόμο του 2010 καθώς και τα ένθετα που είχαν βγεί κατά καιρούς για οικονομολόγους στον στρατό και συνάμα ένα χρόνο στρατιωτικής εκπαίδευσης. Για τα ερωτήματα αυτά να ρωτήσω στο ΓΕΣ;
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Δεν γινεται αυτο πλεον, δεδομενο οτι υπαρχει το οικονομικο ΣΣΑΣ. Παλαιοτερα οντως, προσλαμβανονταν πτυχιουχοι οικονομικων οπως και νομικης κλπ
cuervo

Πτυχιούχοι οικονομολόγοι στις Ένοπλες Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

arislikewar έγραψε:Βασίζομαι σε ένα νόμο του 2010 καθώς και τα ένθετα που είχαν βγεί κατά καιρούς για οικονομολόγους στον στρατό και συνάμα ένα χρόνο στρατιωτικής εκπαίδευσης. Για τα ερωτήματα αυτά να ρωτήσω στο ΓΕΣ;


Τελευταία προκήρυξη για πτυχιούχους είχε βγει το 2009... Άρα δεν νομίζω πως πρέπει να βασίζεσαι σε μια τέτοια νομοθεσία, στο ΓΕΣ χλωμό να σου απαντήσουν, για να σου απαντήσουν θα πρέπει να πιάσεις πρώτα γραμμή Εικόνα Καλύτερα να μπεις στην επίσημη ιστοσελίδα και να στείλεις email, λογικά δεν θα σου πουν κάτι παραπάνω από αυτά που σου γράφουμε εμείς εδώ.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες