H μεγαλύτερη πληγή του στρατού είναι οι γυναίκες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Iron_Skinhead
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 18, 2015 5:59 am
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Γυμναστική
Επικοινωνία:

H μεγαλύτερη πληγή του στρατού είναι οι γυναίκες

Δημοσίευση από Iron_Skinhead »

Ελάτε ρε παιδιά... Δεν είναι τόσο ακραία τα πράγματα με τις γυναίκες Εικόνα
Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΕΛΗ!!!
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

H μεγαλύτερη πληγή του στρατού είναι οι γυναίκες

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Υπάρχουν και γυναίκες που δεν αξίζουν να είναι στις Ε. Δ. αλλά πιστεύω ότι η πλειοψηφία μάλλον είναι δίκαια. Τώρα με τους ΕΠΟΠ έχει αρκετές, εγώ όταν τελείωσα με την 270 λίγο μετά νομίζω ήρθαν οι πρώτοι στα στρατόπεδα, εγώ δεν πέτυχα από ΕΠΟΠ, από ΣΜΥ ναι είχα και ήταν εξαιρετική κυρία, καμία σχέση με στραβάδι.
Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

H μεγαλύτερη πληγή του στρατού είναι οι γυναίκες

Δημοσίευση από george777 »

Αυτό που βίωσα εγώ φίλε απο ΕΠΟΠ γυναίκες, μιλάμε το μυαλό στην λούφα και μόνο και απο δουλειά μήν ακούσουν, ασε που μου έδιναν την εντύπωση ότι θεωρούν αυτονόητο να τα κάνουν οι άνδρες και αυτές να λουφάρουν... Σίγουρα όμως μιλάω για μεμονωμένη περίπτωση 2 και μόνο γυναικών ΕΠΟΠ που πέτυχα εγώ, πάντως δύο από σχολές ήταν πολύ καλές στην δουλειά τους...
Χριστίνα

H μεγαλύτερη πληγή του στρατού είναι οι γυναίκες

Δημοσίευση από Χριστίνα »

Πραγματικά ακούω τη μία οπισθοδρομική αντίληψη μετά την άλλη. Εννοείται πως ισότητα είναι να αντιμετωπίζεις το καθένα με βάση τις ιδιαιτερότηρες του. όμως ο στρατός είναι ιδιαίτερη περίπτωση. Εννοείται και οι γυναίκες πρέπει να συμμετέχουν είτε θέλουν κανονικά είτε στις ειδικές δυνάμεις. Απλά θα πρέπει να μην τίθεται το θέμα της εγκυμοσύνης πριν απο κάποιος ηλικία. Τώρα για την περίοδο πρέπει να το αντέξουν (γυναίκα είμαι οπότε ξέρω πως είναι) και να αντιμετωπίζοτναι όπως οι άντρες. Ο πόλεμος δεν έχει φύλο δυστυχώς και επομένως δεν υπάρχει χώρος για διακρίσεις. οι οποίες αν και δήθεν ρηξικέλευθες φέρουν πολλές σεξιστικές αντιλήψεις. Βέβαι να αυτές οι γυναίκες τα καταφέρουν είναι ξεκάθαρο πόσο άξιες είναι, ίσως περισσότερο και από κάθε άντρα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης