116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
bauhaus
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 11:11 pm
Επικοινωνία:

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από bauhaus »

Καλησπέρα! Πηρα μετάθεση στο 116 Α/Μ Μονάδα Πεδινού Πυροβολικού (Πεζοναυτών) στη Νέα Σάντα στο Κιλκίς. Οπότε και ψάχνω κάποιες πληοροφορίες όσον αφορα τη μοναδα, την εκπαίδευση και γενικά πως πάνε τα πράγματα εκεί. Πολλοι που πέρασαν απο εκεί παλαιότερα μου λένε να βρω οποιοδηποτε τρόπο να φυγω απο εκεί, ακομα και να αλλάξω Ι (μιας και εκεί πάνε μόνο Ι1) και άλλα τέτοια... Βέβαια εγω τη πρώτη μέρα είδα τα πράγματα κάπως καλά αν και δεν έκανα ακόμα την εκπαίδευση. Ισχύει οτι είναι χειρότερα και απο ειδικές δυνάμεις;
pontas

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από pontas »

Φιλε μιας που τωρα εχεις περασει αρκετο καιρο στο 116, νεα σαντα, εγω πηρα τωρα μεταθεση εκει, πως ειναι τα πραγματα; Αληθευουν ολα αυτα που λενε η μετα την αλλαγη του Δοιηκητη ολα ειναι καλα; Απο εξοδους; Η εκπαιδευση?
ForceF
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 26, 2011 11:04 pm
Επικοινωνία:

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από ForceF »

Λοιπον... Η 116 δεν ειναι στην νεα Σαντα. Ειναι στην Αργυρουπολη Κιλκις δηλαδη ενα 5λεπτο με αμαξι απο το Κιλκις... Ο διοικητης της 116 ειναι μια χαρα... Αυτος που εκανε "μαυρο" το στρατοπεδο ηταν ο πρωην στρατοπεδαρχης-διοικητης του 596 ο οποιος εφυγε... Ο καινουργιος ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ και επιτελους αυτο το μαυρο στρατοπεδο ηρεμησε :)
Άβαταρ μέλους
AnastasiosS
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 28, 2011 5:28 am
Επικοινωνία:

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από AnastasiosS »

Στρατοπεδαρχης ειναι ο διοικητης της 116 γιατι το πυροβολικο κανει κουμαντο στα τζιτζικια.
Ισχύς διά της γνώσεως
εφεδρος στρ 320

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από εφεδρος στρ 320 »

Πολύ καλή μονάδα. Πρόσφατα απολύθηκα απο εκεί και στρατοπεδάρχης είναι ακόμα ο διοικητής της 116.Φαγητό και μπάνιο πολύ καλά, οπότε δεν θα φας πολλά λεφτά παρά μόνο στις εξόδους.

Η υπηρεσία πάει μια μια με μια δυο, αμα είσαι από θεσσαλονίκη είναι 45 λεπτά με το αμάξι.

Το μονο αρνητικό είναι τις 3 πρώτες εβδομάδες η εκπαίδευση (ΤΠΕΝ) είναι λίγο πιο δύσκολη από τις άλλες μονάδες

αλλα σίγουρα δεν είναι ειδικές δυνάμεις.

116 ΜΠΠ

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από 116 ΜΠΠ »

Παιδιά καλησπέρα πριν λιγο έμαθα για μετάθεση στο 116 ΜΠΠ αργυρουπολη.. Πως ειναι η μονάδα εκει; Οι υπηρεσίες; Είμαι Ι4.. Επίσης είμαι απο θεσσαλονικη θα μπορω να πάρω διανυκτέρευση;
116 ΜΠΠ

116 Α/Μ ΜΠΠ - Κιλκίς

Δημοσίευση από 116 ΜΠΠ »

Τι σημαίνει διανυκτέρευση μονάδας; Δεν θα μπορω να κοιμηθώ στο σπίτι μου αν εχω διανυκτέρευση;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες