Η μαύρη επέτειος για τα Ίμια

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Το σκηνικο με τους βατραχους κ το πετρελαιοφορο εγινε τις μερες των ιμιων. Τοτε που ειχαν βγει τα πλοια στο αιγαιο
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από blackcommando »

Συγνωμη που επεμβενω φιλε Φωτη, απο οτι μου εχουν πει Ηταν συνολο 12 Οι 9 σκοτωθηκαν σε ασκηση με ενα εληκοπτερο τυπου black hawk οι αλλοι 2 σε ατυχιμα με αυτοκηνητο την ιδια ημερα και ο αρχηγος τους 2 χρονια μετα τον μαχερωσαν 3 νεαροι τουρκοι... Δεν ξερω ομως ποσο αληθευουν αυτα...
blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από blackcommando »

ΝΑΜΕΣΙΣ μηπως θα μπωρουσες να μας πεις λιγα παραπανω για το σκηνηκο μετα πετρελαιοφορα.

ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Αδελφε οντως υσχιουν αυτα. Δεν ειναι αγνωστο ολος ο κοσμος το γνωριζει. Μεχρι και ο χαρδαβελας το εχει βγαλει. Εφοσον ταπεινωθηκαν πανω στα Ιμια λογικο ειναι να τους ξεκανε η κυβερνιση.
ΑΛΛΑ! ... Ξεκλιρισμα απ'την κυβερνηση ή Θεία Δίκη; Μαλλον το 2ο με αποτελεσμα το 1ο. Γιατι ο Καλος Θεος ανεκαθεν ειναι σιωπηλος, βλεπει, ακουει... Αλλα κυριως Κρίνει! Αυτο, να το φοβουντε ορισμενοι που θελουν να ξεκανουν την χωρα η οποια μνημονευει το ονομα του νυχθημερον και το δοξαζει.
Οι τουρκοι δεν ειναι λαος ο οποιος προεκυψε απο ευλογια Θεου... Και οτι προκυπτει κατ'αυτον τον τροπο, εχει και τα αναλογα αποτελεσματα
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από blackcommando »

Σε βρισκω σωστο φιλε μου αλλα δεν παυω να πιστευω οτι μπωρει και η ελλαδα να ειναι μεσα σε αυτο δλδ να τους καθαρισαμε εμεις
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Αυτο με τα πετρελαιοφορα εγινε στο αιγαιο τις ημερες με τα ιμια. Δεν μου ειπαν αν εγινε πριν η μετα την καταλυψη των βραχονησιδων κ το ελικοπτερο, απλα μου το ανεφεραν αυτοι οι 2 τυποι σε διαφορετικο χρονικο διαστημα κ εμεινα εμβροντητος.
ουτε ψευταραδες ουτε μεγαλοστομοι φαφλαταδες. Σοβαροι και μετρημενοι στα λογια τους. Οχι τπτ πιτσιρικακια. Κατι παραπανω δεν μου ειπαν επι του θεματος με τα αυτια απλα κ μονο οτι πλησιασε λεμβος με βατραχια δικα μας κ ο ενας ο οποιος ηταν ορθιος, διεκριαν περασμενο στο λεμο του κολιε απο αυτια. Κ βεβαιως, το αντικρισαν κ οι αλλοι ναυτες που ησαν παροντες οχι μονο αυτοι οι 2. Αλλα οταν ενα τετοιο συμβαν το εξιστορουν 2 ανθρωποι παυει να ειναι ψεμα. Γιατι αν το ελεγε ενας, ισως κ να ηταν ψεματα.
α... Κ οταν ηταν στο αιγαιο, περασε διπλα απο το πετρελαιοφορο το δικο μας μια τουρκικη φρεγατα. Τοτε βγηκαν οι ναυτες οι δικοι μας με ντοματες και φετες και τις πεταγαν στο πλοιο. Ερυθρολευκη φρεγατα χαχαχαχαχαχα. Κ επιπλεον ολα αυτα με συνοδεια γνωστων "γαλλικων" και χειρονομιων Εικόνα
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από thrakiotis »

Πραγματικα απιστευτα αν οντως ειναι αληθεια νεμεσις δεν τα ηξερα ολα αυτα
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Και να εγινε; Σαμπως μπορουν να αναστηθουν και να λογοδοτησουν κατα των τουρκων οι εκατονταδες χιλιαδες των Ελληνων νεκρων; Δεν χρειαζεται... Περνουμε εμεις τον λογο απο μονοι μας. Εκει που ειναι καλα να ειναι οι νεκροι μας. Θα συνεχισουμε εμεις να κρατουμε οτι μας παρεδωσαν.:)
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Αδελφε κατι αν δεν το περασω απο εξονυχιστικο ελεγχο δεν το λεω. Στην προκειμενη περιπτωση κανει μπαμ κ ειναι βροντερη η αληθοφανεια των γεγονοτων. Πρεπει δλδ να πω κ περετερω για τον ουκα που ειναι πλεον στη γερμανια; Δεν νομιζω... Οποιος θελει τα πιστευει.
κ σε παρακαλω πιστεψε τα γιατι δεν ειναι κ τα μονα σκηνικα. Ποσα αλλα εχουν συμβει κ δεν τα γνωριζουμε...
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
Fotis1991
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 03, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Fotis1991 »

blackcommando έγραψε: Συγνωμη που επεμβενω φιλε Φωτη, απο οτι μου εχουν πει Ηταν συνολο 12 Οι 9 σκοτωθηκαν σε ασκηση με ενα εληκοπτερο τυπου black hawk οι αλλοι 2 σε ατυχιμα με αυτοκηνητο την ιδια ημερα και ο αρχηγος τους 2 χρονια μετα τον μαχερωσαν 3 νεαροι τουρκοι... Δεν ξερω ομως ποσο αληθευουν αυτα...


Κανένα πρόβλημα commando ίσα ίσα. Αληθεύουν Από Ότι ξέρω και μάλλον (κατά την γνώμη μου) τους καθάρισαν οι ίδιοι οι Τούρκοι για κάποιο λόγο... Μακάρι να μπορούσαμε να το κάνουμε εμείς αλλά Αμφιβάλω Πολύ αν έχουμε τέτοια δυνατότητα.

blackcommando
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 11:48 pm
Τοποθεσία: greece
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από blackcommando »

Ναι ισως να ηξεραν κατι που δεν θελαν να μαθευτει. Τωρα πιστευω οτι το εληκοπτερο το ριξανε αυτοι και οχι απο βλαβη που λενε. Επρεπε να τους ειχαν καθαρισει οι ΟΥΚαδες αλλα;/; Η κυβερνηση μας η ωρεα τα βολεψε ωρεα μια ζωη τα ιδια να μας καταπατανε οι αλλοι και εμεις (η κυβερνηση) ... Οπως ειπαι και ο σιμιτης τοτε "ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ" το @... Δι

spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από spirosgiapros »

ΝΕΜΕΣΙΣ έγραψε:
2ο σκηνικο:
μου το εξιστορησαν γνοστοι μου σε διαφορετικο χρονικο διαστημα και συγκεκριμενα ηταν κληρουχες. Ο ενας πριν 3 χρονια ο αλλος 2 χρονια μετα κ μουπε πως γνωριζε πολυ καλα τον φιλο μου που μου το διηγηθηκε. Σοβαροι ανθρωποι οι οποιοι ηταν παροντες στο πλοιο του εκεινη την στιγμη.
την ωρα που ηταν εξω στο υποστεγο του πετρελαιοφορου, περασε απο διπλα τους σιγα σιγα μια λεμβος με ελληνες ουκαδες. Ο ενας εξαυτων ηταν ορθιος και τοτε παρατηρησαν οσοι ηταν παροντες, οτι γυρω απο το λεμο του ειχε περασμενο ενα μεγαλο σχοινι στο οποιο, οπως και παρατηρησαν, ειχε κρεμασει αυτια ανθρωπινα. Εφριξαν ολοι οσοι ηταν στο υποστεγο εξω εκεινη την στιγμη!
οπου αυτο σημενει λογικα, οτι εγινε αποβαση δικων μας στην τουρκια εκεινη την μερα.


αυτο που και ποτε εγινε;
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Τις μερες της κρισης στα Ιμια. Στο αιγαιο τους ειδανε
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από Rafale »

Αυτο το ειχα ακουσει και γω Και αν δεν κανω λαθος εχει ειπωθει και σε ερευνα Στην τηλεοραση για τη νυχτα των ιμιων μου φαινεται υπηρχαν και χαρακτηριστικες φωτο
ΝΕΜΕΣΙΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 1:29 am
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Επικοινωνία:

Ίμια, 14 χρόνια μετά

Δημοσίευση από ΝΕΜΕΣΙΣ »

Απλα το γεγονος αληθευει και μονο οτι ειπωθηκε απο κληρουχες, σε διαφορετικο χρονικο διαστημα. Πως τα'φερε ο Θεος και γνωρισα τον 2ο στο κολεγιο που ηξερε τον φιλο μου κ μου το'πε, ειδες; Αυτα ειναι τα κουφα της ζωης χεχε:)
ΕΛΥΛΗΘΕΝ Η ΩΡΑ, ΙΝΑ ΔΟΞΑΣΘΕΙ Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες