Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nickname1

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Nickname1 »

Δεν έχει σχέση η θητεία γιατί μπορεί να κάποιος και χωρίς να έχεις κάνει θητεία απλώς δίνει περισσότερα μορια για αυξήσεις τις πιθανότητες για να μπεις στην προκυρηξη είναι τα όρια ηλικίας δεν σχεις την δυνατότητα να μπεις
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Απρ 02, 2024 7:21 pm
Nicknamame1 έγραψε: Τρί Απρ 02, 2024 6:55 pm Δυστυχώς όχι μέχρι 1/1/1997. Και όσους είναι οβα εν ενέργεια έως 1/1/1994

Επίσης εγώ τελειώνω τη θητεία μου το Μάιο υπάρχει τρόπος να μπω στη προκήρυξη
Φυσικά και μπορείς. Εδώ οι γκόμενες που δεν έχουν κάνει θητεία μπορούν
Nickname1

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Nickname1 »

Δεν μπορεί να μπει λόγο ορίου ηλικίας είναι του 1996...
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τελικά τέλη Απριλίου θα μπορούμε να στείλουμε αιτήσεις για την προκήρυξη;: |
Gluttonous

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Gluttonous »

Μέσα προς τέλη είπαν κάποιοι τώρα δεν ξέρω αν θα επαληθευτεί αλλά έχει αργήσει θα έπρεπε να βγεί εκτός και αν επεξεργάζονται ακόμα πόσους ακριβώς θέλουν να πάρουν. Μια κοπέλα ονόματι Ελεονώρα που είναι αντμιν μπορεί να μας διαφωτίσει για το πότε θα βγεί έχει κάποια πληροφόρηση;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ε τέλος αυτού του μήνα καλά θα είναι να βγει, το ίδιο λέει και το άμυνα news ουτοσιαλλος,
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Ναι το έχουν αλλάξει δύο φορές πρώτα αρχές Μαρτίου μετά τέλη Μαρτίου καί τώρα μέχρι τέλη Απριλίου λένε. Ας ελπίσουμε ότι όντως θα βγεί και ότι δε μας πάνε από μήνα σε μήνα.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπομονή παιδιά, το καλό πάντα το περιμένουμε. Πως είστε γενικά ολοι; Με τα αθλήματα κτλπ;:)
Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Eleonora »

Gluttonous έγραψε: Παρ Απρ 05, 2024 3:59 pm Μέσα προς τέλη είπαν κάποιοι τώρα δεν ξέρω αν θα επαληθευτεί αλλά έχει αργήσει θα έπρεπε να βγεί εκτός και αν επεξεργάζονται ακόμα πόσους ακριβώς θέλουν να πάρουν. Μια κοπέλα ονόματι Ελεονώρα που είναι αντμιν μπορεί να μας διαφωτίσει για το πότε θα βγεί έχει κάποια πληροφόρηση;
Φίλε-η, δεν είμαι admin, η ενημέρωσή μου είναι ότι θα βγεί, εντός Απριλίου, εύχομαι καλή επιτυχία, σε εκείνους που το επιθυμούν συνειδητοποιημένα, να μπουν στις Ένοπλες Δυνάμεις.
Styga
Gluttonous

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Gluttonous »

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Έχεις εικόνα για τίς θέσεις καθόλου; Δηλαδή πόσες θα βγάλει αν είναι ίδιες με πέρσι και φυσικά αν ισχύσει αυτή η τεράστια αύξηση στα άτομα που θα ζητήσει στο ναυτικό που λένε όλοι?
Operational01
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 03, 2024 1:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Operational01 »

Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε τίποτα νεότερο ; Πηγαίνουμε προς μέσα ή τέλη Απρίλη;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα σας, μια ερώτηση για το πολεμικού ναυτικό,(στους εποπ) θα πρέπει να ενοικιασουμε δωμάτια ή θα κοιμάστε στις φρεγάτες;
VANX

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από VANX »

Μην με κραξετε ξερω πως δεν ειναι σωστο ενας στρατιωτικος να εχει απαιτηση να μην περασει τα αθληματα και να μπει στρατο...
αλλα...
τι γινεται με τις προηγουμενες σειρες, περασανε ατομα "ετσι" χωρις να τα καταφερνουν στα αθληματα;
εμενα στην ειδικοτητα μου δεν βγαζει επιλαχοντες, θεωρω πως εχουν μεγαλη ζητηση οι ηλεκτρολογοι, ηλεκτρονικοι, μηχανικοι...
αν αποτυχω στο μονοζυγο και στην σφαιρα, ισως και στο αλμα μηκους θα με περασουν; 😕
πραγματικα θελω να μπω στο ΠΝ μιας και υπηρετησα σε πολεμικο πλοιο και φοβαμαι μην κοπω και δεν μπω, προσπαθω να προετοιμαστω αλλα μου ειπαν πως ο χρονος μεχρι να σε παρουν για τα αθληματα αν περασεις με τα μορια ειναι λιγος😥
Chem1caL1

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Chem1caL1 »

VANX έγραψε: Τρί Απρ 09, 2024 6:07 am Μην με κραξετε ξερω πως δεν ειναι σωστο ενας στρατιωτικος να εχει απαιτηση να μην περασει τα αθληματα και να μπει στρατο...
αλλα...
τι γινεται με τις προηγουμενες σειρες, περασανε ατομα "ετσι" χωρις να τα καταφερνουν στα αθληματα;
εμενα στην ειδικοτητα μου δεν βγαζει επιλαχοντες, θεωρω πως εχουν μεγαλη ζητηση οι ηλεκτρολογοι, ηλεκτρονικοι, μηχανικοι...
αν αποτυχω στο μονοζυγο και στην σφαιρα, ισως και στο αλμα μηκους θα με περασουν; 😕
πραγματικα θελω να μπω στο ΠΝ μιας και υπηρετησα σε πολεμικο πλοιο και φοβαμαι μην κοπω και δεν μπω, προσπαθω να προετοιμαστω αλλα μου ειπαν πως ο χρονος μεχρι να σε παρουν για τα αθληματα αν περασεις με τα μορια ειναι λιγος😥
Στις προηγούμενες προκηρύξεις από την δική μου εμπειρία τουλάχιστον δεν είναι ότι περνούσαν κόσμο χωρίς να βγάζει τα αθλήματα, ήταν απλώς πολύ ελαστικοί επειδή χρειάζονται κόσμο στις μονάδες για να βγαίνουν οι υπηρεσίες. Σε κάποιες κοπέλες θυμάμαι έδωσαν και δεύτερη ευκαιρία και στο μονόζυγο και στο μίλι και στα κάνιστρα χωρίς να προβλέπεται αλλά όταν δεν τα κατάφεραν και στην δεύτερη τις έκοψαν. Την επόμενη μέρα στην κολύμβηση είχαμε μείνει νομίζω γύρω στα 35 άτομα μόνο άντρες. Και η ελαστικότητα πάλι εξαρτάται και από την επιτροπή στην οποία θα πέσεις, σε άλλες επιτροπές ήταν προβλεπέ και δεν χαρίζονταν καθόλου.
Μην ακούς κανέναν, δεν ξέρει κανένας με σιγουριά πότε θα βγει η προκήρυξη, πόσο μάλλον πότε θα σε καλέσουν για αθλήματα. Ακόμα και την καλύτερη των περιπτώσεων να πιάσουμε που είναι να ανοίξουν οι αιτήσεις μέσα στον Απρίλιο τα ψυχοτεχνικά και τα αθλήματα θα πάνε Ιούλιο με Αύγουστο, και αυτό υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα πάρουν παράταση οι αιτήσεις. Αν θέλεις τόσο πολύ να μπεις στο πολεμικό ναυτικό ξεκίνα από αύριο κιόλας να δουλεύεις κάθε μέρα τις έλξεις και το μίλι που είναι τα πιο απαιτητικά και εκεί κόβονται οι περισσότεροι. Αν δεν μπορείς να βγάλεις τις 4 έλξεις στο μονόζυγο ξεκίνα και προσπάθησε κάθε φορά να βγάζεις από μια έλξη. Αν δεν μπορείς να βγάλεις ούτε μια πάρε ένα σκαμπό και ξεκίνα να βγάζεις αρνητικές έλξεις ώστε να δυναμώσουν τα χέρια σου. Δεν κοιτάνε να τις κάνεις τέλεια, τους ενδιαφέρει να φτάσεις το πιγούνι σου στην μπάρα. Όσο για την σφαίρα και τα άλματα σχεδόν κανένας δεν κοβόταν εκεί αλλά αν δεν νιώθεις σίγουρος βρές έναν προπονητή και κάνε μερικές προπονήσεις και θα σου δείξει εκείνος την τεχνική σε όλα και δεν θα έχεις θέμα. Δεν έχει σημασία τι φυσική κατάσταση έχεις τώρα, έχεις πάρα πολλούς μήνες μπροστά σου να προπονηθείς για να πιάσεις τον στόχο σου, είναι κάτι το οποίο είναι ξεκάθαρα στο χέρι σου και έχεις εσύ τον έλεγχο, μην περιμένεις από καμία επιτροπή να σου χαριστεί και κανένα βύσμα για να σε σώσει. Λιώσε στην γυμναστική και θα δεις ότι θα τα καταφέρεις.
Gerge

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Gerge »

Chem1caL1 έγραψε: Τρί Απρ 09, 2024 4:29 pm
VANX έγραψε: Τρί Απρ 09, 2024 6:07 am Μην με κραξετε ξερω πως δεν ειναι σωστο ενας στρατιωτικος να εχει απαιτηση να μην περασει τα αθληματα και να μπει στρατο...
αλλα...
τι γινεται με τις προηγουμενες σειρες, περασανε ατομα "ετσι" χωρις να τα καταφερνουν στα αθληματα;
εμενα στην ειδικοτητα μου δεν βγαζει επιλαχοντες, θεωρω πως εχουν μεγαλη ζητηση οι ηλεκτρολογοι, ηλεκτρονικοι, μηχανικοι...
αν αποτυχω στο μονοζυγο και στην σφαιρα, ισως και στο αλμα μηκους θα με περασουν; 😕
πραγματικα θελω να μπω στο ΠΝ μιας και υπηρετησα σε πολεμικο πλοιο και φοβαμαι μην κοπω και δεν μπω, προσπαθω να προετοιμαστω αλλα μου ειπαν πως ο χρονος μεχρι να σε παρουν για τα αθληματα αν περασεις με τα μορια ειναι λιγος😥
Στις προηγούμενες προκηρύξεις από την δική μου εμπειρία τουλάχιστον δεν είναι ότι περνούσαν κόσμο χωρίς να βγάζει τα αθλήματα, ήταν απλώς πολύ ελαστικοί επειδή χρειάζονται κόσμο στις μονάδες για να βγαίνουν οι υπηρεσίες. Σε κάποιες κοπέλες θυμάμαι έδωσαν και δεύτερη ευκαιρία και στο μονόζυγο και στο μίλι και στα κάνιστρα χωρίς να προβλέπεται αλλά όταν δεν τα κατάφεραν και στην δεύτερη τις έκοψαν. Την επόμενη μέρα στην κολύμβηση είχαμε μείνει νομίζω γύρω στα 35 άτομα μόνο άντρες. Και η ελαστικότητα πάλι εξαρτάται και από την επιτροπή στην οποία θα πέσεις, σε άλλες επιτροπές ήταν προβλεπέ και δεν χαρίζονταν καθόλου.
Μην ακούς κανέναν, δεν ξέρει κανένας με σιγουριά πότε θα βγει η προκήρυξη, πόσο μάλλον πότε θα σε καλέσουν για αθλήματα. Ακόμα και την καλύτερη των περιπτώσεων να πιάσουμε που είναι να ανοίξουν οι αιτήσεις μέσα στον Απρίλιο τα ψυχοτεχνικά και τα αθλήματα θα πάνε Ιούλιο με Αύγουστο, και αυτό υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα πάρουν παράταση οι αιτήσεις. Αν θέλεις τόσο πολύ να μπεις στο πολεμικό ναυτικό ξεκίνα από αύριο κιόλας να δουλεύεις κάθε μέρα τις έλξεις και το μίλι που είναι τα πιο απαιτητικά και εκεί κόβονται οι περισσότεροι. Αν δεν μπορείς να βγάλεις τις 4 έλξεις στο μονόζυγο ξεκίνα και προσπάθησε κάθε φορά να βγάζεις από μια έλξη. Αν δεν μπορείς να βγάλεις ούτε μια πάρε ένα σκαμπό και ξεκίνα να βγάζεις αρνητικές έλξεις ώστε να δυναμώσουν τα χέρια σου. Δεν κοιτάνε να τις κάνεις τέλεια, τους ενδιαφέρει να φτάσεις το πιγούνι σου στην μπάρα. Όσο για την σφαίρα και τα άλματα σχεδόν κανένας δεν κοβόταν εκεί αλλά αν δεν νιώθεις σίγουρος βρές έναν προπονητή και κάνε μερικές προπονήσεις και θα σου δείξει εκείνος την τεχνική σε όλα και δεν θα έχεις θέμα. Δεν έχει σημασία τι φυσική κατάσταση έχεις τώρα, έχεις πάρα πολλούς μήνες μπροστά σου να προπονηθείς για να πιάσεις τον στόχο σου, είναι κάτι το οποίο είναι ξεκάθαρα στο χέρι σου και έχεις εσύ τον έλεγχο, μην περιμένεις από καμία επιτροπή να σου χαριστεί και κανένα βύσμα για να σε σώσει. Λιώσε στην γυμναστική και θα δεις ότι θα τα καταφέρεις.
Αν βγει Απρίλιο θα δώσει αθλήματα σε 2 μήνες μαξ και σιγά την γυμναστική που χρειάζεται ένα μήνα να κάνεις έτσι 2 φορές την εβδομάδα κάνα τρέξιμο κάτι μια χαρά περνάς
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες