Ζήλεια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

osst έγραψε:Με εμπιστοσύνη λύνεται το πρόβλημα.



Μωρε συμφωνω, αλλα αν εχει χαθει μετα δυσκολα ξανακερδιζεται αλλα δε σημαινει πως δε ξανακερδιζεται.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

Χειροτερο απο το να σε χωριζει ο αλλος επειδη τον ζηλευεις υπαρχει; Εικόνα

Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:
osst έγραψε: Με εμπιστοσύνη λύνεται το πρόβλημα.



Μωρε συμφωνω, αλλα αν εχει χαθει μετα δυσκολα ξανακερδιζεται αλλα δε σημαινει πως δε ξανακερδιζεται.
ξανακερδιζεται αλλα πρεπει να σου δωσει την ευκαιρια και αυτος να του αποδειξεις οτι εχει σταματησει να υφισταται αυτο το προβλημα της ζηλειας. Α σου λεει Εικόνα Τοτε τι μπορεις να κανεις;

Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Αυτο ειναι αλλο θεμα. Το θεμα ειναι η ζηλια και οχι να σε χωριζει ο αλλος λογω ζηλιας.
Κοιταξε να σου πω και κατι; Κ να με χωρισει καποιος λογω ζηλιας θα ειναι απλα αδιαφορια στο "προβλημα" μου. Αυτος που ακουει γκρινια απο τη καθε ζηλια δεχεται ψυχολογικη πιεση αλλα οχι τοσο μεγαλη απο αυτον που ζηλευει (γνωμη μου) και αν φταιει κιολας για αυτη τη συμπεριφορα εχει ευθυνη ωστε να δωσει στον αλλο να καταλαβει πως εχουν τα πραγματα για να βρουν μαζι την λυση.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καλά υπάρχουνε και άτομα που έχουνε πάθει ψύχωση με την ζήλεια. Και υπερβάλουνε μερικές φορές. Και αυτό λογικό είναι να καταντάει κουραστικό. Και ψυχοφθόρο
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Αυτο ειναι αλλο θεμα. Το θεμα ειναι η ζηλια και οχι να σε χωριζει ο αλλος λογω ζηλιας.
Κοιταξε να σου πω και κατι; Κ να με χωρισει καποιος λογω ζηλιας θα ειναι απλα αδιαφορια στο "προβλημα" μου. Αυτος που ακουει γκρινια απο τη καθε ζηλια δεχεται ψυχολογικη πιεση αλλα οχι τοσο μεγαλη απο αυτον που ζηλευει (γνωμη μου) και αν φταιει κιολας για αυτη τη συμπεριφορα εχει ευθυνη ωστε να δωσει στον αλλο να καταλαβει πως εχουν τα πραγματα για να βρουν μαζι την λυση.
οπως ειπε και Ο σου μου Μου η αρρωστημενη ζηλεια ειναι αιτια χωρισμου μερικες φορες και ειναι λογικο να συμβει αυτο. Η γκρινια και η ζηλεια εχει σχεδον το ιδιο αποτελεσμα. Ειτε γκρινιαζεις ειτε ζηλευεις ενα ειναι το αποτελεσμα. Να σου δειχνει ο αλλος την πορτα εξοδου. Οκ και μεις οι γυναικες για να λεμε και την αληθεια το παρακανουμε κιολας. Αρκετα. Το θεμα ειναι και εκει στεκομαι απο κοινου λυση. Τιποτα αλλο. Και ολα θα πανε καλα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cristi την Τετ Μαρ 31, 2010 1:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Κοιταξε... Εγω απλα θα γκρινιαξω (αναλογα παντα)
Πιστευω παντως πως η ζηλια αυξανεται και μειωνεται αναλογα τη σχεση. Υπηρξα με σχεση που του ελεγα εγω να ξεκουνηθει να παει για καφε, γυμναστηριο κτλ... Και σε σχεση που μονο στην ιδεα οτι θα βγει καπου συγκεκριμενα ας πουμε βγαζω σπυρακια (και μεταφορικα και κυριολεκτικα) Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Κοιταξε... Εγω απλα θα γκρινιαξω (αναλογα παντα)
Πιστευω παντως πως η ζηλια αυξανεται και μειωνεται αναλογα τη σχεση. Υπηρξα με σχεση που του ελεγα εγω να ξεκουνηθει να παει για καφε, γυμναστηριο κτλ... Και σε σχεση που μονο στην ιδεα οτι θα βγει καπου συγκεκριμενα ας πουμε βγαζω σπυρακια (και μεταφορικα και κυριολεκτικα) Εικόνα
Προσωπικα εγω ζηλευω και βλεπω σκιες και φαντασματα. Αχαχχαχ οτι και καλα κατι τρεχει με τριτο προσωπο. Βεβαια εχω αδικο αλλα το καταλαβαινω αργα. Δεν μου συμβαινει παντα αλλα οταν μου συμβαινει γινεται εκρηξη μεγαλη. Η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να αλλαξω. Και αληθεια το παλευω. Ειναι δυσκολο μα το κανω. Ελπιζω να το νικησω.Εικόνα

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

Κανω την αυτοκριτικη μου. Ξερω που κανω λαθος. Λεω ωπ εδω κριστυ εισαι οφ γιατι το κανεις αυτο; Δεν με πειραζει να τσαλακωθω. Αυτο που με νοιαζει ειναι να μειωσω οσο το δυνατο τη ζηλεια και να ειμαι με τον ανθρωπο μου. Αυτο. Και τα λαθη μου εχω μαθει να τα παραδεχομαι. Και οταν χρειαζεται ζητω συγνωμη αλλα ξερω να λεω και ευχαριστω. Ενα με νοιαζει. Να ειμαι με τον ανθρωπο μου
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Να σου πω την αληθεια στη συγκεκριμενη σχεση δεν εχω νιωσει οτι υπαρχει καποιο 3ο προσωπο. Απλα ισως ζηλευω απο κομπλεξ κατωτεροτητας. Ειναι επειδη δε ξερω πως σκεφτονται και οι αντρες βλεποντας καποιες γυναικες. Και επισης επειδη οποιαδηποτε "απιστια" στις σχεσεις μου τις ανακαλυπτα μονη μου και στο τελος με βγαζανε και τρελη μεχρι να τους τριψω στα μουτρα τις αποδειξεις, γιαυτο εχω αυξημενη καχυποψια. Εκανα την αυτοδιαγνωση μου Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Να σου πω την αληθεια στη συγκεκριμενη σχεση δεν εχω νιωσει οτι υπαρχει καποιο 3ο προσωπο. Απλα ισως ζηλευω απο κομπλεξ κατωτεροτητας. Ειναι επειδη δε ξερω πως σκεφτονται και οι αντρες βλεποντας καποιες γυναικες. Και επισης επειδη οποιαδηποτε "απιστια" στις σχεσεις μου τις ανακαλυπτα μονη μου και στο τελος με βγαζανε και τρελη μεχρι να τους τριψω στα μουτρα τις αποδειξεις, γιαυτο εχω αυξημενη καχυποψια. Εκανα την αυτοδιαγνωση μου Εικόνα
εγω παλι ηταν της φαντασιας μου. Στην ουσια δεν υπηρχε τιποτα. Ναι η ζηλεια εχει καποιο κομπλεξ κατωτεροτητας που προερχεται απο τα βιωματα του καθενος. Το τι εχει περασει δηλ στη ζωη του αλλα και στις σχεσεις τους. Εγω θα το ελεγα πιο πολυ ανασφαλεια. Μια ανασφαλεια που την κυριευει ο φοβος της απωλειας. Φοβος να μην χασεις τον/την αλλον/η. Και πληγωθεις. Μιλαμε παντα οταν αγαπας. Γιατι δεν αγαπας δεν μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες. Μιλαμε να αγαπας και να τα νιωθεις αυτα. Επειτα ολες οι σχεσεις εχουν τις φουσκοθαλασσιες τους. Τις ζηλειες τα καυγαδακια τις αγαπες. Μετα ερχεται η μπουνατσα. Αλλωστε ακομα τον μαθαινεις τον αλλον. Λογικο ειναι να κανεις λαθη μεχρι να μαθεις τι τον πειραζει τι θελει και τι οχι. Καλο ειναι να δινεται χρονος και απο τις δυο πλευρες και να μην φτανουν αμεσως στο χωρισμο

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Ναι αλλα 5 χρονια παραταση και ισως τον μαθω Εικόνα Ζηταω πολλα; Εικόνα Εγω φοβαμαι μη με κοροιδευσουν, δε το αντεχω. Δυστυχως μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες οχι παντα για πολυ "κακα" πραγματα αλλα οταν εσυ θες να συζητησεις με το καλο καποια πραγματα για να βρεθει η λυση και εκεινος αρνειται οτιδηποτε (ειτε ισχυει ειτε οχι) ε παρε ζηλια/γκρινια να'χεις! Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες