Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Χρήστος έγραψε:Θέλω να περάσω σε στρατιωτικές σχολές όμως έχω στίγμα. Άμα καταφέρω να ανεβάσω τον αιματοκρίτη και την αιμοσφαιρίνη θα με περάσουν; Θέλω να πω δεν μπορούν να το καταλάβουν ότι έχω στίγμα από κάπου αλλού;


Θα σε περάσουν, διάβασε τα πρώτα μηνύματα του θέματος.
Άβαταρ μέλους
F-16
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2014 6:19 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από F-16 »

KΑλησπερα. Γνωριζει κανεις τι γινεται με τις υγειονομικες εξετασεις; Ως ποτε πρεπει να τις εχουμε ετοιμες; Μεχρι τη μερα που θα παμε για τα αγωνισματα; Δε πρεπει να τις στειλουμε καπου ετσι?
Άβαταρ μέλους
kostas5
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:25 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από kostas5 »

Καλησπέρα παιδιά είμαι υποψήφιος στρατιωτικών σχολών (κυρίως για ΣΣΕ ενδιαφέρομαι) και γενικά είμαι αθλητικός τύπος και δεν έχω εμφανίσει προβλήματα υγείας μέχρι τώρα Αλλά λόγω του διαβάσματος φέτος είχα κάνει πολύ καθιστική ζωή, πέρα από υγιεινη διατροφή και άσκηση έχετε να προτείνετε κάτι για τις Υ. Εξετάσεις; Τι να αποφεύγω τι να καταναλώνω περισσότερο π. Χ. Χυμό ρόδι, πολύ νερό; Για να κρατήσω τον οργανισμό μου σε ισορροπία. Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
F-16
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2014 6:19 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από F-16 »

Γεια σου φίλε και καλώς όρισες στο φόρουμ. Οι υγειονομικές εξετάσεις δε πρόκειται να επηρεαστούν από το ότι έκανες καθιστική ζωή φέτος. Στις υγειονομικές θα έχεις πρόβλημα εάν υπάρχει κάτι που σε τυραννάει για καιρό. Δηλαδή δεν είναι θέμα διατροφής. Μια ματιά στο ΦΕΚ σχετικά από τι κόβεσαι θα σε πείσει. Η διατροφή σου παίζει ρόλο για τις ΠΚΕ για τα αθλήματα, δηλαδή ίσως να επηρέασε τις επιδόσεις σου σε ελάχιστο έως μηδαμινό βαθμό. Μην αγχώνεσαι γι'αυτά και δες τα μαθήματα, άντε τίποτα δε μας έμεινε! Εικόνα Καλή σου επιτυχία!
Άβαταρ μέλους
kostas5
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:25 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από kostas5 »

Ευχαριστώ πολύ, τώρα είμαι κάπως πιο ήρεμος γιατί την επόμενη εβδομάδα θα κάνω τις εξετάσεις και δεν ήξερα τι ελέγχουν. Καλή επιτυχία Και σε σένα φίλε Και πλέον καλό καλοκαίρι Εικόνα!
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από Akis_7 »

Να ευχαριστήσω τον Greek Army που ακολουθώντας τις συμβουλές του τόσους μήνες ανέβασα τον αιματοκρίτη μου στο 39 από 36,1 και την αιμοσφαιρίνη σε 12,9 από 11,6 Εικόνα
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Μαρια

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από Μαρια »

Θα ηθελα να ρωτησω για μια φιλη μου που εχει ζαχαρωδη διαβητη και θελει να σπουδασει στο ΣΣΑΣ. Μπορει;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Iατρικές, υγειονομικές εξετάσεις (2014)

Δημοσίευση από Terminator »

Οχι η ενδοκρινική πάθηση του σακχαρώδη διαβήτη διαβήτη του Ι ή ΙΙ δεν επιτρέπει την εισαγωγη σε στρατιωτικές σχολές (ΠΔ 11/2014- ΦΕΚ 17 Α')

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες