Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημήτρης

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Στην Θεσσαλονίκη πού έχει τάγμα εθνοφυλακής;
ΣΕΡΡΕΣ

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από ΣΕΡΡΕΣ »

Καλημερα... απληρωτοι ολοι οι εθνοφυλακες απο τον περασμενο δεκεμριο στις σερρες. μπορει καποιος να μας πει που να αποτανθουμε προκειμενου να λυθει το ζητημα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σε αυτούς που σου χρωστάνε τους μισθούς, αν δεν ξέρεις εσύ ποιος σε πληρώνει ποιος θα ξέρει;
a

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από a »

Τον σκ 92-1, που θα τον βρω;
Πέτρος

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Πέτρος »

Μία ερώτηση εάν με πάρουν εθνοφύλακα μπορω να εργαστώ και σε άλλη δουλειά ταυτόχρονα ή όχι;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι μπορείς, δεν είσαι μόνιμος στο Στρατό. Απλώς ανα χρονικά διαστήματα θα αναλαμβάνεις και καθήκοντα σκοπού σε στρατόπεδα της περιοχής ευθύνης σου.
Γιαννης Λαμια

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Γιαννης Λαμια »

Καλησπερα με το συγκεκριμενο ποστ μου λυθηκαν αρκετες απωριες! Αλλα θελω να ρωτησω κατι αλλο! Και αν μπορειτε να μου απαντησετε, εγω υπερετησα στο Π. Ν με ειδηκοτητα ηλεκτρονικου ρανταρ αλλα στο καραβι με κανανε αρμενιστη χωρις ομως να το γραψουνε στο βιβλιο μου! Εγω λοιπων που ηπερετησα στο ναυτικο, μπορω να κανω τα χαρτια μου για εθνοφυλακας;
vasilisx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 3:13 am
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από vasilisx »

Γεια σας. Έχω απολυθεί τον οκτωμβιο του 2012, και μου ηρθε χαρτι να παρουσιαστω την 1Δεκεμβριου στην Εθνοφλουρα Ηρακλειου. Το χαρτι γραφει: ΦΥΛΛΟ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΦΑΠΚ), και μετα απο επικοινωνεια που ειχα μου ειπαν οτι η καταταξη θα Διαρκέσει ΠΕΡΙΠΟΥ για 2 χρονια και θα πηγαινω την πρωτη κυριακη καθε μηνα (εκτος Ιουλιου+αυγουστου). Μου ειπαν επισης οτι αυτο γινετε σε ατομα που πηραν λευκο απολυτηριο (λευκο Απολυτηριο Εχω), και εχουν καποια συγκεκριμενη ειδικοτητα (εγω εχω οδηγος αυτοκινητου και φανηκε απο το τηλεφωνο οτι παραξενευτικε λιγο για την ειδκοτητα μου). Και με ατομο που ρωτησα που ειναι ανθχαγος μου ειπε πως γινετε να σε καλεσουν ενω εισαι οδηγος, και μαλιστα για κατασταση στο σωμα εθνοφυλακης!

εθνοφυλακες δεν ειναι μονο αυτοι που θελουν να γινουν εθελοντικα;
δηλαδη θα πηγαινω καθε πρωτη κυριακη καθε μηνα για δυο χρονια περιπου;
το εχετε ξανακουσει αυτο; Αλλο μεταεκπευδεση και αλλο καταταξη!
και εγω που δουλευω του ειπα (αγροτης με θερμοκηπια) μου ειπε ε δεν θα μπορεις μια φορα το μηνα να ερχεσε;
και θα φευγω απο το χωριο να πηγαινω στην ΣΕΑΠ (75χλμ να παω+ 75χλμ να γυρισω) ποιος θα μου πληρωνει τα εξοδα αυτα;
παρακαλω τα φωτα σας και τις συμβουλες σας, ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από pao-13 »

Μηπως προκειται για καμια ασκηση εφεδρων ; Δεν το εχω ξανακουσει αυτο. Ισως τα αλλα παιδια στο φορουμ ξερουν φιλε.
vasilisx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 3:13 am
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από vasilisx »

Να σαι καλα για την απαντηση φιλε, οχι δεν ειναι ασκηση, πηρα τηλεφωνο και μηλισα μαζι τους, καθε μηνα την πρωτη κυριακη θα πηγαινω για 2 χρονια περιπου... Κανεις αλλος που να γνωριζει;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Nassos »

Και εγώ πρώτη φορά το μαθαίνω. Τι άλλο σου είπε ο Ανθ/γος; Θα κάνεις βολές; Θα μετέχεις σε ασκήσεις;
vasilisx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 3:13 am
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από vasilisx »

Οποιον και να εχω ρωτησει του φενετε το λιγοτερο αστειο το ολο θεμα... Καθως εχω απολυθει με λευκο χαρτι (μαλιστα), και το χαρτι που μου εστειλαν γραφει οτι αν δεν παρουσιαστω θα θεωρηθώ ανυπότακτος! Η ανθχαγος τα ιδια μου ειπε οτι της φενετε περιεργο ολο αυτο... Την κυριακη αν θα παω θα παρω ρουχα μου ειπαν και αν χρειαστει τιποτα αλλο, και καθε πρωτη κυριακη καθε μηνα θα πηγαινω για ασκησεις, βολες κτλ... Τους ειπα οτι δεν εχω μεταφορικο μεσω για να ερχομαι καθως ειμαι και 70+ χμλ μακρια, και μου ειπαν να πηγαινω με το λεωφορειο (φυσικα τα εξοδα δικα μου... ). Δλδ αν δεν παω θα κηρυχθω ανυπότακτος;
Ελλην καταδρομεας
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2013 5:18 pm
Τοποθεσία: αρχιλοχιας-ΣΜΥ
Επικοινωνία:

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από Ελλην καταδρομεας »

vasilisx έγραψε: Οποιον και να εχω ρωτησει του φενετε το λιγοτερο αστειο το ολο θεμα... Καθως εχω απολυθει με λευκο χαρτι (μαλιστα), και το χαρτι που μου εστειλαν γραφει οτι αν δεν παρουσιαστω θα θεωρηθώ ανυπότακτος! Η ανθχαγος τα ιδια μου ειπε οτι της φενετε περιεργο ολο αυτο... Την κυριακη αν θα παω θα παρω ρουχα μου ειπαν και αν χρειαστει τιποτα αλλο, και καθε πρωτη κυριακη καθε μηνα θα πηγαινω για ασκησεις, βολες κτλ... Τους ειπα οτι δεν εχω μεταφορικο μεσω για να ερχομαι καθως ειμαι και 70+ χμλ μακρια, και μου ειπαν να πηγαινω με το λεωφορειο (φυσικα τα εξοδα δικα μου... ).Δλδ αν δεν παω θα κηρυχθω ανυπότακτος;


Απο οτι καταλαβες ναι!
Jerk goes cloud -----> Η μ@λ@κια παει συννεφο
ΕΘΝΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

Εθνοφύλακες - Εθνοφυλακή

Δημοσίευση από ΕΘΝΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ »

Καλησπερα συναδελφοι εδω και και καιρο (απο τον δεκεμβριο μεχρι και σημερα) ειμαστε απληρωτοι. μισθοι δεκεμβριου, ιανουαριου και τρεχοντος φεβρουαριουδεν εχουν καταβληθει. κανεις δεν ξερει μεχρι ποτε θα μεινουμε απληρωτοι. μηπως ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο; Μπορει καποιος να βοηθησει?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες