Σημείωμα κατάταξης (2015)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Μια απλή φωτοτυπία της βεβαίωσης πάρε. Τα υπόλοιπα ισχύουν κανονικά.

Άβαταρ μέλους
Bill-nurse
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2015 9:45 pm
Επάγγελμα: Νοσηλευτής
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Bill-nurse »

Παιδιά καλησπέρα και συγχαρητήρια για την αψογη λειτουργια του φορουμ! Εχω μια απορρια. Σημερα εκοψα την αναβολη μου μεσω κεπ καταθετωντας τα απαραιτητα δικαιολογητικα για να καταταγω τον Ιανουαριο. Θελω να ρωτησω ποτε περιπου να περιμενω το σημειωμα καταταξης;
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από oldsoldier »

Nassos έγραψε:Βεβαίωση σπουδών πρέπει να πάς για να αποδείξεις ότι δεν έκανες κακή χρήση αναβολής και να σου δώσουν ειδικότητα.

Καμία σχέση το βιβλιάριο υγείας που έχεις τώρα. Ρώτα τους γονείς σου για το βιβλιάριο βρέφους, θα καταλάβουν.


Καλό είναι να το έχεις το βιβλιάριο όπως λέει αλλά δεν το βλέπουν καθόλου. Απλά το γράφει το σημείωμα κατάταξης και αναλόγως το κέντρο μπορεί να μην στο ζητήσουν καθόλου. Εγώ το είχα πάρει στο Μεσολόγγι και δεν το ζήτησαν.

Bill-nurse έγραψε:Παιδιά καλησπέρα και συγχαρητήρια για την αψογη λειτουργια του φορουμ! Εχω μια απορρια. Σημερα εκοψα την αναβολη μου μεσω κεπ καταθετωντας τα απαραιτητα δικαιολογητικα για να καταταγω τον Ιανουαριο. Θελω να ρωτησω ποτε περιπου να περιμενω το σημειωμα καταταξης;
Ένα μήνα περίπου, πριν την κατάταξη σου θα σου έρθει. Θα δεις πότε βγαίνει ανακοίνωση στο site της στρατολογίας για την Α' ΕΣΣΟ 2016 και θα βάλεις τα στοιχεία σου να δεις αν σε έχουν σε αυτή τη σειρά και πού θα καταταγείς. Μετά θα περιμένεις να σε καλέσουν από το ΑΤ της περιοχής σου να πας να παραλάβεις το σημείωμα. Αν δεις ότι είσαι σε αυτή την σειρά, έχουν περάσει αρκετές μέρες από την ανακοίνωση της σειράς και δεν σε έχουν καλέσει να πάρεις στη στρατολογία της περιοχής σου και να ψάξεις που είναι το χαρτί.

antonis12
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 1:43 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από antonis12 »

Nassos έγραψε:Βεβαίωση σπουδών πρέπει να πάς για να αποδείξεις ότι δεν έκανες κακή χρήση αναβολής και να σου δώσουν ειδικότητα.
To αν έκανες κακή χρήση αναβολής κρίνεται από το στρατολογικό γραφείο που ανήκεις, εκεί καταθέτεις το πτυχίο/βεβαίωση σπουδών όταν διακόπτεις την αναβολή. Στην κατάταξη απλά δηλώνεις τις γραμματικές σου γνώσεις και τι έχεις σπουδάσει.

Γιωργος Β.

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Γιωργος Β. »

Καλησπερα παιδια... Μηπως ξερει κανεις ποτε θα οριστικοποιηθει η ημερομηνια για την ΣΤ ΕΣΣΟ Νοεμβριου?
george990
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2015 1:54 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από george990 »

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση ηθελα να σας κανω. Εκοψα την αναβολη μου 29 Οκτωβριου, στην ιστοσελιδα του στρατου λεει οτι οποιος κοψει την αναβολη του μεχρι 31 οκτωβριου θα τον καλεσουν για να αρχισει θητεια τον ιανουαριο. Η ερωτηση μου : Εχουμε προφανως 6 δεκεμβριου και δεν μου εχει ερθει ακομα χαρτι το οποιο θα μου λεει οτι καλουμε για στρατο, δεν θα επρεπε να μου ειχε ερθει αφου ημουν στο χρονικο οριο που λενε στην ιστοσελιδα τους; , θα με καλεσουν τον ιανουαριο; Απο την στιγμη που καλεισαι για στρατο την ταδε ημερομηνια ποσο καιρο πριν σου στελνουν το χαρτι; Οποιος γνωριζει και ειναι ευκολο να μου δωσει καποιες πληροφοριες για να καταλαβω θα τον/την ευχαριστουσα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων. Καλο σας βραδυ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Το σημείωμα κατάταξης το στέλνουν στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής σου 10 με 15 ημέρες πριν τη κατάταξη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης