Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Ελληνοτουρκικά θέματα, βαλκάνια, εξωτερική πολιτική και διεθνείς σχέσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Legion »

greko_27 έγραψε:Κατι απο "το γεφυρι της Αρτας" μου θυμιζει η ολη ιστορια. "Το πρωι χτιζοτανε το βραδυ γκρεμιζοτανε"Εικόνα

Αυτο συνεχιζει ακομη να ειναι ορθιο, ο αγωγος δεν θα ειναι για πολυ...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Nassos »

Νέα καθυστέρηση από την Βουλγαρία σε ότι αφορά την Ανάγκη άμεσης απάντησης που ζητά η Ρωσία στον αγωγό Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολη. Η υπουργός Περιβάλλοντος, Νόνα Καράτζοβα, δήλωσε ότι η μελέτη έχει σοβαρές ελλείψεις και για το λόγο αυτό ζήτησε Δύο μήνες επιπλέον για την ολοκλήρωσή της.Ο Ρώσος υπουργός Ενέργειας, Σεργκέι Σμάτκο, μετά από αυτό, κάλεσε και πάλι τη Βουλγαρία να λάβει μέτρα για την υλοποίηση της σύμβασης Του προγράμματος κατασκευής του αγωγού Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη.

Οι δηλώσεις έγιναν έπειτα από συνάντησή του με τον Βούλγαρο ομόλογό του, Τράιχο Τράικοβ, κατά τη διάρκεια σύσκεψης της ρωσο-βουλγαρικής επιτροπής συνεργασίας.

Συνέχεια: Defencenet.gr


Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από yandr »

Πεθαμένο Project. Με το στανιό υπογραφές δεν πέφτουν.

Για τον άλφα ή βήτα λόγο η Βουλγαρία δεν θέλει να συμμετάσχει και δεν μπορούμε να την υποχρεώσουμε κιόλας.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από yandr »

Και επίσημα η Βουλγαρία αποσύρθηκε από τον αγωγό σήμερα.
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

yandr έγραψε:Και επίσημα η Βουλγαρία αποσύρθηκε από τον αγωγό σήμερα.
Αποσυρθηκε η βουλγαρια απο τον αγωγο; Ειναι σιγουροι οι βουλγαροι για αυτη την κινηση που εκαναν; Τελικα οι προφητειες του ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΣΙΟΥ που ελεγε οτι με μιας θα αναψει η φωτια απο μικρη αιτια και η δε ΡΩΣΙΑ ορμαει στην βουλγαρια απο οτι φαινεται θα επιβεβαιωθουν μακαρι δηλαδη για να παρουν ενα μαθημα οι βρωμοβουλγαροι που συκωσαν κεφαλι οι πειναλεοιΕικόνα που τα εχουν κανει πλακακια με τους μογγολους και τους αμερικανους και ταχα επικαλουνται περιβαλλοντικες φοβιες που εχουν λες και δεν ξερουμε οτι το 60% ειναι γυφτοι.ΕικόναΕικόναΘα ερθει η ωρα σας και εσας που θα παειΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από yandr »

Ας θυμηθούμε τι έλεγε πριν από δύο χρόνια ένα (πάλαι ποτέ) σημαντικό μέλος του φόρουμ

Su-35 έγραψε:Τον Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη θα τον φάνε στη μάπα θέλουν δεν θέλουν!ΕικόναΕικόνα



Και η προσωπική μου πρόβλεψη από τότε.

yandr έγραψε:Κάπου 10 χρόνια Σέρνεται το θέμα.

Αν ήταν να γίνει θα είχε ήδη ξεκινήσει το έργο...


12θεϊστής

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Μην είσαι τόσο κακός yandr. Και για τα πετρέλαια έλεγες ότι δεν υπάρχουν και σήμερα γίνονται γεωτρήσεις στην Κύπρο και επίκεινται για την Κρήτη.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από yandr »

12θεϊστής έγραψε:Μην είσαι τόσο κακός yandr. Και για τα πετρέλαια έλεγες ότι δεν υπάρχουν και σήμερα γίνονται γεωτρήσεις στην Κύπρο και επίκεινται για την Κρήτη.


Πρώτα απ' όλα, μη μου βάζεις την Κύπρο γιατί εγώ αναφέρομαι στο Αιγαίο.

Δεύτερον, εγώ δεν είπα ότι δεν υπάρχει σταγόνα πετρελαίου. Αυτό προφανώς δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Αυτό που είπα είναι ότι δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι υπάρχει τόσο πολύ πετρέλαιο όσο εννοούν κάτι ψευτο-δημοσιογράφοι τύπου Χαρδαβέλα,blog κλπ. Εδώ έχουμε δηλώσεις για κοιτάσματα τύπου Κουβέιτ και Σαουδικής Αραβίας.

Και, για μία ακόμη φορά, θα τονίσω ότι εξαρχής έχω πει ότι μακάρι να κάνω λάθος. Ας μην μπερδεύουμε τα θέματα όμως.

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από Legion »

yandr έγραψε:Και επίσημα η Βουλγαρία αποσύρθηκε από τον αγωγό σήμερα.

Eιναι απλο φιλοι μου πως οι Αμερικανοι δεν θελουν να περασει καθολου ο Μπουργκας-Αλεξανδρουπολη προς Ευρωπη...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Αγωγός Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Legion έγραψε:
yandr έγραψε:Και επίσημα η Βουλγαρία αποσύρθηκε από τον αγωγό σήμερα.

Eιναι απλο φιλοι μου πως οι Αμερικανοι δεν θελουν να περασει καθολου ο Μπουργκας-Αλεξανδρουπολη προς Ευρωπη...
+1000. Ετσι ειναι φιλε μου οπως τα λες αλλα στο τελος δεν θα τους περασει θα γελασει και ο καθε πικραμενος.ΕικόναΕικόναΝομιζουν οτι η ΡΩΣΙΑ θα κατσει στα αυγα τηςΕικόναΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες