502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιωργος

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Γιωργος »

Οποιος παει θα κανει ζωαρα χερετισματα στον δεκανεα ***** απο 308 σειρα
Λεωνίδας

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Λεωνίδας »

Χαχαχα... Η ερωτηση εγινε 11/Δεκεμβρίου/2009... Εικόνα

;502 Μ. Τ. Π - Καβύλη - ; Εγω 206 σειρα

ειχα τρεις μεταθεσεις και το 502 ειναι το μονο που θελω να ξαναπαω να δω!

εκει ελιωσα τα αρβυλα απο τρεξιμο &{Ο ****** συναγερμους 2 με 3 τα μεσανυχτα}

Ο τοτε υπολοχαγος μας εμεινε αξεχαστος... Χεχεχε τοτε ειχαμε και 3 φυλακια...

Ρογκερς

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Ρογκερς »

Τώρα τι φάση στο 502 .. ξέρουμε τίποτα ;
Ρογκερς

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Ρογκερς »

Τι φαση στο 502 ; ξέρουμε τίποτα ρε παίδες ;
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από kolegas »

Εμπλοκη μεγαλη φιλε και πολυ κουνουπι.
Κώστας

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Κώστας »

Φεύγω για Σπάρτη αύριο ρε μάγκες με εκπαιδευση ως μαγειρας και μετα με στέλνουν πάνω στο 502, τι παίζει εκεί. Δεν μπορω να το αποφυγω το ξέρω αλλα τουλαχιστον μια πρόγευση του τι θα συναντήσω θα ηταν καλή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αναστάσιος Τσιολης

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Αναστάσιος Τσιολης »

Κ εγώ ημουν το 2000 στην καβυλη πιος εισαι;
Αντώνης

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Αντώνης »

Ήσουν μήπώς με τον Κούτρα Διοικητή; Εγώ ήμουν το 98 πρώτα με Τσέλιο 4 ΟΥΚ (κατάμαυροι) και μετά με Κούτρα (κάτασπροι). Μέχρι που μετάνιωσα που πήρα μετάθεση.
Αλκης

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Αλκης »

Μαιος98 /Απριλης99 φιλε τσελιος φοβερος κ κουτρας θυμασαι 252 3ος λοχος
Δημητρης

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Δημητρης »

273 Λ. Υ. Τ... Η ΚΑΛΎΤΕΡΗ ΕΚΠΑΊΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΎΤΕΡΕΣ ΑΝΑΜΝΉΣΕΙΣ ΤΟΥ 2001-02
West22

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από West22 »

Τι φαση παιδια στο 502; Θα είναι η μοναδα μου
Ανεστης

502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Ανεστης »

Δοκιμος στο ΛΥΤ το 96 πολυ τρεξιμο. Αν μου δινοταν η δυνατοτητα να γυριζα τα χονια πισω θα το κανα.

Άβαταρ μέλους
thanosk98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 10:29 pm
Επικοινωνία:

Re: 502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από thanosk98 »

Δε ξέρω πως πέρασαν οι παλιοί στο 502 και τι γνώμη έχουν. Εγώ πάντως Β εσσό του 22 μόνο το τελευταίο δίμηνο πέρασα νορμάλ και σχετικά καλά. Είναι από τις μονάδες που μονίμως "Δεν έχει άτομα" (όποιος πάει εκεί θα βαρεθεί να ακούει αυτή τη φράση).
Η εσσο του Μαρτίου περιμέναμε την εσσο του Μαϊου για να "ανασάνουμε" στις υπηρεσίες και για να βγούμε καμιά έξοδο αλλά τζίφος.
Αντίστοιχα η εσσο του Μαϊου περίμενε σαν τρελή (μαζί με εμάς) την εσσο του Ιουλίου κι εκεί τζίφος.
Έπρεπε να φθάσουμε Σεπτέμβρη για να μπουν αρκετά άτομα και να μείνουν κιόλας ώστε να πεις "οκ τώρα βγαίνουν οι υπηρεσίες". Αλλά τι να το κάνεις όταν έχεις ήδη περάσει ένα λούκι 7 μηνών.;
Ειδικά εκεί στο διάστημα Μάης με Ιούλιος ήταν τραγική η φάση στο 502. Φουλ εμπλοκή, κομμένες άδειες, έξοδοι μόνο με υπηρεσιακό για 1 ώρα.
Τόσο τραγική που από τα 6 άτομα της Β εσσο που είχαμε απομείνει, οι 2 ήθελαν σαν τρελοί να πάρουν μετάθεση και οι άλλοι 2 σκέφτονταν να βαρέσουν αναβολή (ο ένας εκ των 2 εγώ). Και να σου λέει ο διοικητής "θα το φτιάξουμε". Τι να φτιάξεις. Έρχονταν ο μέραρχος ή ο ταξίαρχος στο φυλάκιο και οι δικοί μας τους έλεγαν ψεύτικα νούμερα όταν ρωτούσαν "πόσες υπηρεσίες έχετε" και "από πότε έχετε να βγείτε έξοδο; ". Το καταλάβαιναν κι αυτοί, τι να τους πεις.
Άσε που γενικά ήταν και ότι να'ναι όσον αφορά άτομα με προβλήματα υγείας. Εγώ Ι4 άοπλος με χαρτί για αποφυγή συμμετοχής στην εκπαίδευση αλλά έκανα κανονικά τα πάντα. Αλλά εκτός από το 502, η φάση γενικά στην Καβύλη είναι άσχημη. Και στις άλλες μονάδες (105, ΛΑΤ, ΛΔΒ, ΤΥΠ). Είτε από άποψης υπηρεσιών είτε από άποψης φαγητού, είτε από άποψης συμπεριφοράς στελεχών. Άσχημη φάση. Με ελάχιστες καλές εξαιρέσεις. Σε όποιον του κάτσει να πάει Καβύλη, καλή δύναμη του εύχομαι!
Mitsos355

Re: 502 Τάγμα Πεζικού - Καβύλη

Δημοσίευση από Mitsos355 »

Καλησπέρα είναι κανένας καβυλη; Γιατί θα πάει ένας φίλος μου που είναι με άδεια ορκωμοσίας εδώ θα πάει την Κυριακή ξέρει κανένας να μου πει ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες