Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Angelina έγραψε:Ααα... ς ευχαριστω... (τετοια να μ λετε!) α, κ κατι τελευταιο--> Μηπως ξερεις αν εχει τελειωσει καμοια γυναικα την ικαρων σαν ιπταμενοσ;


Ναι,2 η μια είναι στα C-27J και η άλλη στα RF-4E συγκυβερνήτης, ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=4284&Itemid=49
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ααα ευχαριστω... Εσυ προτεινεις ευελπιδων οπλα η ικαρων ιπταμενοι¨;

Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Angelina έγραψε:Ααα ευχαριστω... Εσυ προτεινεις ευελπιδων οπλα η ικαρων ιπταμενοι¨;



Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι γιατί απλούστατα δεν σε ξέρω... Θα κυνηγήσεις οτι σου αρέσει περισσότερο!Εικόνα
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Αα... Σε ευχαριστω πολυ... Αυτο θ κανω!
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω σαν στρατιωτικος προτεινω ΣΥΔ γιατι ειδικα οι ειδικοτητα του στρατολογου ειναι πολυ καλη για γυναικα και του μετεωρολογου επισης και πολυ ευκολα με ενα πτυχιο ΑΕΙ γινονται αξιωματικοι, επισης καλυτερη ακομα ειναι η ΣΣΑΝ αξιωματικοι νοσηλευτικης και το πτυχιο ειναι ισαξιο με του πανεπιστημιου αφου τα μαθηματα γινονται σε πανεπιστημιο

80 κοπελες τελειωσαν φετος ΣΤΥΑ το 80% θα πανε σε αεροπλανα οποτε αυτα ποθ λέτε για θεσεις γραφειου ειναι μουφες... Στη ΣΤΥΑ δουλευουν ολοι κανεις δεν καθεται ειναι η καρδια της ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ

Γυναικες ιπταμενες εχει 3 στην αεροπορια και τουλαχιστον 7-8 στο στρατο ξηρας καθως και 1 μηχανικο ιπταμενη σε ελικοπτερο φρεγατας στο ναυτικο

Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν διαφωνω για την ΣΤΥΑ φιλε rover... Για ΣΥΔ δεν με βλεπω ομως... Λεω για ιπταμενος αλλα και παλι σκεφτομαι οτι ειναι αρκετα μεγαλο ρισκο... Μηπως ξερεις ποσες γυναικες εχουν αποφοιτησει απο την ευελπιδων μεχρι σημερα;

MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από MGEN »

Η καλύτερη στρατ. Σχολή για γυναίκες είναι η ΣΣΑΝ. Μια γυναίκα που θέλει να γίνει μητέρα θα πρέπει να το σκεφθεί πολύ σοβαρά να πάει για μάχιμος Αξκός.
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Οχχχ... Με βρισκεις αδιαβαστη! Τι ειναι η ΣΣΑΝ;
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω μονο ΣΣΑΣ ξερω... ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Angelina έγραψε:Οχχχ... Με βρισκεις αδιαβαστη! Τι ειναι η ΣΣΑΝ;


ΣΑΝ- Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής... Εικόνα
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από aleka »

Και εγω αν θες να πας στον στρατο θα σου προτεινα την ΣΑΝ
Κοιτα λιγο το παρακατω link
http://www.san.mil.gr/Gr/Index_gr.html.htm
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Καταλαβα... Αυτη θεωρειτε καλη σχολη; Ειναι υψηλοβαθμη; Την προτμουν πολλοι; ... αξιζει με λιγα λογια;

aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από aleka »

Angelina έγραψε:Καταλαβα... Αυτη θεωρειτε καλη σχολη; Ειναι υψηλοβαθμη; Την προτμουν πολλοι; ... Αξιζει με λιγα λογια;



θεωρειτε καλη σχολη κ υψηλοβαθμοι την προτιμουν αρκετοι αλλα δεν παιρνει κ τοσα πολλα ατομα. Το θεμα ομως ειναι να θελεις κ να μπορεις να ασχοληθεις με τα παραιατρικα επαγγελματα αν οχι μπορεις να πας στην ΣΥΔ. Αν με ρωτουσες με τη σειρα θα εβαζα τις στρατιωτικες σχολες θα σου τις τοποθετουσα ως εξης:
ΣΣΑΣ ιατρικο
ΣΣΑΣ φαρμακευτικη
ΣΣΑΣ κτηνιατρικο
ΣΣΑΣ ψυχολογων
ΣΣΑΣ νοσηλευτικη
ΣΣΑΣ Στρατολογια
Ικαρων
ΣΥΔ (εκτος αν δεν θες να εισαι υπαξιωματικος δηλωνεις πρωτα την ΣΣΕ)
ΣΣΕ (σωματα)
ΣΣΕ (οπλα)
ΣΤΥΑ
ΣΜΥ (σωματα)
ΣΜΥ (οπλα)
Το ναυτικο δεν το αναφερω καν το θεωρω δυσκολο γα γυναικα.

Η σειρα αυτη δεν σημαινει οτι ειναι κ η σωστη απλως ανεφερα την αποψη μου κ την σειρα προτιμησης που εχω για τις στρατιωτικες σχολες.

κοιτα το παρακατω link για να δεις τις βασεις:
http:///www.ypepth.gr/efarmoges/baseis.php

εδω ειναι οι θεσεις που πηραν φετος:
http://www.esos.gr/images/esos/files/stratiotikes-sxol.pdf
Anonymous

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από Anonymous »

Αλεκα, εγω παω για μαχιμη... Δεν λεω, καλα και τα ιατρικα... Αλλα φαντασου πως εγω πρωτα θα δηλωσω ευελπιδων η ικαρων... Το σκεφτομαι ακομα... Διαβασα για την ΣΑΝ και ηταν αρκετα ενδιαφερουσα σχολη... Ομως, την ειδα τωρα γιΑ πρωτη φορα και ειμαι αρκετα επιφιλακτικη... Εγω θελω κατι που να ειναι οσο πιο μακρια απο "καθισιο" γινεται... ! Η πιο top επιλογη μου ειναι η ικαρων αλλα δεν με βλεπω να την δηλωνωΕικόνα... Δεν τα πανε καλα οι γυναικες εκει... Εικόνα (κριμα δλδ) αρα μου μενει η ευελπιδων απο οπου Λεω να παω αεροπορια στρατου... Τωρα για την ΣΑΝ δεν ξερω... Καλη ακουγεται... Θα εκτιμουσα πολυ αν μου ελεγες την γνωμη σου πανω σε Αυτο το θεμα... ΕικόναΕικόνα!
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη στρατιωτική σχολή για γυναίκες

Δημοσίευση από aleka »


Aεροπορια στρατου δεν ξερεις αν θα μπεις γιατι πρωτον γινετε κληρωση για το που θα μπεις Κ δευτερον μπαινουν λιγα ατομα, αν κ ειναι καλα γιατι δεν εχει πολλες μεταθεσεις. Αν ειναι δηλωσεις ΣΣΕ εγω κατα την γνωμη μου θα εβαζα πρωτα σωματα κ μετα οπλα, μην σκεφτεσαι μονο το τωρα σκεψου κ το μελλον ειναι λιγο δυσκολα τα οπλα, τα σωματα μην το βλεπεις σαν "καθισιο" αλλα οτι θα εχεις καλυτερη ποιοτητα ζωης οχι οτι στα οπλα ειναι ασχημα αναλογα το που θα πεσεις αλλα σκεψου οτι αυτο θα το κανεις κ στα 40 σου κ αργοτερα θα εχεις και παιδια δεν νομιζω οτι τοτε θα θελεις να εισαι μαχιμοι. Θα σου προτεινα να σκεφτεις Και να επιλεξεις κατι που δεν θα σε ταλαιπωρισει τοσο πολυ με τιε μεταθεσεις, ειναι πολυ σημαντικο αυτο τωρα μπορει να μην το καταλαβαινεις αλλα αργοτερα...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες