Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν εβγαλα τα διπλωματα για να μπω σε 1, σε 2, η σε 10 χρονια ομως φιλε για να με δουλευει ο Τουρνας. Τα κενα ειναι κενα και θα πρεπει να συμπληρωθουν με νεα προκηρυξη ΦΕΤΟΣ. Επισης, εαν ειναι να βγαλει ενιαια του χρονου για 2500 ατομα οπως λεει, αυτοματα καταλαβαινουμε οτι η εποχικοτητα δεν ειναι δεδομενη, αρα τιθεται το ερωτημα του κατα ποσο αξιζει κανεις να σπαταλησει απο 1 εως 5 χρονια απο τη ζωη του με αμφιβολη την προοπτικη της, εστω,6μηνης απασχολησης για τους ανω των 35.
Tsolias

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Tsolias »

Καλά ρε παιδιά όλοι θέλουμε να μπούμε αλλά έχετε ξεφύγει... Δεν μας χρωστάει ο Τουρνάς και ο κάθε Τουρνάς να βγάλει προκήρυξη για να μπούμε. Τα διπλώματα για όσους τα βγάζουν μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν και στην πολιτική τους ζωή σαν εφόδια.

Για να βγει μια προκήρυξη θέλει να δώσει και το υπουργείο οικονομικών το οκ και και και... Η πυροσβεστική άμα γινόταν και 4000 άτομα θα έβγαζε αύριο κι όλας.

Όσο για την μονιμότητα, κανείς δεν υπόσχεται ότι θα γίνεις μόνιμος, ξέρεις τι υπογράφεις... Ατυχία για τους 35+ αλλά τι να κάνουμε, έτσι έχουν τα πράγματα παιδιά, που λένε μας πετάτε στο δρόμο. Σιγά. Τόσες βιομηχανίες ζητάνε κόσμο και άπειρα μαγαζιά. Δουλειές υπάρχουν για όποιον θέλει. Κανείς δεν καταστρέφεται.

Όποιος το θέλει τόσο πολύ και προλαβαίνει ας γίνει 3 χρόνια εθελοντής για να ανέβει το όριο του και ας δώσει πανελλαδικές μετά να μπει. Και εγώ στεναχωριέμαι που δεν τα έκανα το 2020 ο βλάκας, γιατί τώρα λογικά θα ήμουν εμοδέ αλλά δεν θα κάτσω να σκάσω κι όλας.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εσυ βγαλτα και χρησιμοποιησε τα στην πολιτικη σου ζωη, αν θες. Η αντικειμενικη αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχουν λιστες επιλαχοντων στους οδηγους, σε πολλες περιοχες, και αυτα τα κενα θα πρεπει να καλυφθουν, εφοσον οι θεσεις ειναι 2500 συμφωνα με τη διαταγη του Αρχηγειου.
Επισης ειναι ευκολο να λεμε "δεν πειραζει", παμε για του χρονου" οταν ειμαστε 20 χρονων και μας παιρνει ηλικιακα να γινουμε εθελοντες η να δωσουμε πανελληνιες απευθειας η ακομη και να εχουμε την πολυτελεια της αναμονης για εποχικοι με την προοπτικη της ΕΜΟΔΕ or whatever. Καθε χρονος που περναει ειναι ενας ακομη χρονος στην πλατη και εδω φημολογουνται χαμηλοτερα ορια ηλικιας. Μαθετε να σεβεστε την αγωνια των αλλων ορισμενοι.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όσοι αγχώνεστε για τα όρια ηλικίας (δηλαδή οι 35+ γτ οι μικρότεροι θα μπουν τώρα) να σας πω τη μαύρη αλήθεια ότι είχατε τις ευκαιρίες σας στο παρελθόν να γίνετε πυροσβέστες. Ο 35 τώρα έγινε 18 το 2007 + ένας χρόνος το φανταριλικι δηλαδή μπορούσε να δηλώσει από το 2008 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι είχε περιθώριο να μπει το 2011 με τους 4000 ππυ, το 2012 με τους μόνιμους και το 2014 με τους επιλαχόντες για να μην αναφέρω ότι όσοι έκαναν χαρτια στους ππυ απορροφήθηκαν όλοι. Επιπλέον είχατε 2 προκηρύξεις εποχικών το 2019 και το 2020. Δεν σας βάζω καν τις προκηρύξεις σε άλλα σώματα τότε που επαιρνε παντού ΕΠΟΠ ΛΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. Οπότε αφήστε τη γκρινια για τα μικρότερα όρια και δείτε τι θα κάνετε. Καιρός να μπουν και μικρότεροι μέσα. Όσοι είστε μικρότεροι από 35 ετοιμαστείτε γτ τα επόμενα χρόνια θα έχουμε μεγάλες αλλαγές στο ΠΣ
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ρε παιδιά για ποια όρια ηλικίας μιλάτε; Τα οποία παρεπιπτόντως θα παραμείνουν ως έχουν 100%. Σας είχα πει τις προάλλες ότι φέτος δεν θα βγάλει προκήρυξη και έτσι θα γίνει. Το ίδιο ισχύει και για τα όρια ηλικίας. Δεν αλλάζει τίποτα. Απλά φέτος θα πάει με ότι έχει. Καλώς κακώς, έτσι έχουν τα πράγματα. Του χρόνου θα βγει μία ενιαία για 2500 άτομα.
Tsolias

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Tsolias »

Τους 35+ κακώς τους πήρανε τότε και γι αυτό πρέπει να βρεθεί μια λύση για αυτούς και να τους κάνουνε μόνιμους.

Για εμένα κανονικά οι εποχικοί πρέπει να έχουν όριο 30 οδηγοί-μάχιμοι. Τι να σε κάνει 45 χρονών; Να σε κάνει μόνιμο στα 50; Ακούγεται τρελλό, πολλοί διαφωνούν επειδή δεν τους πιάνει αλλά τι να κάνουμε. Θυμήθηκαν όλοι να γίνουν πυροσβέστες στα 40 τους.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 5:30 pm Ρε παιδιά για ποια όρια ηλικίας μιλάτε; Τα οποία παρεπιπτόντως θα παραμείνουν ως έχουν 100%. Σας είχα πει τις προάλλες ότι φέτος δεν θα βγάλει προκήρυξη και έτσι θα γίνει. Το ίδιο ισχύει και για τα όρια ηλικίας. Δεν αλλάζει τίποτα. Απλά φέτος θα πάει με ότι έχει. Καλώς κακώς, έτσι έχουν τα πράγματα. Του χρόνου θα βγει μία ενιαία για 2500 άτομα.
Φίλε μου, αν είναι τα όρια να μείνουν όπως έχουν, γιατί να κάνει τόσο θέμα και να πάρει 2500, του χρόνου; Ανανεώνει τους υπάρχοντες, για μια πενταετία, κοιτάει τι μπορεί να κάνει για τους μεγαλύτερους και ότι κενά προκύψουν, βγάζει νέα προκ. Δεν θέλει όμως αυτό. Θέλει ξεσκαρτάρισμα! Να διώξει τους 'μεγάλους' και να βάλει μικρότερο μέσο ορο. Και μας πετάει και την βλακεία, ότι θα βγάλει και φέτος! Δηλαδή, θα δηλώσεις φέτος και του χρόνου που θα λήξουν οι λίστες, θα ξαναδηλώσεις, για να περάσεις τα ίδια, ενώ θα είσαι έστω επιλαχών, από τώρα!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν έχει σχέση με το ηλικιακό αλλά με τις σχέση εργασίας. Υπάρχει μεγάλο παρασκήνιο που δε μπορώ να αναλύσω, ούτε και είναι σωστό να το κάνω σε ένα φόρουμ. Καμία σχέση αυτά που αναλύετε, αν και είναι σεβαστά και έχουν λογική. Κάντε υπομονή και θα δείτε ότι θα δικαιωθώ.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Καλά εσύ που μας έχεις σπάσει τα @@@ ότι δεν θα βγάλει φέτος προκήρυξη εποχικών θέλω να δω που θα κρυφτείς μετά μόλις γίνει.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EricHalland έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 6:46 pm Καλά εσύ που μας έχεις σπάσει τα @@@ ότι δεν θα βγάλει φέτος προκήρυξη εποχικών θέλω να δω που θα κρυφτείς μετά μόλις γίνει.
Εάν γίνει φέτος πάρε με τηλέφωνο. Προς το παρόν βάλτα στον πάτο σου.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Επειδή βλέπω ότι είσαι πολύ άντρας. Εάν θέλεις μπορούμε να κανονίσουμε να μου τα πεις και από κοντά αυτά γκαζμα παπατζη ψευτομαγκα.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Πραγματικά, πιστεύετε ότι θα βγάλει φέτος προκ; Όλοι το θέλουμε, αλλά δεν το βλέπω, μετά από τα λεγόμενα, του ιπτάμενου! Μας δουλεύει ψιλό γαζί, ο Τουρνάς! Και τσακώνεστε και τσάμπα!
Merc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2024 4:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Merc »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 5:21 pm Όσοι αγχώνεστε για τα όρια ηλικίας (δηλαδή οι 35+ γτ οι μικρότεροι θα μπουν τώρα) να σας πω τη μαύρη αλήθεια ότι είχατε τις ευκαιρίες σας στο παρελθόν να γίνετε πυροσβέστες. Ο 35 τώρα έγινε 18 το 2007 + ένας χρόνος το φανταριλικι δηλαδή μπορούσε να δηλώσει από το 2008 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι είχε περιθώριο να μπει το 2011 με τους 4000 ππυ, το 2012 με τους μόνιμους και το 2014 με τους επιλαχόντες για να μην αναφέρω ότι όσοι έκαναν χαρτια στους ππυ απορροφήθηκαν όλοι. Επιπλέον είχατε 2 προκηρύξεις εποχικών το 2019 και το 2020. Δεν σας βάζω καν τις προκηρύξεις σε άλλα σώματα τότε που επαιρνε παντού ΕΠΟΠ ΛΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. Οπότε αφήστε τη γκρινια για τα μικρότερα όρια και δείτε τι θα κάνετε. Καιρός να μπουν και μικρότεροι μέσα. Όσοι είστε μικρότεροι από 35 ετοιμαστείτε γτ τα επόμενα χρόνια θα έχουμε μεγάλες αλλαγές στο ΠΣ
Να σου πω και εγώ την μαύρη αλήθεια ο 35 το 2007 πήγε και σπούδασε 4 με πέντε χρόνια και μετά στρατό Βάλτα χρόνια και πες μου τι προκηρύξεις πρόλαβε. Αλλά να σου πω και κάτι γιατί να το κάνουμε αυτό και να μπαίνουμε στο παιχνίδι που μας βάζει ο Τουρνάς και ο κάθε Τουρνάς. Επίσης αν θέλεις μπορείς να ψάξεις πόσοι από τούς παλιούς εποχικούς έγιναν μόνιμοι ενω ήταν πάνω τον 40 που σημειωτέον καμία σχέση με το επίπεδο των τωρινών εποχικών
Myk
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 29, 2024 12:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Myk »

Merc έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 9:40 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 5:21 pm Όσοι αγχώνεστε για τα όρια ηλικίας (δηλαδή οι 35+ γτ οι μικρότεροι θα μπουν τώρα) να σας πω τη μαύρη αλήθεια ότι είχατε τις ευκαιρίες σας στο παρελθόν να γίνετε πυροσβέστες. Ο 35 τώρα έγινε 18 το 2007 + ένας χρόνος το φανταριλικι δηλαδή μπορούσε να δηλώσει από το 2008 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι είχε περιθώριο να μπει το 2011 με τους 4000 ππυ, το 2012 με τους μόνιμους και το 2014 με τους επιλαχόντες για να μην αναφέρω ότι όσοι έκαναν χαρτια στους ππυ απορροφήθηκαν όλοι. Επιπλέον είχατε 2 προκηρύξεις εποχικών το 2019 και το 2020. Δεν σας βάζω καν τις προκηρύξεις σε άλλα σώματα τότε που επαιρνε παντού ΕΠΟΠ ΛΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. Οπότε αφήστε τη γκρινια για τα μικρότερα όρια και δείτε τι θα κάνετε. Καιρός να μπουν και μικρότεροι μέσα. Όσοι είστε μικρότεροι από 35 ετοιμαστείτε γτ τα επόμενα χρόνια θα έχουμε μεγάλες αλλαγές στο ΠΣ
Να σου πω και εγώ την μαύρη αλήθεια ο 35 το 2007 πήγε και σπούδασε 4 με πέντε χρόνια και μετά στρατό Βάλτα χρόνια και πες μου τι προκηρύξεις πρόλαβε. Αλλά να σου πω και κάτι γιατί να το κάνουμε αυτό και να μπαίνουμε στο παιχνίδι που μας βάζει ο Τουρνάς και ο κάθε Τουρνάς. Επίσης αν θέλεις μπορείς να ψάξεις πόσοι από τούς παλιούς εποχικούς έγιναν μόνιμοι ενω ήταν πάνω τον 40 που σημειωτέον καμία σχέση με το επίπεδο των τωρινών εποχικών


Μπράβο καλά τα είπες δεν προλάβαμε να κάνουμε καμία προκυριξη πυροσβεστική. Είμαι 36 στα 37 και θέλω να περάσω εποχικος από μόρια έχω 6000 για οδηγός. Μην μπαίνεται σε κόντρες ο ένας με τον άλλο μέσα στο φόρουμ τον άλλο μήνα μπορεί να είμαστε συναδερφοι
Merc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2024 4:36 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για εποχικούς πυροσβέστες (2024)

Δημοσίευση από Merc »

Myk έγραψε: Πέμ Μαρ 14, 2024 10:38 am
Merc έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 9:40 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 5:21 pm Όσοι αγχώνεστε για τα όρια ηλικίας (δηλαδή οι 35+ γτ οι μικρότεροι θα μπουν τώρα) να σας πω τη μαύρη αλήθεια ότι είχατε τις ευκαιρίες σας στο παρελθόν να γίνετε πυροσβέστες. Ο 35 τώρα έγινε 18 το 2007 + ένας χρόνος το φανταριλικι δηλαδή μπορούσε να δηλώσει από το 2008 και μετά. Αυτό σημαίνει ότι είχε περιθώριο να μπει το 2011 με τους 4000 ππυ, το 2012 με τους μόνιμους και το 2014 με τους επιλαχόντες για να μην αναφέρω ότι όσοι έκαναν χαρτια στους ππυ απορροφήθηκαν όλοι. Επιπλέον είχατε 2 προκηρύξεις εποχικών το 2019 και το 2020. Δεν σας βάζω καν τις προκηρύξεις σε άλλα σώματα τότε που επαιρνε παντού ΕΠΟΠ ΛΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. Οπότε αφήστε τη γκρινια για τα μικρότερα όρια και δείτε τι θα κάνετε. Καιρός να μπουν και μικρότεροι μέσα. Όσοι είστε μικρότεροι από 35 ετοιμαστείτε γτ τα επόμενα χρόνια θα έχουμε μεγάλες αλλαγές στο ΠΣ
Να σου πω και εγώ την μαύρη αλήθεια ο 35 το 2007 πήγε και σπούδασε 4 με πέντε χρόνια και μετά στρατό Βάλτα χρόνια και πες μου τι προκηρύξεις πρόλαβε. Αλλά να σου πω και κάτι γιατί να το κάνουμε αυτό και να μπαίνουμε στο παιχνίδι που μας βάζει ο Τουρνάς και ο κάθε Τουρνάς. Επίσης αν θέλεις μπορείς να ψάξεις πόσοι από τούς παλιούς εποχικούς έγιναν μόνιμοι ενω ήταν πάνω τον 40 που σημειωτέον καμία σχέση με το επίπεδο των τωρινών εποχικών


Μπράβο καλά τα είπες δεν προλάβαμε να κάνουμε καμία προκυριξη πυροσβεστική. Είμαι 36 στα 37 και θέλω να περάσω εποχικος από μόρια έχω 6000 για οδηγός. Μην μπαίνεται σε κόντρες ο ένας με τον άλλο μέσα στο φόρουμ τον άλλο μήνα μπορεί να είμαστε συναδερφοι
Ακριβώς. Εύχομαι σε όλους εσάς πού το αγαπάτε ειλικρινά να γίνει το σώμα χρειάζεται άτομα με πάθος για αυτήν την δουλειά γιατί δυστυχώς οι περισσότεροι που είναι μόνιμοι όχι πάθος έχουν αλλά απάθεια για αυτήν την δουλειά που κάνουν το έχω ζήσει και το ζω μακάρι να μπείτε και όλοι μαζί κάποια στιγμή να βάλουμε και τα μπλέ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Venom94 και 34 επισκέπτες