Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Συγνωμη αλλα δεν ηξερα πως να ονομασω το θεμα μου!

ξερει κανεις σε απλα ελληνικα για ποια πραγματα πρεπει καποιος να εχει "καταδικαστει" 'η να τον κατηγορουν 'η τελος παντων να εκρεμμει υποθεση ωστε να τον διωξουν;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Σωστη η ερωτηση σου! Και εγω αυτο ειχα απορια οταν διαβαζα την προκηρυξηΕικόνα
Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Μια γνωστη μου που εχει κανει τα χαρτια της για εποπ καποτε ειχε μπλεξει με εναν πρεζακια και για να γινει καλα ο φιλος της ειχε παει κ ειχε γραψει φαρμακα στο ονομα τησ... αυτος ομως αντι να τα πιει πηγε να τα πουλησει και τον επιασαν... ειναι ακομα σε εκκρεμοτητα η υποθεση του.

τωρα ομως που η κοπελα θελησε να χωρισει την απειλουν οτι θα της κανουν μηνυση οτι αυτη του τα εδωσε για να τα πουλησει...

αν ξεκινησουν τετοια διαδικασια τωρα υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισει προβλημα η κοπελα;

παρεπιπτοντως ολα αυτα ξεκινησαν τον φεβρουαριο αλλα τωρα θυμηθηκαν να την κατηγορησουν...

σας παρακαλω ομως να απαντησει καποιος που ξερει κατι σχετικο κ οχι απλα για να πειτε τι νομιζετε εσεισ...

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Α η κοπελα δεν εχει καταδικαστει ουτε κατηγορηθει ποτε για τιποτα ουτε εχει καμια σχεση με ναρκωτικα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Κοιταξε Τσεβ μου, αυτο που ξερω ειναι πως θα ερθει στην μοναδα αργοτερα η αποφαση του δικαστηριου... Τωρα που εκκερεμει η υποθεση δεν εχει καμμια σημασια, κι ας το γραφουν μεσα στην προκηρυξη... Και ουτε νομιζω να μπουν στη διαδικασια να ψαξουν για τον καθενα αν εχει παρε δωσε με δικαστηρια ή αν εκκρεμει καμια υποθεση τους με δικαστηρια ή αν εχει ποινικο μητρωο! Τωρα, αν βγει η αποφαση εναντιον της, απο κει κ περα δεν ξερω τι μπορει να της κανουν, αν την κρατησουν ή διωξουν και αυτο γιατι δεν διευκρινιζουν σε ποιες περιπτωσεις σε διωχνουν... Αν πχ. Ειναι κατι ανευ σημασιας κ ουσιας δεν νομιζω να της κανουν τιποτα
Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Ακομα στις απειλες βρισκονται δε της εχουν κανει κατι

απλα εχουν αλλο ενα πατημα (το θεμα του στρατου) για να την εκβιαζουν...

απλα ηθελα να ξερω αν τα "φαρμακα" θεωρειται αδικημα για τον στρατο... οχι πρεζες κοκες κτλ (το τονιζω αυτο) ... μονο τα φαρμακα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Πω πω μπλεξιμο... Καλα, αυτοι πως εμαθαν οτι εκανε τα χαρτια της για τον στρατο; Ρε συ, γιατι δεν ρωτας εναν στρατιωτικο δικηγορο που να ασχολειται με τετοια θεματα;Εικόνα
Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Και που να τον βρουμε καλε; και που να βρει και τα λεφτα η κοπελα;

της τα εχει φαει ολα ο μ... ασ

εχετε ρε παιδια κανενα φτηνο και καλο δικηγορο να μαθουμε;

μονο να ξερει η κοπελα να μη την απειλουν τσαμπα οι π... δεσ

γιατι το μονο που τη νοιαζει ειναι να μη της κανουν ζημια στο στρατο... για ολα τα αλλα σκασιλα τησ

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Δεν ειπα να τον εχει αποκλειστικοτητα το δικηγορο, απλα να του κανει επισκεψη να τον ρωτησει τι μπορει να κανει, να παρει πληροφοριες...

Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Εγω σου ειπα κουκλα μου τι να κανει... Αν δεν ξερει που θα βρει στρατιωτικο δικηγορο ας παει σε εναν κοινο δικηγορο κ ισως να την συστησει σε εναν στρατιωτικο δικηγορο... Ολοι ειναι μεσα στα κυκλωματα, σιγουρα εχουν γνωριμιες! Εν τω μεταξυ αυτα τα χαπια που λες οτι τα εγραψες στο βιβλιαριο της ηταν ψυχοφαρμακα; Αν ναι, αντε να αποδειεξει οτι δεν ηταν για αυτηνΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα Πολυ δυσκολη περιπτωση...
Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Μα και γι'αυτη να ηταν, αφου θα περασει απο γιατρους, δε θα δουν οτι η κοπελα δεν εχει τιποτα; απο ποινικη αποψη την ενδιαφερει... θα παει σημερα να βρει δικηγορο

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από illy »

Ναι κοπελα μου να παει, ας παρει πληροφοριες να δει πως μπορει να προστατευτει νομικα και φυσικα να μας πεις κ την εξελιξη της υποθεσης... Δεν μου απαντησες σε κατι ομως: Αυτος πως εμαθες οτι εκανε τα χαρτια της για στρατο; Και μην νομιζεις μονο απο νομικη αποψη, αυτοι πολυ ανετα θα υποθεσουν οτι τα φαρμακα ηταν γι'αυτην, οποτε να την ενδιαφερει κ αυτο το κομματι... Ελπιζω να βρει καποια ακρη!

Dum spiro spero
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από tati »

Ηταν ακομα μαζι αυτοι οι δυο οταν εκανε τα χαρτια τησ... απο εκει το μαθανε
kunelaki19
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 21, 2009 5:06 pm
Επικοινωνία:

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από kunelaki19 »

Απολυθηκα στα 5,5 χρονια ως εποπ. Απο οτι διαβασα καπου σε προκυρηξη λενε οτι δεν δικαιουμαι αποζημιωση. Αλλα δεν παιζει φαση (κρατησεισ-επιδοματα εορτων-αδειες που δεν πηρα σε χρημα-μισθουσ)
αυτα ολα ισχυουν; Και τι πρεπει να κανω για να παρω αποζημιωση;
δεν μπορει ενα πρωινο να σου στελνουν την απολυση της επιτροπης την αποφαση και απλα να λεει φευγεις. Με τι κριτηρια κρινουν; Και τοσα λεφτα χαμενα εγω δεν εχω σκοπο να τους χαρισω τιποτα.
περιμενω γνωμες και αποψεισ-λυσεις για το αν δικαιουμαι αποζημιωση και πως θα το κυνηγησω να την παρω.
Anonymous

Απομάκρυνση ΕΠΟΠ από το στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

kunelaki19 έγραψε:Απολυθηκα στα 5,5 χρονια ως εποπ. Απο οτι διαβασα καπου σε προκυρηξη λενε οτι δεν δικαιουμαι αποζημιωση. Αλλα δεν παιζει φαση (κρατησεισ-επιδοματα εορτων-αδειες που δεν πηρα σε χρημα-μισθουσ)
αυτα ολα ισχυουν; Και τι πρεπει να κανω για να παρω αποζημιωση;
δεν μπορει ενα πρωινο να σου στελνουν την απολυση της επιτροπης την αποφαση και απλα να λεει φευγεις. Με τι κριτηρια κρινουν; Και τοσα λεφτα χαμενα εγω δεν εχω σκοπο να τους χαρισω τιποτα.
περιμενω γνωμες και αποψεισ-λυσεις για το αν δικαιουμαι αποζημιωση και πως θα το κυνηγησω να την παρω.


Συγνωμη μπορουν να σε απολυσουν ετσι; Συγνωμη ο λογος πιοις ηταν; Δεν πρεπει να περασουν 7 χρονια αν ειναι για να σε απολυσουν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης