Άσκηση αθανασίας

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Λέων

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Λέων »

Ρε παιδια καλησπερα καταρχην. Θελω να ρωτισω κατι ως απορρια κυριως. Εχω ακουσει πολλες ιστοριες για τα κομαντα μ. Υ. Κ/δ. Υ. Κ/ο. Υ. Κ κτλ. Εχω ακουσει πολλα ονοματα στελεχων και θανοντον και μη αλλα εναν δεν εχω βρει και εχω ακουσει πολλες ιστοριες γι'αυτον... Και δε ξερω ουτε το ονομα τουυ. Μονο το επιθετο. Θα το αναφερω τωρα και θελω να μαθω λεπτομεριες... ΘΑΛΑΣΣΑΣ...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από yandr »

Υπάρχει ολόκληρη συζήτηση για το ονομα αυτό.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από kampf »

297ΙΜΑΚ έγραψε:Θυμαμαι οταν ημουν εκπαιδευομενος στο 12 ΣΥΚ, μια μερα, μας χαρακωναν με κατι μαχαιρια 2 παλαμες και μετα ριχναν στις πληγες χοντρο αλατι. Καποια αλλη μας φορεσαν ενα ζουρλομανδια και αφου μας εδεσαν στα ποδια ενα τσιμεντολιθο 10 κιλα μας πεταξαν μεσα στη θαλασσα για να βγουμε εξω 10 μιλια αποσταση. Καποια αλλη μερα ενας ανικητος εκανε την τρελιτσα του και για σπασιμο μας φορεσαν παλι ζουρλομανδιες, ευτυχως χωρις τον τσιμεντολιθο, μας εδωσαν τους δισκους το φαγητο στο στομα και μας ειπαν να παμε να φαμε Στο 1 μιλι απο τη ακτη. Οταν περναγαμε σχολειο αιχμαλωτου μας τσουβαλιαζαν και μας πεταγαν πετρες αφου ειχαν πιαστει τα χερια τους να μας ματσουκωνουν με τα καδρονια με τις προκες. Θυμαμαι ενα καημενο παιδακι εκανε το λαθος να ρωτησει τι ωρα ειναι. Τον ανεβασαν στην αραχνη και τον πετουσαν κατω καμια 20φορες και οταν επεφτε του φωναζαν "ωρα να πας σπιτι". Τον αλλο δεν θυμαμαι τι εκανε και τον εδεσαν χειροποδαρα πισω απο ενα μπαγγι και τον εσερναν πανω κατω το βουνο. Αυτον που πραγματικα ομως λυπηθηκα ηταν εναν που τον εστησαν στον τοιχο με ανοιχτα τα ποδια και τον κλωτσαγαν στα... Το παιδι παρακαλουσε να τον αφησουν να παει να χτυπησει το καμπανακι αλλα δεν τον αφηναν. Για να μη σχολιασω τη φαλαγγα και τα σβησμενα τσιγαρα, τα νυχια που μας εβγαζαν με την πενσα και τα δοντια με την ταναλια... Αυτα ηταν σε καθημερινη διαταξη. Τοτε παρακαλαγαμε να μας πνηγουν στη πισινα, και στη θαλασσα δεν ειχαμε προβλημα... Αχ τα σημερινα σχολεια αυτο που εχμεις ειχαμε για διαλειμμα Το θεωρουν καψωνι.

Εμεις ρε βαζαμε βισμα για την ασκηση Αθανασιας!



φημολογειται οτι αυτη η μεθοδος εκπαιδευσης δημιουργηθηκε απτον Τσακ Νορρις για να ξεφευγει λιγο απτη ρουτινα.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Nassos »

12 ΣΥΚ; Ρε 297ΙΜΑΚ, μήπως σε εκπαίδευσε ο Καρτελιάς;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Nassos έγραψε:12 ΣΥΚ; Ρε 297ΙΜΑΚ, μήπως σε εκπαίδευσε ο Καρτελιάς;
Ναι Ναι! Ο Νικος ο Καρτελιας μπραβο! Κελευστη Α΄τον προλαβα εγω ειδικοτητα Ρ/Ε Ραδιοεντοπιστης.

Αξιωματικους ειχαμε τους Τραγέα, Μωραϊτίνη, Παπαδάκο, Παπαγρηγοράκη και Υπαξιωματικους Κανταρέλη, Τζοάνος αν τους θυμαμαι καλα

Και Εκπαιδευομενους ειχα τον Κωστα τον Θωκταριδη και τον Πετρου τον Μαριο

Τι μου θυμησατε παλι... ΕικόναΕικόναΕικόνα

δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

o κυριτσης ειναι πρωτος ξαδελφος μου. Οπου πηγαινα (οταν ημουν φανταρος) κ τους ελεγα αυτο το ονομα μου απαντουσαν εσυ εισαι κ ξαδελφος του κυριτση του "βατραχου"; Το παλικαρι δεν παει καλα. Απο 7-8 χρονων ηταν προσκοπος! Οτι λαλακια ηθελες εκανε με τον αδελφο μου. Σπιτι του τωρα εχει ενα δωματιο πληρες εξοπλισμενο.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

δημητρης25 έγραψε:o κυριτσης ειναι πρωτος ξαδελφος μου. Οπου πηγαινα (οταν ημουν φανταρος) κ τους ελεγα αυτο το ονομα μου απαντουσαν εσυ εισαι κ ξαδελφος του κυριτση του "βατραχου"; Το παλικαρι δεν παει καλα. Απο 7-8 χρονων ηταν προσκοπος! Οτι λαλακια ηθελες εκανε με τον αδελφο μου. Σπιτι του τωρα εχει ενα δωματιο πληρες εξοπλισμενο.
Αν λεμε τον ιδιο Κυριτση εγω ειδα εναν ανθρωπο μαλαμα! Με γλυτωσε απο Παρα πολυ πονο (οχι οτι δεν εφαγα κι εγω τα σκατα μου). Αν πηγαινα πολεμο θα ηθελα να ειμαι μαζι του. Τελος!
Annetahere

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Annetahere »

Γεια σας, πρώτα απ'όλα δεν σε πνίγουνε. Ο πατέρας μου μού έλεγε, ότι σε βουτάνε στο νερό και λίγο πριν χάσεις τις αισθήσεις σου σε ανεβάζουν και σε ρωτάνε: " Εγκαταλείπεις; " αν πεις όχι σε ξαναβουτάνε άλλες δύο φορές και μετά σε αφήνουν. Αν πεις ναι εγκαταλείπω, τότε σε αφήνουν αμέσως όμως. Και το ξέρω αυτό στα σίγουρα γιατί το έχουν κάνει στον πατέρα μου, έτσι; Εικόνα
Νητ..

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Νητ.. »

Είναι τόσο σίγουρο ότι θα χάσεις τις αισθήσεις σου;Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω. Δεν υπάρχει η πιθανότητα πνιγμού; Εικόνα

Άβαταρ μέλους
blood
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2015 11:40 pm
Τοποθεσία: Νοσοκομειο
Ενδιαφέροντα: Να πεθανω
Επάγγελμα: Αχρηστος
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από blood »

HeliasTheGreek έγραψε: ρε παιδια εχω ακουσει για της ειδικες δυναμεις οτι σου κανουν ασκηση αθανασιας... Δηλαδη σε πνηγουν (σε νερο) και μετα σε επαναφερουν ωστε να μαθεις να μην φοβασαι το θανατο... Ισχυει; Δεν μπορω να αποκαλυψω απο που το ακουσα για ευνοητους λογους... Οποιος εχει παει ας μου πει... Γιατι θελω να παω...
το εχω ακουσει κι εγω αυτο απο ουκα
Δεν υπαρχει μυικα ποιο δυνατος απο εμενα στο κοσμο
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες