Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Epiakeptis22 έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 1:35 am
niasimas έγραψε: Παρ Απρ 12, 2024 8:43 pm Σε κάθε προκ, κάποιος έχει πλεονέκτημα, λόγω μορίων, έναντι του άλλου. Έτσι και στην προκ του 25, οι εποχικοί θα έχουν τον πρώτο λόγο. Δεν θα είναι για όλους, όμως, γιατί τα όρια θα πέσουν. Κάποιοι θα μείνουν απέξω και δεν ξερω πως θα το διαχειριστούν, τα σωματεία, μιας και έχει γίνει ήδη το ίδιο, με την εμοδε, με το όριο των 35. Μπορεί να είναι καποιες προκ φωτογραφικές, αλλά όλα δεν μπορούν να τα ελέγξουν. Θα βάλει και η ΝΔ, τους δικούς της, θα βάλουν και οι άλλοι. Εξάλλου υπάρχουν και τα αθλήματα, για να κόβουν κάργα!
Μπορείς να μας πεις ποιος σου είπε πως τα όρια θα πέσουν; Έχεις κάτι επίσημο ή απλά το άκουσες από κάπου και το αναπαράγεις έτσι στον αερα;
Δες παλιές αναρτήσεις στο fb, της σελίδας 'εποχικοί πυροσβέστες', όταν έλεγαν ότι μετά την προκ της εμοδε, ακολουθεί προκ εποχικών, με μειωμένα όρια, χωρίς να δίνουν λεπτομέρειες. Για φέτος, βέβαια. Επίσης, έχει πει ο Τουρνάς, επανειλλημένως, ότι έχουμε γερασμένο προσωπικό. Συμπερασματικά, πάει εκεί το πράγμα, αφού οι 2500 θέσεις είναι πολλές και μπορεί να υπάρξει πνεύμα ανανέωσης. Προσωπικά, προτιμώ τα όρια να μείνουν ίδια, για να δηλώσουν και μεγαλύτερα φιλαράκια μου. Όποτε βγει, αν έχουν υπομονή, να περιμενουν μέχρι τότε, εφ'όσον πάει για 25.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

niasimas έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 1:44 am
Epiakeptis22 έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 1:35 am
niasimas έγραψε: Παρ Απρ 12, 2024 8:43 pm Σε κάθε προκ, κάποιος έχει πλεονέκτημα, λόγω μορίων, έναντι του άλλου. Έτσι και στην προκ του 25, οι εποχικοί θα έχουν τον πρώτο λόγο. Δεν θα είναι για όλους, όμως, γιατί τα όρια θα πέσουν. Κάποιοι θα μείνουν απέξω και δεν ξερω πως θα το διαχειριστούν, τα σωματεία, μιας και έχει γίνει ήδη το ίδιο, με την εμοδε, με το όριο των 35. Μπορεί να είναι καποιες προκ φωτογραφικές, αλλά όλα δεν μπορούν να τα ελέγξουν. Θα βάλει και η ΝΔ, τους δικούς της, θα βάλουν και οι άλλοι. Εξάλλου υπάρχουν και τα αθλήματα, για να κόβουν κάργα!
Μπορείς να μας πεις ποιος σου είπε πως τα όρια θα πέσουν; Έχεις κάτι επίσημο ή απλά το άκουσες από κάπου και το αναπαράγεις έτσι στον αερα;
Δες παλιές αναρτήσεις στο fb, της σελίδας 'εποχικοί πυροσβέστες', όταν έλεγαν ότι μετά την προκ της εμοδε, ακολουθεί προκ εποχικών, με μειωμένα όρια, χωρίς να δίνουν λεπτομέρειες. Για φέτος, βέβαια. Επίσης, έχει πει ο Τουρνάς, επανειλλημένως, ότι έχουμε γερασμένο προσωπικό. Συμπερασματικά, πάει εκεί το πράγμα, αφού οι 2500 θέσεις είναι πολλές και μπορεί να υπάρξει πνεύμα ανανέωσης. Προσωπικά, προτιμώ τα όρια να μείνουν ίδια, για να δηλώσουν και μεγαλύτερα φιλαράκια μου. Όποτε βγει, αν έχουν υπομονή, να περιμενουν μέχρι τότε, εφ'όσον πάει για 25.
Δες την ανάρτηση τους, την 17 Ιανουαρίου, που γράφουν για μειωμένα όρια και μετά στης 2 Μαρτίου, που λένε ότι δεν έχει αποφασιστεί, τα περί προκήρυξης και με τι όρια. Προφανώς δεν υπάρχει τίποτα επίσημο, ειδικά μετά την ανακοίνωση για 2500, του χρόνου.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά τα όρια θα πέσουν το έχουν πει επανηλειμμένα αυτό, συνέχεια λένε για το γερασμένο προσωπικό και είδατε με την ΕΜΟΔΕ ότι πέταξαν κόσμο απέξω…. Τέρμα το αραλίκι και το να περνάνε άμπαλοι όπως πριν δυο χρονια στην ΕΜΟΔΕ που περνούσαν κάθε καρυδιάς καρύδι! Πήγε ο κικίλιας και τους είδε κ έπαθε σοκ γ αυτό έκοβαν αβέρτα…. Τα όρια είναι γεγονός ότι θ πέσουν τύπου 40 το ανώτερο ή 35. Ένα θέμα όπως η ηλικία που το σχολιάζουν συνέχεια και το θεωρούν πρόβλημα δν το κενέ τυχαία…. Τα όρια θ πέσουν αργά ή γρήγορα
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Άρα στην επόμενη προκήρυξη, που θα βγει το 2025, θα δούμε μειωμένα όρια ηλικίας, σύμφωνα με τους φίλους παραπάνω.
Myk
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 29, 2024 12:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Myk »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 10:34 am Παιδιά τα όρια θα πέσουν το έχουν πει επανηλειμμένα αυτό, συνέχεια λένε για το γερασμένο προσωπικό και είδατε με την ΕΜΟΔΕ ότι πέταξαν κόσμο απέξω…. Τέρμα το αραλίκι και το να περνάνε άμπαλοι όπως πριν δυο χρονια στην ΕΜΟΔΕ που περνούσαν κάθε καρυδιάς καρύδι! Πήγε ο κικίλιας και τους είδε κ έπαθε σοκ γ αυτό έκοβαν αβέρτα…. Τα όρια είναι γεγονός ότι θ πέσουν τύπου 40 το ανώτερο ή 35. Ένα θέμα όπως η ηλικία που το σχολιάζουν συνέχεια και το θεωρούν πρόβλημα δν το κενέ τυχαία…. Τα όρια θ πέσουν αργά ή γρήγορα

Πρόσεχε πως μιλάς ρε γιωτά. Είσαι νομίζεις εσύ καλύτερος από αυτούς και τους κρίνεις; Θες και πυροσβεστική. Αν μια μέρα έχεις υπηρεσία μαζί τους δεν θα ντρέπεσαι για αυτά που γράφεις τώρα; Όσο για τα όρια ηλικίας μην λες ότι σε συμφέρει δεν θα πέσουν αντε ας πάει και 40 ετών.
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από mikeangel »

Myk έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 3:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Απρ 13, 2024 10:34 am Παιδιά τα όρια θα πέσουν το έχουν πει επανηλειμμένα αυτό, συνέχεια λένε για το γερασμένο προσωπικό και είδατε με την ΕΜΟΔΕ ότι πέταξαν κόσμο απέξω…. Τέρμα το αραλίκι και το να περνάνε άμπαλοι όπως πριν δυο χρονια στην ΕΜΟΔΕ που περνούσαν κάθε καρυδιάς καρύδι! Πήγε ο κικίλιας και τους είδε κ έπαθε σοκ γ αυτό έκοβαν αβέρτα…. Τα όρια είναι γεγονός ότι θ πέσουν τύπου 40 το ανώτερο ή 35. Ένα θέμα όπως η ηλικία που το σχολιάζουν συνέχεια και το θεωρούν πρόβλημα δν το κενέ τυχαία…. Τα όρια θ πέσουν αργά ή γρήγορα

Πρόσεχε πως μιλάς ρε γιωτά. Είσαι νομίζεις εσύ καλύτερος από αυτούς και τους κρίνεις; Θες και πυροσβεστική. Αν μια μέρα έχεις υπηρεσία μαζί τους δεν θα ντρέπεσαι για αυτά που γράφεις τώρα; Όσο για τα όρια ηλικίας μην λες ότι σε συμφέρει δεν θα πέσουν αντε ας πάει και 40 ετών.
Κάτι πολίτες σαν και αυτόν παραιτήθηκαν από την πρώτη μέρα στην ΕΜΟΔΕ, μόλις είδαν τι τους περιμένει.
Sfakos2

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Sfakos2 »

Παιδια κανενα νεο εχουμε.;
AntonisKara

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από AntonisKara »

Καλημέρα παιδιά εγώ είμαι 36 χρονών λέτε να με πιάσει το όριο για οδηγός; Ευχαριστώ
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από mikeangel »

AntonisKara έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 5:01 am Καλημέρα παιδιά εγώ είμαι 36 χρονών λέτε να με πιάσει το όριο για οδηγός; Ευχαριστώ
Θα σε πιάσει.
Stayrosss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 11, 2024 7:32 am
Τοποθεσία: Σπαρτη
Ενδιαφέροντα: Προκυρηξη πυροσβεστικης
Επάγγελμα: Κανένα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Stayrosss »

Καλημέρα κανένα νέο με τις κενές θέσεις έχουμε; Και αν κάποιος ξέρει αν όντως υσχιει ότι θα βγάλουν για αρχή κάποια προκυρηξη μόνο για οδηγούς
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από mikeangel »

Stayrosss έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 8:53 am Καλημέρα κανένα νέο με τις κενές θέσεις έχουμε; Και αν κάποιος ξέρει αν όντως υσχιει ότι θα βγάλουν για αρχή κάποια προκυρηξη μόνο για οδηγούς
Πιστεύω αυτή την εβδομάδα να έχουμε νέα γραπτά από αρχηγείο και οχι ράδιο αρβύλες.
Stayrosss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 11, 2024 7:32 am
Τοποθεσία: Σπαρτη
Ενδιαφέροντα: Προκυρηξη πυροσβεστικης
Επάγγελμα: Κανένα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Stayrosss »

Μακάρι να μάθουμε. Εντωμεταξύ σε όλες τις περιοχές οι καρτέλες όλες των οδηγών έχουν τελειώσει. Και δεν έχουν οδηγούς για αυτό ρώτησα αν όντως βγει προκυρηξη. Όσο για μαζικούς όμως ξέρω ότι είναι πολλοί επιλαχόντες σε κάποιες περιοχές
Myk
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 29, 2024 12:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Myk »

Stayrosss έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 2:06 pm Μακάρι να μάθουμε. Εντωμεταξύ σε όλες τις περιοχές οι καρτέλες όλες των οδηγών έχουν τελειώσει. Και δεν έχουν οδηγούς για αυτό ρώτησα αν όντως βγει προκυρηξη. Όσο για μαζικούς όμως ξέρω ότι είναι πολλοί επιλαχόντες σε κάποιες περιοχές
Φίλε μου από που το γνωρίζεις ότι τελείωσαν οι οδηγοί σε όλες τις περιοχές από τις καρτέλες; Έτσι άκουσα και εγώ αλλά δεν μπορείς να το δεις κάπου αυτό.
AntonisKara

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από AntonisKara »

mikeangel έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 8:42 am
AntonisKara έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 5:01 am Καλημέρα παιδιά εγώ είμαι 36 χρονών λέτε να με πιάσει το όριο για οδηγός; Ευχαριστώ
Θα σε πιάσει.
Σ'ευχαριστώ φίλε μου θα μας πιάσει φέτος ή θα πάμε 37 με άγχος πάλι; Χαχα
mikeangel
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 14, 2021 10:15 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από mikeangel »

Myk έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 4:32 pm
Stayrosss έγραψε: Κυρ Απρ 14, 2024 2:06 pm Μακάρι να μάθουμε. Εντωμεταξύ σε όλες τις περιοχές οι καρτέλες όλες των οδηγών έχουν τελειώσει. Και δεν έχουν οδηγούς για αυτό ρώτησα αν όντως βγει προκυρηξη. Όσο για μαζικούς όμως ξέρω ότι είναι πολλοί επιλαχόντες σε κάποιες περιοχές
Φίλε μου από που το γνωρίζεις ότι τελείωσαν οι οδηγοί σε όλες τις περιοχές από τις καρτέλες; Έτσι άκουσα και εγώ αλλά δεν μπορείς να το δεις κάπου αυτό.
Αιτωλοακαρνανία έχει ακόμα οδηγούς επιλαχόντες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 60 επισκέπτες