Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

KostasSSE έγραψε:
Παιδες για την ΣΣΕ να βγαλω καρτα Γενικης ή να ειμαι με την Εθνικη που εχω; Αυτηνης εχω βγαλει φωτοτυπια την πρωτη σελιδα που ζητανε.


Κράτα την Εθνική. Αν και το μηχάνημα στην ΣΣΕ είναι της Γενικής, δεν σου κρατάει προμήθεια αν έχεις κάρτα ανάληψης και λογαριασμό άλλης τραπέζης.
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
Ναυτικός Δόκιμος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 31, 2013 6:23 pm
Τοποθεσία: Δόκιμος
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από Ναυτικός Δόκιμος »

KostasSSE έγραψε:
Ναυτικός Δόκιμος έγραψε:Καλησπέρα. Έβλεπα τα απαιτούμενα χαρτιά για κατάταξη στην σχολή επιτυχίας στην σχετική προκύρηξη και αναφέρει πως πρέπει να φέρουμε μαζί μας τον Στρατολογικό Αριθμό. Πρέπει να φέρω μαζί μου το έγγραφο που τον αναφέρει μαζί με τα στοιχεία μου και την ημερομηνία και τον τόπο παρουσίασης μου ή απλά να τον σημειώσω κάπου και να τους το πάω έτσι;

Έχω την ίδια απορία σχετικά και με τον Αριθμό Φορολογικού Μητρώου.


Ε αμα τα βγαλεις μια φωτοτυπια δεν θα σου πουν γιατι τα εβγαλες. Αν και το νουμερο μονο χρειαζεται.

Παιδες για την ΣΣΕ να βγαλω καρτα Γενικης ή να ειμαι με την Εθνικη που εχω; Αυτηνης εχω βγαλει φωτοτυπια την πρωτη σελιδα που ζητανε.


Σε ευχαριστώ πολύ Συνάδελφε Κώστα. Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι!
ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από KostasSSE »

Ναυτικός Δόκιμος έγραψε:
KostasSSE έγραψε:
Ναυτικός Δόκιμος έγραψε:Καλησπέρα. Έβλεπα τα απαιτούμενα χαρτιά για κατάταξη στην σχολή επιτυχίας στην σχετική προκύρηξη και αναφέρει πως πρέπει να φέρουμε μαζί μας τον Στρατολογικό Αριθμό. Πρέπει να φέρω μαζί μου το έγγραφο που τον αναφέρει μαζί με τα στοιχεία μου και την ημερομηνία και τον τόπο παρουσίασης μου ή απλά να τον σημειώσω κάπου και να τους το πάω έτσι;

Έχω την ίδια απορία σχετικά και με τον Αριθμό Φορολογικού Μητρώου.


Ε αμα τα βγαλεις μια φωτοτυπια δεν θα σου πουν γιατι τα εβγαλες. Αν και το νουμερο μονο χρειαζεται.

Παιδες για την ΣΣΕ να βγαλω καρτα Γενικης ή να ειμαι με την Εθνικη που εχω; Αυτηνης εχω βγαλει φωτοτυπια την πρωτη σελιδα που ζητανε.


Σε ευχαριστώ πολύ Συνάδελφε Κώστα. Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι!


Καλη δυναμη και σε εσενα! Θα την χρειαστεις!
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει ακριβώς αν κρατά προμήθεια το ATM της Γενικής.
'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από Nassos »

Θα μπορούσες να κοιτάξεις τη προηγούμενη σελίδα

vasillis67 έγραψε:Το επιβεβαίωσα ότι είναι έτσι. Το μηχάνημα είναι της Γενικής και δεν κρατάει προμήθεια
Γιωργος

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Παιδια εγω που φοραω γυαλια θα δυσκολευτω ; Εννοω καθημερινα στις ασκησεις και ολα αυτα. Η δεν θα εχει προβλημα; Ειναι το μονο θεμα που με προβληματιζει. Θα παρω και τους φακους μαζι μου αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να τους χρησιμοποιω.
Άβαταρ μέλους
vasilis67
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Παρ Αύγ 05, 2011 5:00 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Στρατιωτικές Σχολές (2013)

Δημοσίευση από vasilis67 »

Γιωργος έγραψε:Παιδια εγω που φοραω γυαλια θα δυσκολευτω ; Εννοω καθημερινα στις ασκησεις και ολα αυτα. Η δεν θα εχει προβλημα; Ειναι το μονο θεμα που με προβληματιζει. Θα παρω και τους φακους μαζι μου αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να τους χρησιμοποιω.


Δεν πιστεύω ότι αυτό που θα σε δυσκολέψει θα είναι η απόφαση για γυαλιά ή φακούς. Η στρατιωτική εκπαίδευση είναι απαιτητική και περιλαμβάνει εκτός των άλλων πολλές και μεγάλες πορείες με μεγάλο ή μέτριο φόρτο για τις οποίες δεν πιστεύω ότι θα δυσκολεύεσαι από το αν φοράς γυαλιά. Χωρίς να ξέρω τι πρόβλημα έχεις, πιστεύω ότι θα τα χρειάζεσαι ειδικά στις βολές. Στην καθημερινή γυμναστική θα κρίνεις μόνος σου τι σε βολεύει. Αυτό που περιλαμβάνει είναι πολύ τρέξιμο, πολλές έλξεις στο μονόζυγο και ακόμα πιο πολλές κάμψεις καθημερινά.

Αλλά όπως είπα ήδη, η στρατιωτική εκπαίδευση είναι ένα μέρος μόνο της συνολικής εκπαίδευσης. Υπάρχει και η ακαδημαϊκή εκπαίδευση δηλαδή σχολείο, πίνακας και θρανία.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες