Εκμετάλλευση ζώων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Antonis21 »

Νασο, δεν εχεις δικιο.

Εαν εσενα δεν σε ενδιαφερει να καθονται και να βρωμιζουν οι γατες το αμαξι σου, μεγεια σου με χαρα σου. Η περιουσια του καθενος μπορει να εχει την οποια σημασια πιστευει ο ιδιοκτητης της για εκεινον.

Προφανως και δεν σε υποχρεωνει κανενας αγαπητε να παρεις τριτο γατι στο σπιτι. Ουτε τριτο γατι θα παρεις, ουτε τα αδεσποτα θα συνωστιζεις.

Θα σου πω εγω τι θα κανω. Δε προκειται να μιλησω με κανεναν ΔΗΘΕΝ φιλοζωο για το προβλημα μου. Δεν πιστευω οτι προκειται να με ακουσουν, η αποψεις μας ειναι χαοτικα διαφορετικες. Αυτο που θα κανω ειναι να ερθω σε επαφη με τον Δημο για να γινει οτι προβλεπεται απο τον νομο για τα Αδεσποτα. Και αν δεν γινει τιποτε απο τον Δημο, θα μιλησω με καμια φιλοζωικη, για να με συμβουλεψουν.

Εγω δεν ειπα οτι οι γατες δεν ειναι καθαρες ουτε τις συγκρινα με αλλο αδεσποτο. Εαν ειχα προβλημα με αλλα αδεσποτα, σε αυτα θα αναφερομουν.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Nassos »

Antonis21 έγραψε:Εαν εσενα δεν σε ενδιαφερει να καθονται και να βρωμιζουν οι γατες το αμαξι σου, μεγεια σου με χαρα σου. Η περιουσια του καθενος μπορει να εχει την οποια σημασια πιστευει ο ιδιοκτητης της για εκεινον.


Μου το έχουν βρωμίσει περιστέρια, και πολλές φορές μάλιστα. Και άντε να βγάλεις τις κουτσουλιές από το μεταλλικό χρώμα. Όπως επίσης με έχουν πετύχει στα ρούχα και, ακόμη χειρότερα, στα μαλλιά. Αυτό σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να τα σκοτώσω;

Θα σου πω εγω τι θα κανω. Δε προκειται να μιλησω με κανεναν ΔΗΘΕΝ φιλοζωο για το προβλημα μου. Δεν πιστευω οτι προκειται να με ακουσουν, η αποψεις μας ειναι χαοτικα διαφορετικες.Αυτο που θα κανω ειναι να ερθω σε επαφη με τον Δημο για να γινει οτι προβλεπεται απο τον νομο για τα Αδεσποτα. Και αν δεν γινει τιποτε απο τον Δημο, θα μιλησω με καμια φιλοζωικη, για να με συμβουλεψουν.


Η δεύτερη επιλογή είναι η καλύτερη. Και επειδή οι Δήμοι σπάνια θα ενδιαφερθούν (μη πώ καθόλου), καλύτερα ζήτα πληροφορίες από τη φιλοζωϊκή.

Εγω δεν ειπα οτι οι γατες δεν ειναι καθαρες ουτε τις συγκρινα με αλλο αδεσποτο. Εαν ειχα προβλημα με αλλα αδεσποτα, σε αυτα θα αναφερομουν.


Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που έχει πρόβλημα με τις γάτες. Αλλά άλλο να λές "δεν τις συμπαθώ τις $%^&" και άλλο "ας τις σκοτώσω τις $^&* μπας και ηρεμήσω".
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Αύγ 13, 2010 1:48 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Pagan Altar »

Nassos έγραψε:
Antonis21 έγραψε:Εαν εσενα δεν σε ενδιαφερει να καθονται και να βρωμιζουν οι γατες το αμαξι σου, μεγεια σου με χαρα σου. Η περιουσια του καθενος μπορει να εχει την οποια σημασια πιστευει ο ιδιοκτητης της για εκεινον.


Μου το έχουν βρωμίσει περιστέρια, και πολλές φορές μάλιστα. Και άντε να βγάλεις τις κουτσουλιές από το μεταλλικό χρώμα. Όπως επίσης με έχουν πετύχει στα ρούχα και, ακόμη χειρότερα, στα μαλλιά. Αυτό σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να τα σκοτώσω;

Θα σου πω εγω τι θα κανω. Δε προκειται να μιλησω με κανεναν ΔΗΘΕΝ φιλοζωο για το προβλημα μου. Δεν πιστευω οτι προκειται να με ακουσουν, η αποψεις μας ειναι χαοτικα διαφορετικες.Αυτο που θα κανω ειναι να ερθω σε επαφη με τον Δημο για να γινει οτι προβλεπεται απο τον νομο για τα Αδεσποτα. Και αν δεν γινει τιποτε απο τον Δημο, θα μιλησω με καμια φιλοζωικη, για να με συμβουλεψουν.


Η δεύτερη επιλογή είναι η καλύτερη. Και επειδή οι Δήμοι σπάνια θα ενδιαφερθούν (μη πώ καθόλου), καλύτερα ζήτα πληροφορίες από τη φιλοζωϊκή.

Εγω δεν ειπα οτι οι γατες δεν ειναι καθαρες ουτε τις συγκρινα με αλλο αδεσποτο. Εαν ειχα προβλημα με αλλα αδεσποτα, σε αυτα θα αναφερομουν.


Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που έχει πρόβλημα με τις γάτες. Αλλά άλλο να λές "δεν τις συμπαθώ τις $%^&" και άλλο "ας τις σκοτώσω τις $^&* μπας και ηρεμήσω".
...


Σωστος! Σεβασμος στα ζωα!Εικόνα

Ντόρα

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Ντόρα »

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Εδω και 6 χρόνια, δραστηριοποιύμαστε στον Υμηττό-περιοχή Βύρωνας-όπου υπάρχουν στρατόπεδα.
Εμβολιάζουμε, στειρώνουμε και περιθάλπτουμε, όσα ζώα, βρίσκουμε εγκαταλλειμένα στην περιοχή.
Εχουμε ρεκόρ υιοθεσιών, διότι μέλημά μας είναι να βρίσκουμε ασφαλή σπίτια για τα ζώα που φροντίζουμε,
κι επιπλέον να διατηρούμε όσο μπορούμε σταθερό τον αριθμό των αδέσποτων στην περιοχή.
Μέχρι πρότινος, οι σχέσεις μας με τους διοικητές των στρατοπέδων ήταν άριστες.
Μέχρι την άφιξη του κ. Μωραϊτάκη. Παρότι ενημερώθηκε απο μένα προσωπικά, για το έργο μας,
ξεκίνησε μια σειρά προβλημάτων, που αφορούσε τα ζώα που φροντίζαμε, με κατάληξη τον αποτρόπαιο
θάνατο απο δηλητήριο, μιας νεαρής θυληκιάς πίτ-μπούλ που ήταν το τελευταίο περιστατικό εγκατάλειψης.
Είχα ήδη ενημερώσει τον κ. Μωραιτάκη, πως ήθελα λίγο χρόνο, ώστε να προσεγγίσω το φοβισμένο σκυλί
και με την βοήθεια εθελοντών, να το πιάσω, να το απομακρύνω απο την περιοχή, και να το στειρώσω.
Να τονίσω, πως ήδη είχαν διατεθεί φίλοι μας, να την υιοθετήσουν, όμως το ζωντανό, ήταν κυνηγημένο και φοβισμένο,
με αποτέλεσμα να μην εμπιστεύεται τους ανθρώπους. Τελικώς, έδειξε την εμπιστοσύνη της σε μας, έπαιρνε φαγητό
απο το χέρι μας και πηδούσε πάνω μας απο χαρά, όταν μας έβλεπε.
Απο το στρατόπεδο την φοβόντουσαν, παρότι ποτέ δεν είχε επιτεθεί σε κανέναν. Κι επέμεναν να απομακρυνθεί.
Είχαμε ετοιμαστεί και οργανωθεί, ώστε μετά το Σαβββατοκύριακο, που είχε αναγγελθεί κακοκαιρία και χιονιάς
να πάρουμε την σκυλίτσα απο κει και να την μεταφέρουμε σε σπίτι εθελόντριας.
Δυστυχώς δεν προλάβαμε, διότι την Κυριακή που πήγα να την δω με τον συζυγό μου, την βρήκαμε νεκρή, δηλητηριασμένη.
Επικοινώνησα με τον διοικητή, και τον ενημέρωσα για το συμβάν, αναφέροντας τις απειλές που είχαμε ακούσει για τη ζωή της,
απο άτομα του στρατοπέδου του, και ζήτησα να γίνει ένορκη διοικητικη εξέταση, ώστε να βρεθεί ο δράστης.
Θεωρούμε πως τέτοια περιστατικά προσβάλλουν τον πολιτισμό μας και τα καταδικάζουμε. ΣΠΑΣ Βύρωνα-6934390331

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από dn24 »

Ντόρα έγραψε:ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΦΙΛΟΖΩΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΒΥΡΩΝΑ

Επικοινώνησα με τον διοικητή, και τον ενημέρωσα για το συμβάν, αναφέροντας τις απειλές που είχαμε ακούσει για τη ζωή της,
απο άτομα του στρατοπέδου του, και ζήτησα να γίνει ένορκη διοικητικη εξέταση, ώστε να βρεθεί ο δράστης.
Θεωρούμε πως τέτοια περιστατικά προσβάλλουν τον πολιτισμό μας και τα καταδικάζουμε. ΣΠΑΣ Βύρωνα-6934390331



ενημερωσε μας εαν θελεις για οποιες τυχον εξελιξεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες