Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

Παιδια προτεινω να ηρεμησουμε.
μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

dn24 ; Στο στρατο δεν μπορεις να μεινεις αλοβητος. Οσο και αν το θες οσες αρχες και αν εχεις παρει. Ουτε πραος και ηρεμος και ευγενικος. Αυτο το χαρακτηρα μονο στην εκκλησια τον βρισκεις και θα εξακολουθησεις να τον εχεις. Και οχι σε ενστολους. Κατι συγκεκριμενο παντως δεν λες παρα μονο γενικολογιες. Οι οποιες ειναι γνωστες σε ολους. Και η εμπειρια σου μαλλον σταματα μονο μεχρι το φανταρο. Αυτα.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

μνημονιο έγραψε: dn24 ; Στο στρατο δεν μπορεις να μεινεις αλοβητος. Οσο και αν το θες οσες αρχες και αν εχεις παρει. Ουτε πραος και ηρεμος και ευγενικος. Αυτο το χαρακτηρα μονο στην εκκλησια τον βρισκεις και θα εξακολουθησεις να τον εχεις. Και οχι σε ενστολους. Κατι συγκεκριμενο παντως δεν λες παρα μονο γενικολογιες. Οι οποιες ειναι γνωστες σε ολους. Και η εμπειρια σου μαλλον σταματα μονο μεχρι το φανταρο. Αυτα.

Πες μας εσυ συγκεκριμενα που μαλλον η εμπειρια σου ειναι παραπανω απο φανταρο... Πες μας εσυ πως λειτουργεις μεχρι τωρα
Dum spiro spero
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Su-35 »

μνημονιο έγραψε:dn24 ; Στο στρατο δεν μπορεις να μεινεις αλοβητος. Οσο και αν το θες οσες αρχες και αν εχεις παρει. Ουτε πραος και ηρεμος και ευγενικος. Αυτο το χαρακτηρα μονο στην εκκλησια τον βρισκεις και θα εξακολουθησεις να τον εχεις. Και οχι σε ενστολους. Κατι συγκεκριμενο παντως δεν λες παρα μονο γενικολογιες. Οι οποιες ειναι γνωστες σε ολους. Και η εμπειρια σου μαλλον σταματα μονο μεχρι το φανταρο. Αυτα.


Πάντως ανάμεσα στο "φαντάρος" και το "ΕΠΟΠ" δεν υπάρχει και μεγάλο χάσμα. Ίδιες εμπειρίες, ίδια αρμοδιότητα και ίδια καθήκοντα. Λάντζα, σκοπιά και Καλλιόπη χαχαχα.

μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Απο τι στιγμη που φορας τη στολη παντρευεσαι και ολη την τρελα του στρατου. Ξεκινας με αγαπη σε αυτο που κανεις και στο δρομο χανεις την πορεια σου. Οχι γιατι εσυ το θες αλλα επειδη ετσι ειναι ο στρατος. Γινεσαι νευρικος και αδικος με αρκετους. Δημιουργεις αντιπαθειες. Εκει δεν εχεις φιλους. Λειτουργεις με διαταγες και Εσωτερικους κανονισμους. Κανεις δεν σου δινει σημασια. Σε βριζει ο διοικητης σου και λες μαλιστα κ διοικητα. Διαταξτε κ. Διοικητα. Κατακρεουργητε η προσωπικοτητα σου και εσυ εκεινη την ωρα χτυπας προσοχες. Κανεις δεν σε ρωταει αν εισαι κουρασμενος απο το πρωι να κανεις χλμ στο στρατοπεδο και σε στελνουν ωνια μετα και μετα φυλακια. Αν εσυ με ολα αυτα και με αλλα χειροτερα μπορεις να κρατησεις αλοβητο το χαρακτηρα σου ελα να με πεις. Κρατιεται ο ατιμος; Και αυτο γινεται σε ολους αξκους-υπξκους εποπ κλπ. Αν θες και αλλα ρωτα με να σου πω.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

μνημονιο έγραψε:dn24 ; Στο στρατο δεν μπορεις να μεινεις αλοβητος. Οσο και αν το θες οσες αρχες και αν εχεις παρει. Ουτε πραος και ηρεμος και ευγενικος. Αυτο το χαρακτηρα μονο στην εκκλησια τον βρισκεις και θα εξακολουθησεις να τον εχεις. Και οχι σε ενστολους. Κατι συγκεκριμενο παντως δεν λες παρα μονο γενικολογιες. Οι οποιες ειναι γνωστες σε ολους. Και η εμπειρια σου μαλλον σταματα μονο μεχρι το φανταρο. Αυτα.



συνεχισε να με προσβαλλεις. Και να με χαρακτηριζεις. Μονιμος λχιας ειμαι (περι εμπειριας). Μα πανω απ'ολα ανθρωπος. Κ την ανθρωπια μου ουτε την διαπραγματευομαι, ουτε κ την θυσιαζω στο βωμο του οποιουδηποτε επαγγελματος. Πιστευε οτι θελεις, μονο μην με χαρακτηριζεις. Μιλα οπως θελεις αλλα γενικα. Οχι απευθυνομενος σε εμενα.

μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Ειπα εγω οτι δεν εισαι ανθρωπος; Και που βλεπεις οτι σε χαρακτηριζω προσωπικα; Και που ειδες οτι σε προσβαλλω; Επειδη ειπα οτι η εμπειρια σου σταματα ως εκει του φανταρου; Διαβαζε προσεκτικα αυτα που γραφω και μην εισαι τοσο μη μου απτου. Απορω πως επιβιωνεις στο στρατοπεδο εσυ; Εννοω με το να παρεξηγεις το καθετι. Και αυτο παντα φιλικα. Μην το παρεξηγησεις παλι. Δεν εχω να πω κατι αλλο. Καλη συνεχεια!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

μνημονιο έγραψε:και μην εισαι τοσο μη μου απτου.


μη μου απτου. Κ μετα θες διαλογο. Βεβαιως κ με προσβαλεις σαν ανθρωπο οταν καθεσαι κ μου λες προσωπικα σε ενα φορουμ που βλεπουν τοσοι, οτι αλλοιωνεται ο δικος Μου χαρακτηρας. Με ξερεις; Σε παρακαλω. Κρυβομαστε πισω απο μια ανωνυμια κ προσαπτουμε στον καθενα οτι λαχει. Ειπαμε, πες την αποψη σου, γενικα. Μην απευθυνεσαι ανθρωπε μου προς εμενα λεγοντας αυτο. Εγω σου ειπα πως απορω για το πως επιβιωνεις στην δουλεια σου; Σταματαω τον διαλογο με εσενα.

μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις μου φαινεται. Εγω δεν ειπα οτι αλλοιωνεται ο χαρακτηρας σου; Μιλουσα γενικα και ειπα οτι συνηθως ετσι γινεται. Οι επαναληψεις περι ταχα προσβολες που σου κανω ειναι ανυποστατες καθως δεν υπαρχει τετοια προθεση. Τωρα αν εσυ αντιλαμβανεσαι αυτο κανεις μεγα λαθος. Απλα μιλαμε αλλη γλωσσα. Εννοειτε πως και γω σταματω το διαλογο μαζι σου. Δεν εχει νοημα αλλωστε.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

Su-35 έγραψε:Πάντως ανάμεσα στο "φαντάρος" και το "ΕΠΟΠ" δεν υπάρχει και μεγάλο χάσμα. Ίδιες εμπειρίες, ίδια αρμοδιότητα και ίδια καθήκοντα. Λάντζα, σκοπιά και Καλλιόπη χαχαχα.


επισης καθηκοντα επχια λοχου, ομαδαρχες και β. Διμοιριτων, β. Αξ. Οπλισμου, αποθηκαριοι, β. Αξκων 1-4 γρ. σε ορισμενες μοναδες υπηρεσια βαυδμ, αξ. Πυλης, αρχκες φρουρας. Μονο το ιδιο σε πολλα πραγματα δεν ειναι. Σε αλλα παλι συμφωνω βεβαιως κ εξομοιωνωνται με τους εφ. Οπλιτες. Ας μην τα ισωπεδωνουμε ολα.

αντιλογος

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από αντιλογος »

Γιατι αμα γινει πολεμος εσυ θα πας στην πρωτη γραμμη; Τα παιδια μας θαπανε και εσυ θα διαταζεις απο μεσα εξαλλου και οι αρρωστοι εχουν δικαιωμα στην εργασια... Ευχομαι να μην σου τυχει κατι κακο στηνζωησου καρκινος καρδια ψυχικο νοσημα γιατι τοτε θα καταλαβεις ανεγκεφαλεεεεε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης