Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δυστυχως φιλε μου αν δεν περασεις ολες τις δοκιμασιες (Αθλητικα - Γραπτες Εξετασεις και υγειονομικα (στην συνεχεια και αφου θα εχεις περασει) ] δεν μετραει τιποτα παραπανω το χαρτι απο τους αμφιβιους.

Μπορεις ομως να συγκεντρωσεις μοριακια και για τους φρουρους αν σ'ενδιαφερει Εικόνα
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από D.S. »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Δυστυχως φιλε μου αν δεν περασεις ολες τις δοκιμασιες (Αθλητικα - Γραπτες Εξετασεις και υγειονομικα (στην συνεχεια και αφου θα εχεις περασει) ] δεν μετραει τιποτα παραπανω το χαρτι απο τους αμφιβιους.

Μπορεις ομως να συγκεντρωσεις μοριακια και για τους φρουρους αν σ'ενδιαφερει Εικόνα
Ο. Κ. Σ' ευχαριστώ πολύ! Θα βάλω τα δυνατά μου να κάνω ότι καλύτερο μπορώ!Εικόνα

Α! Φυσικά και ενδιαφέρουμε για ειδικούς φρουρούς και μάλιστα το έχω στο μυαλό μου πριν ακόμα σκεφτώ να δώσω εξετάσεις για να πάω στην Ο. Ε. Α.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ωραιος! Ψαξου Ψαξου Ψαξου! Καλη επιτυχια!
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Να κανω μια ερωτηση. Οσοι εχουν τελειωσει ειδικές δυναμεις και περασουν στο λιμενικο πανε αυτοματα για να περασουν εκπαιδευση για Ο. Ε. Α;(Εφοσων θελουν και το δηλωσουν)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Άν έχεις τελειώσει Ειδικές Δυνάμεις όταν βγεί προκύρηξη που να ζητάει Λ/Φ (λιμενοφύλακες) θα κάνεις τα χαρτιά σου στην ειδική κατηγορία των Ειδικών Δυνάμεων. Εάν περάσεις επιτυχώς όλες τις διαδικασίες (αθλητικές - γραπτές - υγειονομικές) τότε θα περάσεις την εκπαίδευση Ο. Ε. Α! Με κανέναν άλλο τρόπο!(άλλωστε μην ξεχνάς ότι στην ομάδα δεν μπαίνει όποιος και όποιος).

geust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2009 8:52 pm
Τοποθεσία: Argentina
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από geust »

reggae_b0y έγραψε:Να κανω μια ερωτηση. Οσοι εχουν τελειωσει ειδικές δυναμεις και περασουν στο λιμενικο πανε αυτοματα για να περασουν εκπαιδευση για Ο. Ε. Α;(Εφοσων θελουν και το δηλωσουν)
εαν περασεις επιτυχως στον διαγωνισμο θα μπεις στην σχολη μαζι με τους υπολοιπους θα κανεις κανονικα την εξαμηνη εκπαιδευση σαν λιμενοφυλακας και εαν η υπηρεσια χρειαζεται ατομα για να γινουν κεατζιδες τοτε βγαινει ανακοινωση και δηλωνεις εαν θελεις να πας και εαν σε καλεσουν τοτε ξαναπερνας αλλη εκπαιδευση διαφορετικα μπορει να μην καλεσουν ποτε και να μεινεις σαν απλως λιμενοφυλακας δεν δλδ απαραιτητο επειδη εισαι απο τις ειδικες δυναμεις να σε βαλει και εκει αυτο εξαρταται απο τις αναγκες τις υπηρεσιας παντα
geust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2009 8:52 pm
Τοποθεσία: Argentina
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από geust »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Άν έχεις τελειώσει Ειδικές Δυνάμεις όταν βγεί προκύρηξη που να ζητάει Λ/Φ (λιμενοφύλακες) θα κάνεις τα χαρτιά σου στην ειδική κατηγορία των Ειδικών Δυνάμεων. Εάν περάσεις επιτυχώς όλες τις διαδικασίες (αθλητικές - γραπτές - υγειονομικές) τότε θα περάσεις την εκπαίδευση Ο. Ε. Α! Με κανέναν άλλο τρόπο!(άλλωστε μην ξεχνάς ότι στην ομάδα δεν μπαίνει όποιος και όποιος).

ΔΥΚ δεν γινεται ετσι ακριβως... (κοιτα απαντηση που εδωσα) ... Και θα παει αυτος που θα κριθει καταλληλος απο την δευτερη διαλογη οχι τοσο απλα... Δεν πανε ολοι να το ξεκαθερισουμε το θεμα και δεν ειναι και τοσο ευκολο...
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω πολυ παιδες για τις απαντησεις. Γενικα ομως βγαίνουν συχνα θεσεις για Ο. Ε. Α;
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από stratos. »

Ξερω οτι για να μπεις στην Μ. Υ. Α πρεπει να περασεις τη εκπαιδευση των Ο. Υ. Κ, η ερωτηση μου ειναι, μονο οι λιμενοφυλακες μπορουν να πανε στην Μ. Υ. Α ή και υπαξιωματικοι; Αν δεν δηλωσεις στην προκυρηξη οτι θες να πας ειδικες δυναμεις και θες να πας στους υπαξιωματικους, μπορεις μετα την εκπαιδευση σου ως υπαξιωματικος να δηλωσεις οτι θες να πας στα βατραχια;
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από MGEN »

stratos. έγραψε:Ξερω οτι για να μπεις στην Μ. Υ. Α πρεπει να περασεις τη εκπαιδευση των Ο. Υ. Κ, η ερωτηση μου ειναι, μονο οι λιμενοφυλακες μπορουν να πανε στην Μ. Υ. Α ή και υπαξιωματικοι; Αν δεν δηλωσεις στην προκυρηξη οτι θες να πας ειδικες δυναμεις και θες να πας στους υπαξιωματικους, μπορεις μετα την εκπαιδευση σου ως υπαξιωματικος να δηλωσεις οτι θες να πας στα βατραχια;


Το λιμενικό προσλαμβάνει ήδη εκπαιδευμένους σε ειδικότητες αποκτηθείσες στις Ένοπλες Δυνάμεις :

α) Ειδικές Δυνάμεις Σ. Ξ.(Καταδρομείς, Αλεξιπτωτιστές, Πεζοναύτες)
β) Υποβρύχιους Καταστροφείς Σ. Ξ. Και Π. Ν.
geust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2009 8:52 pm
Τοποθεσία: Argentina
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από geust »

MGEN έγραψε:
stratos. έγραψε:Ξερω οτι για να μπεις στην Μ. Υ. Α πρεπει να περασεις τη εκπαιδευση των Ο. Υ. Κ, η ερωτηση μου ειναι, μονο οι λιμενοφυλακες μπορουν να πανε στην Μ. Υ. Α ή και υπαξιωματικοι; Αν δεν δηλωσεις στην προκυρηξη οτι θες να πας ειδικες δυναμεις και θες να πας στους υπαξιωματικους, μπορεις μετα την εκπαιδευση σου ως υπαξιωματικος να δηλωσεις οτι θες να πας στα βατραχια;


Το λιμενικό προσλαμβάνει ήδη εκπαιδευμένους σε ειδικότητες αποκτηθείσες στις Ένοπλες Δυνάμεις :

α) Ειδικές Δυνάμεις Σ. Ξ.(Καταδρομείς, Αλεξιπτωτιστές, Πεζοναύτες)
β) Υποβρύχιους Καταστροφείς Σ. Ξ. Και Π. Ν.


μια διευκρηνιση γι αυτο το θεμα ναι βγαζει καποιες θεσεις στις οποιες μπορουν να λαβουν μερος μονο αυτοι που εχουν εκπαιδευτει σε αυτες τις ειδικοτητες αλλα οταν επιλεγειται μπαινεται ως απλοι λιμενοφυλακες και μετα εαν θελετε και εαν η υπηρεσια εχει αναγκες μπορει να σχηματισει σχολιο ξανα για να περασετε να πατε ΜΥΑ διαφορετικα παραμενεται ως απλοι λ/φ
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από stratos. »

Και κατι αλλο, αξιζει να εισαι βατραχος στο λιμενικο; Πια ειναι η δουλεια τους; Υπαρχουν συγκεκριμενες μοναδες που υπηρετουν;
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια για ειδικες δυναμεις θα βγει καμια προκυρηξη με τον καινουριο χρονο; Ξερει κανεις;
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Anonymous »

Πως μπορω να γινω διασώστης κ εγω εγω;
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Μανος έγραψε:Πως μπορω να γινω διασώστης κ εγω εγω;


Θα πρέπει πρώτα να γίνεις λιμενικός...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης