Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μιχάλης έγραψε:
1.Και ερωτώ, δεν το έχουν ενημερώσει ακόμη το πρόγραμμα του site ή δεν έγινε δεκτό το κόψιμο της Αναβολής μου; Είχε γίνει και ένα μικρο μπέρδεμα 2.Με την αλλαγή κλάδου που είχα ζητήσει να γίνει (από Π. Α σε Στρατό Ξηράς) αλλά έκανα κάτι πιστοποιητικά που μου ζήτησαν κτλ και μου είχαν πει πως όλα είναι κομπλέ ...



1. Ισχύει το πρώτο που έγραψες
2. Αυτό δεν πρόκειται να γίνει οι μετατάξεις έχουν κοπεί από το 2009
Νίκος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Νίκος »

Παιδιά καλησπέρα και συγχαρητήρια για το φόρουμ και τη σελίδα γενικότερα. Θέλω να ρωτήσω το εξής:
Έκοψα την αναβολή μου το Μάιο προκειμένου να μπώ το Νοέμβριο. Χτες μπήκα στο site της στρατολογίας στη μηχανή κατάταξης, έβαλα ΑΣΜ και ονοματεπώνυμο και μου λέει ότι δεν προορίζομαι για κατάταξη στην επόμενη ΕΣΣΟ και ότι η αναβολή σπουδών μου είναι σε ισχύ.
Να θεωρήσω ότι απλά δεν έχει περαστεί στη βάση δεδομένων λόγω γραφειοκρατίας; Τι άλλη ενέργεια πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Nicommando
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Σεπ 20, 2011 5:50 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Nicommando »

Καλησπέρα παιδιά! Το ρώτησα και χτες αλλά δεν πρέπει να εγκρίθηκε το μήνυμά μου... Έχω κόψει την αναβολή μου από 5-6 Μαΐου και στην εφαρμογή που έχει στο www.stratologia.gr, όταν πληκτρολογώ τα στοιχεία μου βγάζει ότι έχω αναβολή μέχρι 31/12/2015.
Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό; Μήπως απλά δεν είναι ενημερωμένη η βάση τους;
Ευχαριστώ
stelios_thess
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 10:34 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από stelios_thess »

Παιδιά είμαι Θεσσαλονίκη όπου έχει 2 γραφεία και το ένα μπαίνει τέλη Οκτωβρίου και το άλλο τέλη Νοεμβρίου.
Τα γραφεία είναι στο ίδιο κτίριο και δεν έχω ιδέα σε ποιο είμαι.
Πώς μπορώ να μάθω;
Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Firebat »

stelios_thess έγραψε:Παιδιά είμαι Θεσσαλονίκη όπου έχει 2 γραφεία και το ένα μπαίνει τέλη Οκτωβρίου και το άλλο τέλη Νοεμβρίου.
Τα γραφεία είναι στο ίδιο κτίριο και δεν έχω ιδέα σε ποιο είμαι.
Πώς μπορώ να μάθω;


Δες τα πρώτα τρία ψηφία του Αριθμού Στρατιωτικού μητρώου σου! Αυτός ο τριψήφιος αριθμός είναι ο κωδικός του στρατολογικού σου γραφείου!

stelios_thess
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 10:34 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από stelios_thess »

Firebat έγραψε:
stelios_thess έγραψε:Παιδιά είμαι Θεσσαλονίκη όπου έχει 2 γραφεία και το ένα μπαίνει τέλη Οκτωβρίου και το άλλο τέλη Νοεμβρίου.
Τα γραφεία είναι στο ίδιο κτίριο και δεν έχω ιδέα σε ποιο είμαι.
Πώς μπορώ να μάθω;


Δες τα πρώτα τρία ψηφία του Αριθμού Στρατιωτικού μητρώου σου! Αυτός ο τριψήφιος αριθμός είναι ο κωδικός του στρατολογικού σου γραφείου!



thanks αλλά που μπορώ να δω το στρατολογικό μου μητρώο;
Όταν έκοψα την αναβολή δεν μου έδωσαν κανένα χαρτί.
Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Firebat »

Μπες εδώ: http://www.stratologia.gr/userForm.php?mode=katanomi

Και βάλε Όνομα, Επώνυμο, Έτος γέννησης και ΑΦΜ ή Αριθμό Ταυτότητας και θα σου βγάλει τον στρατιωτικό αριθμό! Αν και το χαρτί που σου έστειλαν όταν πήρες αναβολή, τον γράφει πάνω!
stelios_thess
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 10:34 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από stelios_thess »

Firebat έγραψε:Μπες εδώ: http://www.stratologia.gr/userForm.php?mode=katanomi

Και βάλε Όνομα, Επώνυμο, Έτος γέννησης και ΑΦΜ ή Αριθμό Ταυτότητας και θα σου βγάλει τον στρατιωτικό αριθμό! Αν και το χαρτί που σου έστειλαν όταν πήρες αναβολή, τον γράφει πάνω!


thanks ρε φίλε, με σώζεις.(μπα στο χαρτί της αναβολής δεν το έγραφε)
Είμαι στο 130. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή μπαίνω 22-25 Νοεμβριου;

Από τους άλλους αριθμούς του μητρώου μπορώ να καταλάβω κάτι για το που θα με στείλουν ή είναι ότιναναι;
Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Firebat »

stelios_thess έγραψε:
Firebat έγραψε:Μπες εδώ: http://www.stratologia.gr/userForm.php?mode=katanomi

Και βάλε Όνομα, Επώνυμο, Έτος γέννησης και ΑΦΜ ή Αριθμό Ταυτότητας και θα σου βγάλει τον στρατιωτικό αριθμό! Αν και το χαρτί που σου έστειλαν όταν πήρες αναβολή, τον γράφει πάνω!


thanks ρε φίλε, με σώζεις.(μπα στο χαρτί της αναβολής δεν το έγραφε)
Είμαι στο 130. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή μπαίνω 22-25 Νοεμβριου;

Από τους άλλους αριθμούς του μητρώου μπορώ να καταλάβω κάτι για το που θα με στείλουν ή είναι ότιναναι;


Ναι σωστά κατάλαβες! Οι άλλοι δύο αριθμοί είναι: Ο μεσαίος, κάποιος αύξων αριθμός και ο τρίτος, το έτος γέννησής σου συν 21 (κλάση λέγεται) !

Όπως και νά 'χει δεν έχουν κάποια σχέση για το που θα σε καλέσουν...
ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΤΕΡΟΣ

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΤΕΡΟΣ »

Θελω να μαθω που θα καταταχθω... ευχαριστω... Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Nicommando
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Σεπ 20, 2011 5:50 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Nicommando »

ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΤΕΡΟΣ έγραψε:Θελω να μαθω που θα καταταχθω... ευχαριστω... Εικόνα



διάβασε 3 μηνύματα παραπάνω
στρατευσιμος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από στρατευσιμος »

Παιδιά καλησπέρα. Ενω μου εγραφε τοσες μερες οτι παω κεπβ θηβας και μπαινω 27/10 στο σιτε, σημερα πατησα τα στοιχεια μου και μου λεει ΑΥΤΟ ''Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς Με την 2011 Δ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) Πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης.Πως γίνεται; Σας παρακαλώ απαντήστε γιατι καίγομαι να μάθω! Μπορεί να με αλλάξουν. Το χαρτι απτην αστυνομια δεν εχει ερθει ακομα. Υπαρχει περιπτωση το σιτε να εχει κανει λαθος και να μην παω θηβα;

Άβαταρ μέλους
Nicommando
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Σεπ 20, 2011 5:50 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Nicommando »

στρατευσιμος έγραψε:Παιδιά καλησπέρα. Ενω μου εγραφε τοσες μερες οτι παω κεπβ θηβας και μπαινω 27/10 στο σιτε, σημερα πατησα τα στοιχεια μου και μου λεει ΑΥΤΟ ''Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς Με την 2011 Δ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) Πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης.Πως γίνεται; Σας παρακαλώ απαντήστε γιατι καίγομαι να μάθω! Μπορεί να με αλλάξουν. Το χαρτι απτην αστυνομια δεν εχει ερθει ακομα. Υπαρχει περιπτωση το σιτε να εχει κανει λαθος και να μην παω θηβα;



Πάρε τηλέφωνο στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου για αν δεις αν έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης...
Μην ακούτε αυτά που λένε ότι έχουν και καλά καταργηθεί... Εμένα με πήραν σήμερα απ' το ΑΤ και με ενημέρωσαν ότι έχει έρθει το χαρτί μου και να πάω να το παραλάβω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες