Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από alexissak »

Police_man έγραψε:Δυστυχως υπάρχουνε σε όλα τα Σώματα ''κοπριες''. Οι δύο μηνες σε Τροχαια είναι υποχρεωτικοί.


Αυτο που αναφέρεις ισχυεί τα τελευταία ετη. Πιο παλια δεν ισχυε κατι τέτοιο. Αυτο καθορίζεται απο το προγραμμα της σχολής Αστυφυλάκων όπως αυτο καταρτίζεται ΚΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟ ΕΤΟΣ. Δηλαδή φετος μπορεί να ισχισει κατι διαφορετικό απο οτι περσυ ή πρόπερσυ. Κοιτα για παράδειγμα ποσες φορες εχει αλλάξει η βασική εκπαίδευση στους δόκιμους ή ακόμα και η διάρκεια της πρακτικής εκπαίδευσης. Τιποτα δεν είναι σίγουρο. Βασικά ουτέ αυτοί που βγάζουν το πρόγραμμα δεν έχουν αποφασίσει τι είναι καλύτερο. Σιγουρα παντως παλαιότερα προ του 2007 έκανες πρακτικη 3 μηνες το πρώτο κ 5 μηνες το δεύτερο έτος και ΔΕΝ άλλαζες υπηρεσία πρακτικης. Εκει που θα σε τοποθετουσαν απο εκει θα τελείωνες την πρακτικη δηλαδη δεν πηγενες τροχαια...
...
HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από HELEN..... »

Γεια σας! Θελω να ρωτησω κατι απο περιεργια μηπως το εχετε ακουσει και εσεις! Μπορει να γραφω σε λαθος μερος αλλα πιστευω πως μπορω να βρω απαντησεις! Το αγορι μου ειναι στην σχολη αστυνομιας και τους ειπαν πως 2011-2012 η αστυνομια δεν θα δινεται για να μπεις γιατι θα εχουν κλεισει οι σχολες. Λογω οικονομικης κρισης. Μετα απο αυτα τα δυο χρονια θα ανοιξουν. Τονιζω οτι μπορει να κλεισουν. Εσεις εχετε ακουσει κατι τετοιο; Οποιοι ειναι σε αυτο τον χωρο?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καμμία σχέση κούκλα.

Θα συνεχίσει να παίρνει κανονικότατα δόκιμους.

Αυτό που μπορεί να διαπιστώσεις τα επόμενα 2 χρόνια είναι αύξηση των μορίων εισαγωγής όπως έγινε και φέτος.
δα.στ.

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από δα.στ. »

Ρε παιδια μπορει να βρει κανεις το εντυπο π αναφερεται οτι ειναι υποχρεωτικο να κανουν οι δοκιμοι 2 μηνες τροχαια;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από alexissak »

Οπως ανεφερα κ παραπανω ΔΕΝ ειναι έντυπο αλλα διαταγή της σχολής που κανονίζει το προγραμμα σουδών κατα ακαδιμα'ι'κο έτος. Μπορεί φέτος να μην ισχυσει. Δεν το γνωρίζει κανένας αστυνομικος πλην απο αυτων που υπηρετουν στα ΤΔΑ ή στο Επιτελίο της Σχολής κ έχχουν προσβαση στις διαταγές της σχολής όπως κ στο αρχείο αν αυτη ανεφερε οτι ισχυει μέχρι νεοτερας. Σγουρα δεν αναφέρεται στον οργανισμό της σχολής οπότε δεν ισχυει για παντα.
John

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από John »

Εχω δηλωσει για αστυνομια φετος πανελληνιες αλλα φιλοι μου λενε οτι μπορει να αντιμετωπισω προβλημα και να μην με δεχτουν επειδη δεν εχω βαφτιστει (λογω καποιων προσωπικων προβληματων... ) εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου. Ισχυει κατι τετοιο; Σας ευχαριστω
γιαννης

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από γιαννης »

Φετος δινω και εγω για αστυφυλακων. Εχω αρκετες αποριες. Διαβασα ολο το thread Και ακομα εχω καποιες

1ον: Απο αστυφυλακων μεχρι που μπορεις να εξελιχθεις;

2ον: Εχω ακουσει οτι ο μισθος μολις βγεις μικτα ειναι περιπου 1000 Ευρώ ειναι αληθεια;

Και 3ον: Τι κατηγοριες εχει για να διαλεξω?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από alexissak »

1. Οι απόφοιτοι της Σχολής Αστυφυλάκων (2-ετής εκπαίδευση) διορίζονται ως Αστυφύλακες και μπορούν να προαχθούν μέχρι το βαθμό του Αστυνομικού Υποδιευθυντή εαν φοιτήσουν στο ΤΕΜΑ αλλιώς προάγονται μέχρι και τον βαθμό του Υπασστυνόμου Α' εφόσον έχουν προαχθεί στο βαθμό του Αρχιφύλακα μέσω προαγωγικών εξετάσεων διαφορετικά μέχρι και τον βαθμό του Ανθυπαστυνόμου.

Βέβαια μπορείς να δώσεις πανελληνιες εξετάσεις για Σχολή Αξιωματικών ως ειδική κατηγορία (αστυνομικος) οπου απαιτούντε λιγοτερα μόρια. Αφου τελειώσεις την αστυφυλάκων.

2. Περίπου 900 είναι

3. Ειναι παρα πολλες. Τμήμα, ασφαλεια, ΜΑΤ, τροχαια είνα μερικές υπηρεσίες που μπορείς να πας.

DimitrisEllas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μάιος 23, 2011 5:12 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από DimitrisEllas »

Καλησπέρα και από μένα... Είμαι απο θεσσαλονίκη και έχω σκοπό στο μηχανογραφικό να δηλώσω Αστυφυλάκων... Που γίνεται η εκπαίδευση στα Τρίκαλα; Κάθε πότε είσαι εξω; Και μόλις τελειώσεις με την σχολή την εκπαίδευση σε γυρνάνε στον τόπο σου καλή Ώρα Θεσσαλονίκη για μένα... Ευχαριστώ Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

DimitrisEllas έγραψε:Καλησπέρα και από μένα... Είμαι απο θεσσαλονίκη και έχω σκοπό στο μηχανογραφικό να δηλώσω Αστυφυλάκων... Που γίνεται η εκπαίδευση στα Τρίκαλα; Κάθε πότε είσαι εξω; Και μόλις τελειώσεις με την σχολή την εκπαίδευση σε γυρνάνε στον τόπο σου καλή Ώρα Θεσσαλονίκη για μένα... Ευχαριστώ Εικόνα


Σελίδα 4 διάβασε το προτελευταίο μήνυμα

Επίσης για τις μεταθέσεις μπορείς να δεις εδώ
ConS

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ConS »

Επειδη μπορει να κανω μια επεμβαση στη μυτη γυρω στις 25 αυγουστου και για ενα μηνα δεν θα μπορω να κανω τπτ και ειμαι σιγουρος οτι εχω περασει φετος αστυφυλακων, οι εγγραφες ποτε ξεκινανε; Ποτε μπαινουμε στη σχολη; Να την κανω την επεμβαση τι λετε;
someone
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 02, 2009 11:23 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από someone »

Στη σχολη λογικα θα μπειτε μεσα οκτωβρη. Κρινεις και αποφασιζεις.
aspaki

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από aspaki »

Ειμαι 23 χρονων και μολις πηρα πτυχιο οικονομικων. Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να δωσω για αξιωματικων η' αστυνομια. Πιστευετε αξιζει τον κοπο; Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 1:40 am
Τοποθεσία: κενο
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΛΛΑΣ »

Παιδια η σχολη αστυφυλακων στην Καρδιτσα λειτουργει; Ποια σχολη πιστευεται (Γρεβενων, Κομοτηνης, Καρδιτσας, Σητειας, Ναουσας και αλλες δυο νομιζω υπαρχουν Ξανθης και Διδιμοτειχου αν δεν κανω λαθος) οτι ειναι η καλυτερη σε θεματα εκπαιδευσης, κτηριακες εγκαταστασεις κτλ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες