Γυναίκες Ιπτάμενες

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ρ

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από ρ »

Οι γυναικες σε μοιρες ΔΑΥ θα πηγαινουν και οχι ΑΤΑ, ητοι c130 c27 και ελικοπτερα. Οι μηνες νομιζω εχουν γινει 21 απο 18 οποτε αν καποια κανει τοσο καιρο μακρυα απο το αεροπλανο, περναει εξετασεις και επαναξιολογειται στον τυπο Οπως και πολλοι αντρες ιπταμενοι που πανε για σπουδες στο εξωτερικο 2-3 χρονια και αυτοι επαναξιολογουνται στον τυπο μαχητικου που πετουσαν.
peter1992
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από peter1992 »

Ετσι ειναι αν και οι γυναικες στην ικαρων αντιμετωπιζονται με σχετικη προλαταληψη

ΒΑΣΩ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 12:00 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

19adonis92 έγραψε:Απλα οσο οι γυναικες ιπταμενοι θα ειναι εγκυες θα ειναι σαν να μην υπαρχουν στο σωμα. Αρα θα υπαρχουν λιγοτεροι ιπταμενοι
H αληθεια ειναι οτι εχεις δικιο σε αυτο απολυτα...
ΒΑΣΩ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 12:00 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

ρ έγραψε:Οι γυναικες σε μοιρες ΔΑΥ θα πηγαινουν και οχι ΑΤΑ, ητοι c130 c27 και ελικοπτερα. Οι μηνες νομιζω εχουν γινει 21 απο 18 οποτε αν καποια κανει τοσο καιρο μακρυα απο το αεροπλανο, περναει εξετασεις και επαναξιολογειται στον τυπο Οπως και πολλοι αντρες ιπταμενοι που πανε για σπουδες στο εξωτερικο 2-3 χρονια και αυτοι επαναξιολογουνται στον τυπο μαχητικου που πετουσαν.
Η αληθεια ειναι πως την Ελλαδα υπαρχει γυναικα στην Λαρισα στα μαχητικα αν δεν κανω λαθος. Βεβαια συγκυβερνητης αλλα ειναι ενα πολυ Γενναιο βημα για την Ελληνικη Πολεμικη Αεροπορια!Εικόνα
r

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από r »

Υπαρχει μια ναι στα φωτογραφικα f4
ΒΑΣΩ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 12:00 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Καλα το θυμωμουν!

ΒΑΣΩ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 12:00 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Πολυ ωραιο βιντεο ! Και μπραβο σε ολους τους αποφοιτους!Εικόνα

άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από άλεξ »

Ε παιδια, απορια. Στην ικαρων γιατι μου φαινεται οτι τις υποτιμανε γενικοτερα τις γυναικες; Νταξ, ξερω πως ειναι λιγες αυτες που εχουν βγει μεχρι τωρα ιπταμενες (ποσες ειναι 2 η 3; ) ... Αλλα και παλι. Ισχυει οτι υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση ή να μην τα πιστευω;

(δν ξερω κατα ποσο ειμαι σχετικη με το θεμα, τσπ.)

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από Su-35 »

άλεξ έγραψε:Ε παιδια, απορια. Στην ικαρων γιατι μου φαινεται οτι τις υποτιμανε γενικοτερα τις γυναικες; Νταξ, ξερω πως ειναι λιγες αυτες που εχουν βγει μεχρι τωρα ιπταμενες (ποσες ειναι 2 η 3;) ... Αλλα και παλι. Ισχυει οτι υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση ή να μην τα πιστευω;

(δν ξερω κατα ποσο ειμαι σχετικη με το θεμα, τσπ.)


Εγω ξερω μονο μια υπταμενη μεταφορικου ελικοπτερου. Γιατι σου φαινεται οτι τις υποτιμουν;Eπειδη οι γυναικες δεν πετανε με μαχητικα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Δευ Μάιος 31, 2010 3:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από Rafale »

άλεξ έγραψε: Ε παιδια, απορια. Στην ικαρων γιατι μου φαινεται οτι τις υποτιμανε γενικοτερα τις γυναικες; Νταξ, ξερω πως ειναι λιγες αυτες που εχουν βγει μεχρι τωρα ιπταμενες (ποσες ειναι 2 η 3;) ... Αλλα και παλι. Ισχυει οτι υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση ή να μην τα πιστευω;

(δν ξερω κατα ποσο ειμαι σχετικη με το θεμα, τσπ.)

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες.

άλεξ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 11:38 pm
Τοποθεσία: in your head...
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από άλεξ »

Ε αυτο λεω βρε κριστυ, δεν ειμαι σιγουρο αν οσα ακουω ειναι βλακειες η ισχυουν, γιαυτο Ρωταω αλλωστε, μπας και ξερει κανεις πιο σχετικος Εικόνα¨απλα Το συζηταω συχνα το θεμα και λενε Τα κλασσικα μεν οτι οι γυναικες δεν ειναι για τετοια (στρατο), Αλλα ποσο μαλλον για αεροπορια, προσωπικα δεν μ'αρεσει να τ'ακουω αυταΕικόνα, οπως ειπατε παραπανω οποιος αντεχει ειν το θεμα, ειτε αντρας ειτε γυναικα. Αληθεια γιατι δεν υπαρχουν σε μαχητικα;(εχω ακουσει για 2, εκτος του ελικοπτερου.)

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από Su-35 »

άλεξ έγραψε:Αληθεια γιατι δεν υπαρχουν σε μαχητικα;(εχω ακουσει για 2, εκτος του ελικοπτερου.)


Δεν ειναι θεμα ισοτητας ή υποτιμησης αν μια γυναικα πεταει μαχητικο, ειναι θεμα φυσικης ικανοτητας. Το σωμα δεχεται πιεσεις αρκετων G. Λιγες γυναικες μπορουν να ανταποκριθουν εως καμμια θα ελεγα. Στην Ελλαδα δεν υπαρχει γυναικα που να μπορει να πεταξει μαχητικο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Παρ Μάιος 07, 2010 11:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από παπακι »

Su-35 έγραψε:
άλεξ έγραψε:Αληθεια γιατι δεν υπαρχουν σε μαχητικα;(εχω ακουσει για 2, εκτος του ελικοπτερου.)


Δεν ειναι θεμα ισοτητας ή υποτιμησης αν μια γυναικα πεταει μαχητικο, ειναι θεμα φυσικης ικανοτητας. Το σωμα δεχεται πιεσεις αρκετων G. Λιγες γυναικες μπορουν να ανταποκριθουν εως καμμια θα ελεγα. Στην Ελλαδα δεν υπαρχει γυναικα που να μπορει να πεταξει μαχητικο.


Και τα Φαντομ δηλαδη τι ειναι :P; Πλακα με κανεις!

παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες Ιπτάμενες

Δημοσίευση από παπακι »

Βασικα οταν οι γονεις ανατρεφουν τα παιδια τους μες στη καλοπεραση και την τρυφη λογικο ειναι τα παιδια, ωριμαζοντας να γινονται απο λιγο εως πολυ, χαιδεμενα... Να μην μπορουν να πειθαρχηθουν απ τους αλλους, ποσο μαλλον να πειθαρχησουν οι ιδιοι τον εαυτο τους.(Το οποιο αποτελει βασικο χαρακτηριστικο ενος ικαρου) Ειδικα οι κοπελες, πρεπει να ειναι γλυκες, καλοσυνατες, ευαισθητες. Πιστεψτε με ομως! Οι γυναικες εχουν μηχανισμους στο σωμα τους που τις κανει ατρωτες μεχρι καποια επιπεδα πονου, κοινως, βιολογικα ειναι σχεδιασμενες να αντεχουν χειροτερες καταστασεις απο οτι οι αντρες! Δεν εχουν πιο πολυ δυναμη απ τους αντρες, αλλα πιο πολυ αντοχη. Λογω του οτι θα γινουν καποια στιγμη μανες και ο οργανισμος τους θα πρεπει να αντεξει ολη την διαδικασια αυτη και παραλληλα να προστατευσει το εμβρυο. Επομενως, τα στερεοτυπα και το μυαλο των γυναικων τους βαζει φρενο στα ονειρα τους. Αν μια γυναικα καταφερει να αποβαλει αυτο το τροπο σκεψης, μπορει ανετα να πεταξει μαχητικο. Αλλα αν εχει το μυαλο της στο να ειναι καλοχαιδεμενη και ευαισθητη πετυχαινει αλλα πραγματα, γινεται πιο αρεστη σε καποιον αντρα προστατη. Τεσπα. Ξεφυγα καπου. Απλα, αποβαλλετε εσεις οι γυναικες ολα τα κομπλεξ. ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. Παρωπιδες!Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες