Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
martina738

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από martina738 »

Καλησπερα,
Σήμερα είδα στην άμυνα αλλαξε η ημερομηνία στο άρθρο λεει 12 Μαρτίου 2024, από όσο κατάλαβα κανανε προσδιορισμό ότι θα νγει τέλη Μαρτίου γιατί πριν δεν ελεγε την λέξη τέλη έλεγαν έως τον μαρτιο του 2024. Επομένως τέλη νομοζω περιμένουμε
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά τελικά ο φίλος πιο πάνω είχε δίκιο. Όντως ο αριθμός θέσεων φέτος θα είναι πολύ μεγάλος. Ήδη στο ΠΝ σχεδιάζουν σειρά γύρω στα 1000 άτομα για να καλύψουν κενά. Στους υπόλοιπους κλάδους επίσης θα είναι αυξημένες οι θέσεις. Το διασταύρωσα από διαφορετικές πηγές.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Ωραία πολύ καλό αυτό. Μακάρι να βγεί 26-27 Μαρτίου γιατί 15 που έλεγε ένας αποκλείεται. Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί θα πάρουν πάνω από 2000 άτομα φέτος; Αν όντως ισχύει αυτό.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EricHalland έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 3:09 pm Ωραία πολύ καλό αυτό. Μακάρι να βγεί 26-27 Μαρτίου γιατί 15 που έλεγε ένας αποκλείεται. Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί θα πάρουν πάνω από 2000 άτομα φέτος; Αν όντως ισχύει αυτό.
Πιθανόν να είναι και η τελευταία προκήρυξη
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Κοίτα έχουν πει ότι θα παίρνει μέχρι το 2025 αλλά ίσως να είδαν ότι δεν το σηκώνει η οικονομία και να βγάλουν λίγες παραπάνω φέτος για όλα τα όπλα και του χρόνου καθόλου. Εμείς όμως πρέπει να μπούμε φέτος. Εγώ προσωπικά πέρασα στις ειδικές Δυνάμεις φέτος απλά δεν πήγα γιατί ήθελα να προσπαθήσω άλλη μία φορά για την πολεμική αεροπορία μιας και έχω άλλη μία ευκαιρία.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έχουμε κάποιο νεότερο σχετικά με την ημερομηνία;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EricHalland έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 6:49 pm Κοίτα έχουν πει ότι θα παίρνει μέχρι το 2025 αλλά ίσως να είδαν ότι δεν το σηκώνει η οικονομία και να βγάλουν λίγες παραπάνω φέτος για όλα τα όπλα και του χρόνου καθόλου. Εμείς όμως πρέπει να μπούμε φέτος. Εγώ προσωπικά πέρασα στις ειδικές Δυνάμεις φέτος απλά δεν πήγα γιατί ήθελα να προσπαθήσω άλλη μία φορά για την πολεμική αεροπορία μιας και έχω άλλη μία ευκαιρία.
Έπρεπε να πας ειδικές Δυνάμεις... Να γίνεις αλεξιπτωτιστής και να γράφεις διπλά εξάμηνα... Θα βγεις στα 25 χρόνια υπηρεσίας και δεν θα ανησυχείς αν πας 50 χρόνων σε διώξουν ή όχι! Σύν ότι θα έχεις τα έξτρα χρήματα της συντήρησης αλεξιπτωτιστή
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το έχουν αλλάξει αυτό με τά χρόνια υπηρεσίας αγορίνα και γενικά δεν είναι ότι καλύτερο το λένε και αυτοί που είναι ήδη μέσα και είναι ΦΟΎΛ βυσματωμενοι κάποιοι σκέψου. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πάντως θα κάνω άλλη μία προσπάθεια για αεροπορία και αν δεν κάτσει πάλι θα πάω ειδικές δυνάμεις ούτως η άλλως έχω τα μόρια.
RangerTony

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από RangerTony »

Αν έχεις και φέτος σωστά έπραξες μιας και θα βγάλει περισσότερες θέσεις και πέρσι ήσουν οριακά μέσα λογικά θα μπεις πολεμική αεροπορία αλλιώς ειδικές δυνάμεις που μπαίνεις σίγουρα. Έμαθα ότι μετά την 25 Μαρτίου θα βγεί ο προκήρυξη.
VANX

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από VANX »

Ποσο ευκολο ειναι να μπεις πολεμικο ναυτικο με μορια 10 μηνες θητεια και απολυτηριο λυκειου ως ηλεκτρονικος με 16κατι;
επισης τα αθληματα ειναι ευκολα; Αν σε κατι δεν τα καταφερεις οπως το μονοζυγο σε κοβουν στα μπαμ; Ή μπορει να σε περασουν και ετσι...
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Τα μόρια τα έχεις θα μπεις 100% ειδικά αν βγάλει όντως 1000 θέσεις όπως λένε οι φίλοι πιο πάνω γιατί δεν πρόκειται να συμπληρωθούν καν οι αιτήσεις. Απλά αν πας για αθλήματα στην Ευελπίδων θα σε κόψουν 100% αν δεν βγάλεις τις έλξεις. Κάτσε λιώσε στην προπόνηση έχεις σίγουρα ένα τρίμηνο μπορεί και παραπάνω μέχρι να πας για αθλήματα.
RescueActual

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από RescueActual »

Γνωρίζει κανείς αν επιλεγω βάση μορίων για εποπ και περάσω αθλήματα, όταν έρθει η ώρα να καταταχθω αν θα μπορέσω να καθυστερήσω την κατάταξη και αν ναι πόσο; Είμαι στους τελευταίους μήνες απόκτησης του πτυχίου και δεν θα ήθελα να το αφήσω.
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Όχι δεν μπορείς από όσο γνωρίζω αλλά έχεις χρόνο ακόμα θα αργήσει αρκετά η όλη διαδικασία.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα αθληματα αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που έχει ξανά δώσει με τα κανιστρα αν βγαίνουν εύκολα τα 150 μέτρα με 40 κιλά σύνολο στα χέρια με τις ελξεις και τα πουσαπς έχω προπονηθει τώρα με τα κανιστρα είναι το μόνο που με προβλημάτιζει...
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ΠΝ στα αθλήματα τα περνάω όλα εκτός από τις έλξεις που δεν βγάζω 4 με τίποτα. Από ότι ακούγεται φέτος τα άτομα στο ΠΝ θα είναι πάρα πολλά. Δεδομένου ότι για ναυτικό το ενδιαφέρον κάθε χρόνο μειώνεται και με βάση τις ανάγκες που υπάρχουν παίζει το ενδεχόμενο να κάνουν τα στραβά μάτια για να συμπληρώσουν τα νούμερα ή με τη καμία;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες