Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Rania_23 έγραψε:Αναφορα και ασ΄τον να τρεχει!
αυτο ακριβως!ΕικόναΕικόναΕικόνα Ξερεις τουλαχιστον οτι εκει θα εχεις ενα "οπλο", κατι που θα μπορεις να αμυνθεις κ δεν θα εισαι απροστατευτη!Εικόνα

Dum spiro spero
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Εσυ illy για που εκανες τα χαρτια σου; Αεροπορια;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Ναι αλλα πολυ χλωμο το βρισκωΕικόναΕικόνα Την περιμενα πως και πως... Και για να ειμαι ειλικρινης περιμενα πιο πολλες θεσεις διοτι ειχε να βγει προκηρυξη 5 χρονια... Τελικα δεν εβαλες πυροσβεστης ετσι; Εικόνα Διοτι κ εγω πιστευω πως μαλλον θα παραμεινει ανδροκρατουμενο συμφωνα με οσα μας ειπε ο Βελε οποτε κ προτιμησα να μην το δηλωσω
Dum spiro spero
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

anna.nikos έγραψε:
rania_23 έγραψε:
anna.nikos έγραψε:
rania_23 έγραψε: εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... !Εικόνα

αν δεν δωσεις δικαιωμα δεν θα σου την πεφτουν... Κ πιστευω οσοι σου την πεφτουν αν το ξεκοβεις τοτε κανενας δεν θα ασχοληθει.


ετσι λες; Πως το ξεκοβεις οταν ο αλλος ερθει και σε κολλησει στον τοιχο στα καλα καθουμενα; Του λες ¨σας το ξεκοβω αμεσως κ. Διευθυντα! Να μην ξαναγινει! ¨; Πλακα κανεις; Του λες ¨αντε γ... Ρε μ... ¨ και σηκωνεσαι και φευγεις κοπελα μου!

κοπελα μου μεσα στο στρατο λεω πως αν το ξεκοβεις απο την αρχη και δεν δινεις δικαιωμα δεν θα σου την πεφτουν. Και πιστευω οτι οι αντρες για να κολλησουν μια στον τοιχο πρεπει κατι να ειδαν...

Σοβαρα μιλας τωρα; Ειτε δωσεις δικαιωμα ειτε οχι οι αντρες το παιρνουμε απο μονοι μας και ντροπη σου να μιλας ετσι στην κοπελα χωρις να την ξερεις!
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Ναι κι εγω το ιδιο πιστευω και γι΄αυτο εβαλα αμυνης αεροδρομιων που ειναι και οι πιο πολλες θεσεις. Εσυ illy; Κι εγω χλωμο το βρισκω αλλα ειναι σαν το τζοκερ... ¨Κι αν σου κατσει; ¨ Χαχαχα!Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Rania_23 έγραψε:Ναι κι εγω το ιδιο πιστευω και γι΄αυτο εβαλα αμυνης αεροδρομιων που ειναι και οι πιο πολλες θεσεις. Εσυ; Κι εγω χλωμο το βρισκω αλλα ειναι σαν το τζοκερ... ¨Κι αν σου κατσει; ¨ Χαχαχα!Εικόνα
χαχαχαχαΕικόναΕικόνα Και εγω το ιδιο εβαλαΕικόνα Ειμαι συνυποψηφιες!Εικόνα Να φυγεις, να πας αλλου... ΕικόναΕικόνα
Dum spiro spero
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Σοβαρα μιλας τωρα; Ειτε δωσεις δικαιωμα ειτε οχι οι αντρες το παιρνουμε απο μονοι μας και ντροπη σου να μιλας ετσι στην κοπελα χωρις να την ξερεις!


Εικόνα Ευχαριστω kastora
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

illy έγραψε:
Rania_23 έγραψε:Ναι κι εγω το ιδιο πιστευω και γι΄αυτο εβαλα αμυνης αεροδρομιων που ειναι και οι πιο πολλες θεσεις. Εσυ; Κι εγω χλωμο το βρισκω αλλα ειναι σαν το τζοκερ... ¨Κι αν σου κατσει; ¨ Χαχαχα!Εικόνα
χαχαχαχαΕικόναΕικόνα  Και εγω το ιδιο εβαλαΕικόνα  Ειμαι συνυποψηφιες!Εικόνα  Να φυγεις, να πας αλλου... ΕικόναΕικόνα

Χαχαχα! Καλη μας επιτυχια!Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Επισης καλη μουΕικόνα, να εισαι καλα!Εικόνα

Dum spiro spero
angelina25
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 8:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από angelina25 »

Γεια σας. Ειμαι 25 χρονων. Εδω και 7 χρονια ανηκω στο σωμα της Πολεμικης Αεροποριας. Μεχρι και περυσι ημουν σε μια μοναδα της Κρητης. Ειμαι Κρητικια και ως γνωστον (πιστευω σε ολους) αν οχι το 100% το 99% των Κρητικων η πρωτη τους μεταθεση ειναι στην Κρητη εκτος και αν ειναι ατυχοι οπως εγω και παρουν μεταθεση γι αλλου! Θελω να απαντησω στην Αννα που απ οτι βλεπω υποτιμαει παρα πολυ τη νοημοσυνη των γυναικων και απ εξω απ εξω μας λεει τσουλες! Μαλλον η ιδια δεν ανηκει στην κατηγορια των γυναικων γιατι αν ανηκε ς αυτην θα ηξερε οτι το να εισαι γυναικα και ειδικα μεσα στα στρατοπεδα ειναι το πιο δυσκολο πραγμα! Η πρωτη μου μεταθεση ηταν λοιπον στην Κρητη, πρεπει να ομολογησω οτι η μοναδα που ημουν ηταν η καλυτερη στο νησι μου και γι αυτο την διαλεξα.(να επισημανω οτι μπηκα στα 18 μου και ειμαι απ αυτες που κατηγορειτε οτι εβαλα μεσον γιατι ειχα μονο απολυτηριο λυκειου) 6 χρονια λοιπον το τι ακουγα δεν περιγραφεται! Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ραβασακια, τι ανηθικες προτασεις τι χυδαιες εκφρασεις ειχα ακουσει ασχετα οτι ποτε δεν ειχα δωσει σε κανεναν δικαιωμα! Ετσι εμεναν τα παντα στα λογια αφου δεν μπορουσε να μου κανει κανενας τιποτα! Ωσπου ηρθε ο καινουριος μου μοιραρχος και με κατεστρεψε. Μου την επεσε αρνηθηκα και ετσι βρεθηκα ς ενα νησι στην αλλη ακρη της Ελλαδας. Ειμαι ενα χρονο εδω και ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος που ειναι απ την Κρητη και βρισκεται ς αυτο το κωλονησο! Εχω σαλταρει και προσπαθω ενα χρονο τωρα να ηρεμησω και δεν μπορω! Να του κανεις αναφορα πως κουκλιτσες μου γλυκες; Οταν ο ανθρωπος ειναι 40 χρονων και ειναι μια ζωη στο στρατο και εγω ειμαι 7 χρονια και ειμαι μια ασημαντη; Πιστευετε οτι θα βγαλω ακρη με το να κινηθω ετσι; Απλα αρνεισαι καποια πραγματα και δεχεσαι τις συνεπειες, κατι που αυτος δεν προκειται να δεχτει ποτε! Γι αυτο γλυκια μου Αννα σταματα να κατηγορεις τις γυναικες γιατι οκ παραδεχομαι οτι υπαρχουν γυναικες που προκαλουν αλλα πρεπει να παραδεχτεις οτι υπαρχουν και αντρες που ειναι αθλιοι και την πεφτουν σε οποιαδηποτε γυναικα ειτε εχει δωσει δικαιωμα ειτε οχι! Συγνωμη αν σας κουρασα

kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

Αυτο το εχω ξανα ακουσει για μια μοναδα μας στην Κρητη. Βεβαια δεν ξερω αν ησουν ς αυτην λεω εγω, αλλα εχει παιχτει τετοιο περιστατικο και η κοπελα βρεθηκε στη Σκυρο
Anonymous

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλισπερα σε ολους και συνχαριτιρια σε αυτον που εκανε αυτο τεστακι ας το πω. Ο λογος που εκανα τα χαρτια μου για τιν αεροπορια ειναι επιδι υπιρετισα στιν π. Α και μου αφισε τις καλυτερες εντυποσεις και απο μικρο παιδι που ηθελα να προσφαιρο στιν ενοπλες δυναμης ειναι ι ευκερεια να κανω το πρωτο βημα και εκτος αφτου ι π. Α ειναι μια πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση...
θελω να προσφαιρο με το παραπανω στις ενοπλες δηναμης και ιδικοκοτερα στιν πολεμικη μας αεροπορια... Καλη επιτυχεια σε ολους ητε περασουμε ιτε οχι κανεις δεν χανετε δεν θελω να βλεπω κατσουφιασματα... Αν εχεις ορεξη για δουλεια δεν χανεσε... Τιν καλισπεραααα μου σε ολουςςςςςςςςςςςΕικόναΕικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Nassos »

Παιδιά, εγώ που ήμουν Αυλώνα ως φαντάρος και δεχτήκαμε τη 1η σειρά γυναικών ΕΠΟΠ δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ψυχολογικό πόλεμο πέρναγαν, και από τους άνδρες και από τις γυναίκες Αξιωματικούς-Υπαξιωματικούς.

Ο Στρατός δεν είναι μέλι-γάλα. Έχει πολλά στραβά που πρέπει να διορθωθούν.

Anonymous

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο αντρας μου είναι αστυνομικός και με το που περάσω με το καλό θα υπάρξει θέμα συνυπηρέτησης. Επίσης μετα την εκπαίδευση θα ξεκινήσουμε για παιδάκια.14 μήνες άδεια για το καθένα!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θέλουμε να γίνουμε ΕΠ. ΟΠ γιατί αυτό είναι το μεράκι μας.So Simple.

Φιλικούς Χαιρετισμούς.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης