Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Διασωστης31 έγραψε:
lef έγραψε:Οσοι επιλεγουν για ειδικες δυναμεις λιμενικου παραμενουν λιμενικοι μεχρι να βγει σχολειο που εχει πολλα χρονια να βγει; Περιμενει ποσος κοσμος να μπει στο σεαλς... Για τις ειδικες δυναμεις του λιμενικου υπαρχει οριο ηλικιας πχ 35 ή 40; Γμωριζει κανεις;


Βγήκε σχολείο τον Σεπτέμβριο,155 άτομα δηλωσαν.

Δεν έχουν δώσει ακόμα αθλήματα για να ξεκινήσει το σχολείο.

Το όριο είναι 35 το ανέβασαν.

σε ευχαριστω φιλε για την ενημερωση. Ξερεις μηπως οσους παρουν τωρα για ειδικες δυναμεις λογικα παραμενουν ως απλοι λιμενικοι στο σωμα περιμενοντας ν βγει και προκυρηξη και αν τυχον θελουν και περασουν περνανε το σχετικο σχολειο για το ΚΕΑ και μπανουν στις ειδικες δυναμεις. Νομιζω και απο οτι εχω διαβασει ειναι προαιρετικο το σχολειο δλδ δεν υποχρεουσαι να πας. Απλα προβληματιζομαι με την υπευθυνη δηλωση που μας εβαλαν να κανουμε για τη δεκαετια. Αν παιζει καποιο ρολο.

Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Απο οσο ξερω πανω σ αυτό το κομμάτι πας στο σχολείο κόβεσε η σε κόβουν κ συνεχίζεις σαν λευκός... αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.. Η δεκαετία που σ βάζουν είναι ότι αφού επιλέγεις κ περάσεις το σχολείο θα είσαι στις ειδ δυνάμεις 10 χρόνια κ πέρα από αυτά τα χρόνια πάλι συνεχίζεις σαν λευκός
Ο. Π. Κ. Ε
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Xanthos έγραψε:Απο οσο ξερω πανω σ αυτό το κομμάτι πας στο σχολείο κόβεσε η σε κόβουν κ συνεχίζεις σαν λευκός... Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Η δεκαετία που σ βάζουν είναι ότι αφού επιλέγεις κ περάσεις το σχολείο θα είσαι στις ειδ δυνάμεις 10 χρόνια κ πέρα από αυτά τα χρόνια πάλι συνεχίζεις σαν λευκός
καπως ετσι... Το λεω γιατι φιλε ειμαι μεγαλος εκλεισα τα 29 τωρα και εχω δηλωσει ειδ δυναμεις να ξερω τι με περιμενει

Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Το ξέρω δεν ήξερα ότι ανέβηκε το όριο όμως νόμιζα ήταν ποιο λιγο γιατί ξ εγώ ενδιαφερομουν για λιμενικό αλλά μόνο για οεα η μυα αλλά δεν έκανα τα χαρτιά δεν είχε βγει τι πτυχίο μ ακόμη
Ο. Π. Κ. Ε
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Xanthos έγραψε:Το ξέρω δεν ήξερα ότι ανέβηκε το όριο όμως νόμιζα ήταν ποιο λιγο γιατί ξ εγώ ενδιαφερομουν για λιμενικό αλλά μόνο για οεα η μυα αλλά δεν έκανα τα χαρτιά δεν είχε βγει τι πτυχίο μ ακόμη
δεν εχεις δωσει για το λιμενικο ε; Να υποθεσω ουτε για τους εξωτεικους φυλακων και ειδικους φρουρους;

Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Έδωσα ειδικούς φρουρούς αλλά τη πάτησα
Ο. Π. Κ. Ε
Κώστας

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Κώστας »

Xanthos έγραψε:Το ξέρω δεν ήξερα ότι ανέβηκε το όριο όμως νόμιζα ήταν ποιο λιγο γιατί ξ εγώ ενδιαφερομουν για λιμενικό αλλά μόνο για οεα η μυα αλλά δεν έκανα τα χαρτιά δεν είχε βγει τι πτυχίο μ ακόμη


και που δεν ενδιαφέρεσαι εσυ!

lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Xanthos έγραψε:Έδωσα ειδικούς φρουρούς αλλά τη πάτησα
ναι δυστυχως φιλε και εγω ξερω ατομα που δεν τους πηρανε... Δυστυχως γιατι κανανε μπινια με την πολυτεκνια κλπα δεν τα χωρισανε οπως στις αλλες... Και οσοι ειχαν τετοια "προνομια" τους πηρανε και λοιποι μεινανε εξω... Για να δουμε με το λιμενικο ελπιζω οσους παρουνε να τους παρουνε επαξια γιατι στα αθληματα γινονται πολλα... Περασαν στους ειδικους φρουρους ατομα που πηδηξαν στο μηκος 3 μετρα και πολλα αλλα... Δεν τηρηθηκε ο νομος. Λυπηρο αυτο γιατι διαπιστωνεται οτι ακομα το βυζμα περναει

Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Εγώ δεν την πάτησα από πολυτεκνια.. Την πάτησα απο το ξερό μ το κεφάλι.. είχα στην Α λίγα μόρια 2230 κ στην Β 2640.. Κ αντί να κάνω στη Β Β έλα να στην Α λέω περισσότερες οι πιθανότητες.. περίμενα να μ έρθει κ το προφισιενσι κ δεν μ ήρθε δεν πρόλαβα αλλιώς μέσα θα ήμουν κ στην Α.. Δεν πειράζει έγινε.. Κ τελικά στην Β ήταν ποιο χαμηλά η βάση.. χα χαχα τι να πει κανείς ποιος θα τ περίμενε
Ο. Π. Κ. Ε
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Εσύ φίλε που μιλάς για εμένα το που δεν ενδιαφέρομαι μπες σε όλα τα ποστ π έχω κάνει να δεις για που ενδιαφέρομαι.. για ότι μάχιμο υπάρχει.. Όχι για θέση καναπέ κ καρέκλας αν είναι τέτοια ευχαριστώ πολύ δεν θέλω ούτε να πάω ούτε κ να την δω... κατάλαβες παλικαρε που μιλάς χωρίς να ξέρεις; μίλησα για εφ Οπκε η ότι άλλο μάχιμο υπάρχει κ λιμενικό μυα οεα... δεν μίλησα για γραφείο φιλτατε.. Όχι φυσικά πως θα τα περνούσα η θα έμπαινα κ είμαι σίγουρος.. Η προσπάθεια μετράει.. τουλαχιστων δεν κουβαλάω το μυαλό να μπω κάπου.. το είπα κ θα τι ξαναπώ.. αν ήθελα καρέκλα δημοσίου έμπαινα κ στη 3κ... φιλουμπες τώρα
Ο. Π. Κ. Ε
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Κ λάθος διατύπωση.. Ούτε στην Α και με προφισιενσι δεν ήμουν μέσα.. Δεν νομίζω να έφτασε εκεί η βάση
Ο. Π. Κ. Ε
Άβαταρ μέλους
glock
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2015 2:22 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από glock »

Καλημέρα xanthe. Συγχαρητήρια φίλε που θες να βγεις να δουλέψεις έξω. Σου το εύχομαι. Πως 5α πηγές με την προκήρυξη του λιμενικου;
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Καλημέρα φίλε μου.. Δεν τα έκανα δεν είχα ελπίδες ούτε καν για αίτηση.. Πριν λίγες ημέρες πήρα το πτυχίο των αγγλικών.. λίγο αργά βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία
Ο. Π. Κ. Ε
κωστας

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από κωστας »

Xanthos έγραψε:Εσύ φίλε που μιλάς για εμένα το που δεν ενδιαφέρομαι μπες σε όλα τα ποστ π έχω κάνει να δεις για που ενδιαφέρομαι. Για ότι μάχιμο υπάρχει. Όχι για θέση καναπέ κ καρέκλας αν είναι τέτοια ευχαριστώ πολύ δεν θέλω ούτε να πάω ούτε κ να την δω... Κατάλαβες παλικαρε που μιλάς χωρίς να ξέρεις; Μίλησα για εφ Οπκε η ότι άλλο μάχιμο υπάρχει κ λιμενικό μυα οεα... Δεν μίλησα για γραφείο φιλτατε. Όχι φυσικά πως θα τα περνούσα η θα έμπαινα κ είμαι σίγουρος. Η προσπάθεια μετράει. Τουλαχιστων δεν κουβαλάω το μυαλό να μπω κάπου. Το είπα κ θα τι ξαναπώ. Αν ήθελα καρέκλα δημοσίου έμπαινα κ στη 3κ... Φιλουμπες τώρα


για δημοσιο και στολη ενδιαφερεσαι και ας τα μαχημα τωρα!

Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Δημόσιο; στο ξαναλέω 3κ κ στο σπίτι μου δίπλα.. Κ όλα τα λεφτά καθαρά με δικό μου σπίτι... Δεν σ αδικώ σκέφτονται κ άλλοι έτσι.. Αλλά αν δεν το γουστάρεις σε 1 μήνα είσαι σπίτι σου απλά.. απορώ εσύ μάλλον π δεν γουστάρεις την στολή κ το δημόσιο τι κάνεις εδώ μέσα..
Ο. Π. Κ. Ε
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες