ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Δημοσίευση από Anonymous »

θα ηθελα ν μαθω πως ειναι μετα αφου περασεις γιατι λενε οτι πολλοι τα παρατανε... τι ειδους εκπαιδευση δεχεσαι στ ΣΣΑΣ για παραδειγμα που μ ενδιαφερει κιολας... αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει γιατι ειναι μια δυσκολη αποφαση και θελω ν ενημερωθω πληρως!!! Εικόνα
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Δημοσίευση από Giannis91 »

Απ οτι γνωριζω στην ΣΣΑΣ η στρατιωτικη εκπαιδευση ειναι πιο μαλακη σε σχεση με τις αλλες σχολες, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παυουν να ειναι απαιτητικες οι ασκησεις που κανουν. Μην ξεχνατε οτι στον στρατο εισαι, δεν κανεις τουρισμο.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Δημοσίευση από kallitexnis »

αννα έγραψε: Θα ηθελα ν μαθω πως ειναι μετα αφου περασεις γιατι λενε οτι πολλοι τα παρατανε... τι ειδους εκπαιδευση δεχεσαι στ ΣΣΑΣ για παραδειγμα που μ ενδιαφερει κιολας... αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει γιατι ειναι μια δυσκολη αποφαση και θελω ν ενημερωθω πληρως! Εικόνα
Η στρατιωτική εκπαίδευση είναι κοινή για τις σχολές του Στρατού ξηράς. Απλά επειδή τα τελευταία χρόνια οι περισσότεροι που μπαίνουν στις στρατιωτικές σχολές δεν είναι άξιοι ή τουλάχιστον δεν το γουστάρουν οι παλαιοί σπουδαστές βγάζουν τα εσώψυχά τους στους νέους. Οπότε όσο περνάνε τα χρόνια θα γίνεται ακόμα πιό δύσκολο...
marsoupilami
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 26, 2014 10:23 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Δημοσίευση από marsoupilami »

Καλημερα σας, ειμαι 17 ετων και στις πανελληνιες σκοπευω να δηλωσω ψυχολογων ΣΣΑς, θελω να μαθω εαν ειναι υποχρεωτικη η διαμονη μου στη σχολη κατα το κομματι της στρατιωτικης εκπαιδευσης...

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ: Εκπαίδευση

Δημοσίευση από Vasss »

Εννοείται πως είναι υποχρεωτική φίλε μου. Κάθε Σ/Κ θα βγαίνεις αν δεν 'εχεις υπηρεσία. Εσυ πως το βλέπεις; Να κοιμάσαι στο σπίτι σου και να σκας κατα τις 11 με παντοφλίτσα και φραπεδιά;Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες