Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από diplomaths »

Κατα καιρούς η σελίδα της ΣΣΑΣ δεν λειτουργεί καλά, αργεί να φορτώσει κλπ, ακόμα και σε περιόδους που δεν υπάρχει μεγάλη κίνηση, ή έχουν κάτι να φορτώσουν. Σε περίπτωση που δεν φτιάξει την δευτέρα, η προκήρυξη Έχει τηλέφωνα όλων των σχολών
ΓΙΩΡΓΟΣ1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2012 3:44 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1994 »

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!
Θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Βγήκε η λίστα υποψηφίων με ελλειπή δικαιολογητικά για το έτος 2012-2013
Υπάρχει το όνομά μου μέσα και δίπλα γράφει:
ΥΠΟΓΡΑΦΗ-ΘΕΩΡΗΣΗ ΑΙΤΗΣΗς, ΓΟΝΙΚΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω;
Σας ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από Titis »

Λογικά δεν έχεις πάει σε κάποιο αστυνομικό τμήμα ή στο ΚΕΠ για να θεωρήσεις την αίτηση σου. Είναι στην 3η σελίδα το τελευταίο. Επίσης αν είσαι ανήλικος έπρεπε να βάλεις και τους γονείς σου να υπογράψουν στην αίτηση. Τέλος για την υπογραφή ίσως δεν έβαλες την υπογραφη σου στο τέλος της 3ης σελίδας που στην ζητάει ή δεν έχεις βάλει υπογραφη στο τέλος κάθε σελίδας. Απλά ξαναστείλε την αίτηση και φρόντισε αυτήν την φορά να την συμπληρώσεις ακριβώς χωρίς παραλείψεις.
ΓΙΩΡΓΟΣ1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2012 3:44 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1994 »

Ναι, είμαι ανήλικος.
Οι γονείς μου υπέγραψαν στο τέλος της αίτησης αλλά δεν πήγαμε για το γνήσιο της υπογραφής στην αστυνομία.
Εγώ, υπέγραψα σε όλα τα χαρτιά της αίτησης στο κάτω μέρος της κάθε σελίδας.
Οπότε συγχωρέστε με αν δεν καταλαβαίνω κάτι.
Πρέπει να ξακάνω όπως μου λέτε, από την αρχή καινούργια αίτηση.
Και να υπογράψουν οι γονείς μου ενώπιων της αστυνομικής αρχής.
Και εγώ;

Στο κάτω μέρος κάθε σελίδας της αίτησης γράφει:
Μονογράφεται στο τέλος κάθε σελίδας από τον υπογράφονταστη σελίδα 3

Δηλαδή θα υπογράψουν οι γονείς μου και εγώ, κάθε σελίδα της αίτησης στο κάτω μέρος;

Συγνώμη που σας κουράζω αλλά είμαι τόσο αγχωμένος γιατί έχω περιθώριο μέχρι της 5 Μαϊου να στείλω την αίτηση.
Ευχαριστώ που με βοηθάτε.

Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από karabill »

ΓΙΩΡΓΟΣ1994 θα ξανασυμπληρωσεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ αιτηση και στην σελιδα 3 θα πας να υπογραψεις με τους γονεις σου μπροστα στην αστυνομικη αρχη (εξισου και το γνησιο της υπογραφης) σε καθε σελιδα στο τελος θα μονογραψεις μονο εσυ (γιατι εσυ εισαι ο υποψηφιος και οχι οι γονεις σου)
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Φιλε Γιωργο εχουμε και λεμε...1) οι γονεις σου και εσυ υπογραφεται στη 3η σελιδα.2) Οι υπογραφες των γονειων σου θα πρεπει να θεωρηθουν απο το κεπ η απο το αστ. Τμημα (ακομα και σημερα).3) Στο κατω μερος των σελιδων που λεει για μονογραφες μονογραφουν μονο οι γονεις σου οχι και συ. Ξεκινα απο σημερα να Φτιαξεις την αιτηση και αυριο πρωι την στελνεις και εισαι οκ. Καλη τυχη.
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από karabill »

Γιατι να μονογραψουν οι γονεις του; Αυτος μονογραφει! Περσυ που ημουν κατω των 18 εγω ειχα υπογραψει και δεν ειχα κατι ελλειπης!
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Εμενα τα εκαναν δεκτα τα χαρτια μου οπως Εγραψα πιο πανω τωρα απο τις σχολες της ΔΑΕ. Σε τηλ. Επικοινωνια που ειχα μαζι τους γι αυτο το θεμα μου ειπαν πως μονογραφουν μονο οι κηδεμονες και ετσι τους τα κατεθεσα και εχουν γινει δεκτα. Ισως να ισχυει σε καθε σχολη κατι διαφορετικο πχ στις σχολες της ΔΑΕ δεν μου κρατησαν τις επιπλεον φωτογραφιες ενω βλεπω σε αλλες σχολες να τις αναφερουν στα ελλειπη δικαιολογητικα!

ΓΙΩΡΓΟΣ1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2012 3:44 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ1994 »

Φίλε Νάσο υπέγραψα στην ΔΑΕ αυτοπροσώπος όλες τις σελίδες της αίτησης, στο κάτω μέρος, γιατί έτσι μου είπαν εκεί αφού πήγα ο ίδιος όπως λέω και ποιο πάνω.
Κατανοώ ποιο είναι το πρόβλημά μου, ότι οι γονείς μου ναι μεν υπογράψανε στην τελευταία σελίδα της αίτησης αλλά δεν πήγαμε στην αστυνομία για την επικύρωση.
Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής:
θα υπογράψω και εγώ και οι γονείς μου όλες τις σελίδες ενώπιων της αστυνομικής αρχής;

Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από Titis »

Εγώ συμπλήρωσα μόνος μου την αίτηση, έβαλα τον πατέρα και την μάνα να υπογράψουν στην 3η σελίδα εκεί που το ζητάει και πήγα στην αστυνομία τους ζήτησα να μου την επικυρώσουν, το έκαναν και τελείωσε. Άρα πήγαινε μόνος σου στην αστυνομία και ζήτησε να στην επικυρώσουν. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Ο νομος λεει οτι πρεπει να πανε και οι δυο γονεις με τις ταυτοτητες τους στο αστ. Τμημα για να να γινει η επικυρωση. Ασχετα αν σου κανουν την επικυρωση με τον ενα γονιο, τωρα για να πας μονος σου οπως λεει ο Titis πιο πανω ο αξ/κος υπηρεσιας διεπραξε λαθος που εκανε την επικυρωση και σε εναν ανηλικο μαλιστα, τελος παντων αυτη ειναι η διαδικασια. Οσο για τις μονογραφες ΔΕΝ χρειαζεται να πατε στο αστ. Τμημα μονο για το ιδιοχειρο της υπογραφης (θεωρηση, επικυρωση). Στην ΔΑΕ εμενα δεν μου ειπαν να τα μονογραψω και γω, υποψιν τα πηγα αυτοπροσωπως.

Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από karabill »

Φιλε ΓΙΩΡΓΟΣ1994 το μονο σιγουρο κανε το γνησιο της υπογραφης μπροστα στην αστυνομικη αρχη και με τους 2 γονεις σου και καντο και σε ολες τις σελιδες εξ αλλου τα παραπανω δεν πειραζουν τα ελλειπη πειραζουν! Αν και ειμαι σιγουρος οτι εσυ πρεπει να μονογραψεις στο τελος της σελιδας (και αυτο δεν ειναι αναγκη μπροστα σε αστυνομικη αρχη γιατι το ειχα ρωτησει οταν πηγα να επικυρωσω τα χαρτια μου
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
LEONIDAS ST
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Απρ 27, 2012 3:43 pm
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από LEONIDAS ST »

Οι υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά για την Ευελπίδων είναι πάνω Από 700!

Δηλαδή πόσοι να είναι άραγε όλοι οι υποψήφιοι;

Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Υποψήφιοι με ελλειπή δικαιολογητικά

Δημοσίευση από diplomaths »

Θα μάθεις τον ακριβή αριθμό 17/5 που θα βγουν οι λίστες δεκτών υποψηφίων.
Αλλά αυτοί θα είναι μόνο όσοι έχουν βάλει πρώτη προτίμηση την ΣΣΕ. Όσοι την έχουν γενικά δηλώσει, είναι πολύ περισσότεροι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες