Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Να μην το σκέφτεσαι καν για Ειδικές Δυνάμεις.
γιωργος

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από γιωργος »

Δεν εχεις να προτεινεις κατι; Γι αυτο το λογω το εκανα το λειζερ. Αν κατι παει στραβα κ πανε να με βγαλουν ι2 μπορω να παρω αναβολη για την επομενη εσσο?
Άβαταρ μέλους
Chiotis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 25, 2016 5:09 am
Επάγγελμα: Φωτογράφος
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Chiotis »

Καλημέρα. Περιμένω να έρθει το χαρτί και θέλω να μάθω: Επιτρέπονται τα ηλεκτρονικά τσιγάρα στο ΚΕΝ ή πρέπει να το περάσω κρυφά;
Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Greek_Army

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

γιωργος346 έγραψε:Φιλε εκανα πριν 1,5 μηνα λειζερ κ πρεπει να βαζω 2 κολλυρια για 3 φορες τη μερα. Παρουσιαζομαι πευκο για ειδικες δυναμεις, θα τα επιτρεψουν να τα περασω ή θα με στειλουν σε γιατρο κ θα μπλεξω; Να τα κρυψω καλυτερα μεσα στα πραγματα; Μ παν να μην πω καθολου οτι εκανα λειζερ.


Σοβαρά τώρα, έκανες λειζερ πριν 1,5 μήνα και όχι μόνο θέλεις να πας στρατό αλλά θέλεις να υπηρετήσεις και στις Ειδικές Δυνάμεις, δεν είναι μόνο τα κολλυρια το θέμα αρχηγέ, τόση βρώμα έχει εκεί μέσα, δεν φοβάσαι μην μολυνθούν τα μάτια σου;

Νομίζω δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι επέμβαση έκανες και τι κινδύνους κρύβει, να μου έλεγες πως έχεις κλείσει τουλάχιστον 1 χρόνο να σου έλεγα οκ. Αλλά όχι 1,5 μήνα, μικρό διάστημα το μάτι ακόμα είναι πολύ φρέσκο.

Με τον γιατρό σου μίλησες και σου έδωσε το ΟΚ να πας στρατό; Πολύ περίεργο μου φαίνεται.

Κωστας

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα, επειδη παρουσιαζομαι τον ιανουαριο εχω μερικες αποριες σχετικα με το κοστος των πραγματων που θα χρειαστει να προμηθευτω για να κανω την στρατιωτικη μου θητεια. Θα ηθελα καποιος Να με ενημερωσει σχετικα με το νορμαλ κοστος προκειμενου να εχω μια αποψη για το επιπεδο τιμων Ενος συνηθισμενου πακετου νεοσυλλεκτων χωρις υπερβολες ουτε ομως και ελλειψεις.

Ευχαριστω προκαταβολικα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Συνήθως κυμαίνεται στα 60-70 Ευρώ, πλήρες σετ θα πρέπει να δώσεις πολλά παραπάνω.

Ενδεικτικά πακέτα νεοσυλλέκτων

http://www.armyland.gr/products/Stratiotika-Eidh-Aeroporia-Nautiko/122/

http://www.specialforces.gr/neosilektos/

http://www.army-market.gr/index.php?cPath=41_43
Giorgos

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Giorgos »

Είναι υποχρεωτικό να φέρουμε μαζί μας το σάκο ιματισμού (λουκάνικο) στη μονάδα; Δε με πολυβολεύει και δε θέλω να το κουβαλάω τσάμπα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Υποχρεωτικά γιατί είναι χρεωμένο και πρέπει να επιστραφεί στην απόλυση σου.
Giorgos

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Giorgos »

Nassos έγραψε:Υποχρεωτικά γιατί είναι χρεωμένο και πρέπει να επιστραφεί στην απόλυση σου.

Προφανώς και θα το επιστρέψω στην απόλυση αλλά μέχρι τότε πρέπει να το κουβαλάω όπου πάω;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Nassos »

Εννοείται, εδώ το κουβάλησα και σε άσκηση στην ύπαιθρο.
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από wolver »

Καλησπερα παιδια τα mp3 επιτρεπονται στον στρατο;(δεν εχουν καμερα μονο ενα μενου να διαλεγεις τραγουδια)
Άβαταρ μέλους
Ntontotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 07, 2017 6:49 pm
Τοποθεσία: Νεοσύλλεκτος
Ενδιαφέροντα: Μουσική, ποδήλατο, games
Επάγγελμα: Ελεύθερος επαγγελματίας
Επικοινωνία:

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από Ntontotis »

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση, ο κολλητός μου που υπηρέτησε πέρσι μου είπε ότι στη στολή δε πρέπει να υπάρχει κάτι άλλο 'ξένο' εκτός του εξοπλισμού που σου δίνουν. Αν πάρω 1-2 εξωτερικές θήκες χακί ή παραλλαγής για το κινητό και το power bank για τη ζώνη θα έχω θέμα; Εικόνα

gr_ar

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Δημοσίευση από gr_ar »

Ntontotis έγραψε:Καλημέρα παιδιά.Μία ερώτηση, ο κολλητός μου που υπηρέτησε πέρσι μου είπε ότι στη στολή δε πρέπει να υπάρχει κάτι άλλο 'ξένο' εκτός του εξοπλισμού που σου δίνουν. Αν πάρω 1-2 εξωτερικές θήκες χακί ή παραλλαγής για το κινητό και το power bank για τη ζώνη θα έχω θέμα;Εικόνα



Το κινητό κανονικά απαγορεύεται και εσύ θέλεις να το βάλεις και σε θήκη; Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης