Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pontiara
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 6:37 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από pontiara »

Ειμαι ΕΠΟΠ του 2008 μολις τελειωσα απο Μεσολογγι και εδω και 3 μερες ειμαι στους Αγ. Αναργυρους. Δυστυχως δεν εχουμε καμια εννημερωση για το θα τι γινει.
Ολοι μας λενε οτι θα μεινουμε αλλον 1 χρονο Μεσα. Συνολικα δηλαδη 16 μηνες. Αν ειναι ετσι ειμαστε φυλακισμενοι και οχι ΕΠΟΠ. ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ τελικα;
Anonymous

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από Anonymous »

pontiara έγραψε:Ειμαι ΕΠΟΠ του 2008 μολις τελειωσα απο Μεσολογγι και εδω και 3 μερες ειμαι στους Αγ. Αναργυρους. Δυστυχως δεν εχουμε καμια εννημερωση για το θα τι γινει.
Ολοι μας λενε οτι θα μεινουμε αλλον 1 χρονο Μεσα. Συνολικα δηλαδη 16 μηνες. Αν ειναι ετσι ειμαστε φυλακισμενοι και οχι ΕΠΟΠ. ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ τελικα;


Τι ειδικοτητα εχεις; Οταν λες μεσα εννοεις οτι ειστε οπως οταν ησασταν κ στο μεσολογγι, δηλ εξοδο το σαβ/κο;
pontiara
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 6:37 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από pontiara »

Τεχν. Μεταλων. Ναι οπως το Μεσολογγι.
Anonymous

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από Anonymous »

pontiara έγραψε:Τεχν. Μεταλων. Ναι οπως το Μεσολογγι.


Το τεχνικο ειναι καλο σωμα. Δεν νομιζω νας σας κρατησουν τοσο, εποπ ειναι δεν ειναι παραγωγικοι σχολη οπως το λιμενικο που εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο, μαλλον το ειπανε για να σας ψαρωσουν, μην νομιζεις κ αυτοι τελευταια στιγμη θα το μαθουν το ποτε ειναι να φυγετε. Πως τα βλεπεις τα πραγματα; Αξιζει που μπηκες;
pontiara
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 6:37 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από pontiara »

O στρατος ειναι καλη περιπτωση αποκαταστασης αλλα οχι στην Ελλαδα.
Ειναι ακομα με την νοοτροποια και τα κομπλεξ το 1821.
Μπορει να εχει συχρονα οπλικα συσυτηματα μα τα μυαλα καποιων υψηλοβαθμων καρεκλοκεντaυρων ειναι ακομα σκουριασμενα.
Τι να πεις για αυτην την χωρα που δεν μπορει να κανει τα παιδια της να την αγαπησουν ουτε ακoμη και με λεφτα; Δεν ξερω τι να πιστεψω, τον διοικητη μου που μιλα για 42εβδομαδων εκπεδευση, τους παλαιοτερους συναδελφους, τι γιαυτο ζηταω καποια ενημερωση για να ξερω τι θα πραξω. Ευχαριστω
Anonymous

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από Anonymous »

pontiara έγραψε:O στρατος ειναι καλη περιπτωση αποκαταστασης αλλα οχι στην Ελλαδα.
Ειναι ακομα με την νοοτροποια και τα κομπλεξ το 1821.
Μπορει να εχει συχρονα οπλικα συσυτηματα μα τα μυαλα καποιων υψηλοβαθμων καρεκλοκεντaυρων ειναι ακομα σκουριασμενα.
Τι να πεις για αυτην την χωρα που δεν μπορει να κανει τα παιδια της να την αγαπησουν ουτε ακoμη και με λεφτα; Δεν ξερω τι να πιστεψω, τον διοικητη μου που μιλα για 42εβδομαδων εκπεδευση, τους παλαιοτερους συναδελφους, τι γιαυτο ζηταω καποια ενημερωση για να ξερω τι θα πραξω. Ευχαριστω


Σκεφτεσαι να φυγεις; Ρωτα παλιους εποπ να δεις τι θα σου πουνε.
pontiara
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 18, 2009 6:37 pm
Επικοινωνία:

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από pontiara »

NΑι ειναι μεσα στις προθεσεις μου, αν συνεχισουν να μας εχουν ετσι.
Δεν με φοβιζει τιποτα στο στρατο, αφου εχω υπηρετησει σε δυσκολες μοναδες την θητειαμου, εχω μ. Ζωνη σε πολ. Τεχνες και με επαγγελματικη συμετοχη αρα
ξερω απο ψυχολογια. Αυτο που με ενοχλει ειναι η απραξια και ο σκοταδισμος.
Τελικα γνωριζεις τιποτα με το θεμα;
Anonymous

Εκπαίδευση ΕΠ.ΟΠ Τεχνικού Μετάλλων - (ΤΧ)

Δημοσίευση από Anonymous »

pontiara έγραψε:NΑι ειναι μεσα στις προθεσεις μου, αν συνεχισουν να μας εχουν ετσι.
Δεν με φοβιζει τιποτα στο στρατο, αφου εχω υπηρετησει σε δυσκολες μοναδες την θητειαμου, εχω μ. Ζωνη σε πολ. Τεχνες και με επαγγελματικη συμετοχη αρα
ξερω απο ψυχολογια. Αυτο που με ενοχλει ειναι η απραξια και ο σκοταδισμος.
Τελικα γνωριζεις τιποτα με το θεμα;


Θα σε παραπεμσω σε ενα αλλο ποστ που ελεγε: Απο την ημερα που θα παρουσιαστεις μετρας 7 εβδομαδες μεχρι να ορκιστεις οπου ολο αυτο το διαστημα κανεις γενικα πραγματα και δεν βγαινεις εξοδο. Μετα ειναι 8 εβδομαδες σχολειο μαχητου και μετα 12 εβδομαδες ειδικοτητα. Συνολο 7 μηνες μαζι με τις αδειες. Ολο αυτο το διαστημα μενεις αναγκαστικα μεσα στο στρατοπεδο. Μην περιμενεις κ καλη μεταχειρηση ενας φιλος μου τελειωσε ΣΣΕ κ τωρα ειναι υπολοχαγος κ εχει προβλημα με τον ανωτερο του, το θεμα ειναι που θα πεσεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης