Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kostaki13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από kostaki13 »

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση! Δεν ξερω αν την εχω τοποθετησει στο σωστο θεμα! Συνγχωρεστε με γιαυτο! Κανονικα παρουσιαζομουν 27 σεπτεμβρη στα τεθωρακισμενα αυλωνα αλλα για λογους υγειας πηρα αναβολη για ενα μηνα, ετσι λοιπον με καλεσαν σημερα απο το στρατολογικο γραφειο για να παρω το νεο σημειωμα καταταξης το οποιο αναφερει οτι πρεπει να καταταχθω απο 27 οκτωμβρη μεχρι 7νοεμβριου... Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι το χαρτι λεει συγκεκριμενα: "2... Εχει επιλεγει για τεθωρακισμενα (ΥΕΑ) 3... Υποχρεουται να καταταγει στο 2/39 σε μεσολογγι"αφου λοιπον εχω επιλεγει για τεθωρακισμενα γιατι παρουσιαζομαι μεσολογγι; Θα παω μετα αυλωνα; Ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Ουσιαστικά είσαι εκτός εσσό (η κανονική εσσό παρουσιάζεται 22-25 νοεμβρίου) 2. Δεν παίρνουν σε όλα τα κέντρα άτομα με αναβολές για λόγους υγείας

3. Δεν θα πας Αυλώνα, θα κάνεις την βασική στο Μεσολόγγι και ίσως σου έρθει μετάθεση για μονάδα τεθωρακισμένων

kostaki13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από kostaki13 »

Ευχαριστω πολυ... ! και κατι αλλο, αυτοι που μπαινουν οπως κ εγω, δηλαδη χωρις να μπαινει ΕΣΣΟ, ποτε ορκιζονται; κανονικα αλλα μονοι;
mika

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από mika »

Εμεις που ειμαστε εξ'αναβολης για λογους υγειας ενω εχουμε υπηρετησει καποιους μηνες πρεπει να εχουμε ακτινογραφια στην καταταξη μας;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

mika έγραψε:Εμεις που ειμαστε εξ'αναβολης για λογους υγειας ενω εχουμε υπηρετησει καποιους μηνες πρεπει να εχουμε ακτινογραφια στην καταταξη μας;


Τυπικά θα πρέπει να έχεις, τώρα και να μην βγάλεις αν θέλουνε θα σου πούνε να βγάλεις μέσα

gepeto

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από gepeto »

Καλησπέρα, έχω μια σημαντική απορεία για την οποία ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω λάβει. Ήμουν δικαιούχος 8μηνης θητείας και εισήλθα με την 2010 Γ ΕΣΣΟ, η ημερομηνία απόλυσης μου ήταν 18/4/11 και περίμενα πως και πως θα έρθει αυτή η ήμερά καθώς τα οικονομικά προβλήματα που μου δημιουργήθηκαν από τη θητεία ήταν τεράστια. Είμαι ο μεγαλύτερος γιος τετράτεκνης οικογένειας, η μητέρα μου έχει αναπηρία πάνω από 67%, οι γονείς μου είναι διαζευμένοι. Υπηρετούσα στη περιοχή των συμφερόντων μου. Μετά από αρκετή υπομονή και προσπάθεια κατάφερα να ολοκληρώσω τα 2/3 της θητείας μου - είχα ανάγκη ταυτόχρονης εργασίας, πράγμα πολύ δύσκολο καθώς έχω δάνειο ύψους 90000 ευρώ και έπρεπε κάπως να το πληρώνω- μια καλή ημέρα μου ήρθε χαρτί μετάθεσης προς περιοχή αρκετά μακρυνή από την προηγούμενη που βρισκόμουν (ήμουν στο πεντάγωνο). Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι κούρασα αρκετά με τα προβλήματα το διοικητή της μονάδος που ήμουν και αποφάσισε να με στείλει... Αναγκάστηκα τότε να πάρω μία πολύ δύσκολη απόφαση για μένα η οποία με έσωσε αργότερα από το να οδηγηθώ στην τρέλα με αυτά που ζούσα. Πήρα αναβολή με 84 ημέρες υπόλοιπο θητείας. Η αναβολή μου είναι για ένα χρόνο και λήγει τον Ιανουάριο του 2012. Θέλω να μάθω πόση θητεία θα εκτίσω. Γνώριζα από εκτελώ το υπόλοιπο μου. Υπάρχει πιθάνοτητα να μου το αυξήσουν αν γίνει κάτι με τη θητεία στην ΕΣΣΟ που θα μπω; Παρακαλώ απαντήστε αν γνωρίζετε κάτι και μόνο τότε.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

gepeto έγραψε:Καλησπέρα,έχω μια σημαντική απορεία για την οποία ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω λάβει. Ήμουν δικαιούχος 8μηνης θητείας και εισήλθα με την 2010 Γ ΕΣΣΟ, η ημερομηνία απόλυσης μου ήταν 18/4/11 και περίμενα πως και πως θα έρθει αυτή η ήμερά καθώς τα οικονομικά προβλήματα που μου δημιουργήθηκαν από τη θητεία ήταν τεράστια. Είμαι ο μεγαλύτερος γιος τετράτεκνης οικογένειας, η μητέρα μου έχει αναπηρία πάνω από 67%, οι γονείς μου είναι διαζευμένοι. Υπηρετούσα στη περιοχή των συμφερόντων μου. Μετά από αρκετή υπομονή και προσπάθεια κατάφερα να ολοκληρώσω τα 2/3 της θητείας μου - είχα ανάγκη ταυτόχρονης εργασίας, πράγμα πολύ δύσκολο καθώς έχω δάνειο ύψους 90000 ευρώ και έπρεπε κάπως να το πληρώνω- μια καλή ημέρα μου ήρθε χαρτί μετάθεσης προς περιοχή αρκετά μακρυνή από την προηγούμενη που βρισκόμουν (ήμουν στο πεντάγωνο). Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι κούρασα αρκετά με τα προβλήματα το διοικητή της μονάδος που ήμουν και αποφάσισε να με στείλει... Αναγκάστηκα τότε να πάρω μία πολύ δύσκολη απόφαση για μένα η οποία με έσωσε αργότερα από το να οδηγηθώ στην τρέλα με αυτά που ζούσα. Πήρα αναβολή με 84 ημέρες υπόλοιπο θητείας. Η αναβολή μου είναι για ένα χρόνο και λήγει τον Ιανουάριο του 2012. Θέλω να μάθω πόση θητεία θα εκτίσω. Γνώριζα από εκτελώ το υπόλοιπο μου. Υπάρχει πιθάνοτητα να μου το αυξήσουν αν γίνει κάτι με τη θητεία στην ΕΣΣΟ που θα μπω; Παρακαλώ απαντήστε αν γνωρίζετε κάτι και μόνο τότε.



Εννοείται, αν μπεις και η θητεία είναι 14μήνες, οπότε το υπόλοιπο σου θα είναι 84 ημέρες+5 μήνες

Άβαταρ μέλους
frankos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2011 10:29 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από frankos »

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εγω αναβολη για ψυχολογικους λογους θελω να ρωτησω οταν θα παω τον μαιο θα μαι στο ιδιο κεντρο που πηγα στην αρχη; Θα χω την ιδια ειδικοτητα; Θα ξαναπερασω απο γιατρους; Στην αρχη σκεφτομουνα την απαλλαγη γιατι ξερω οτι δεν θα αντεξω ουτε 5 λεπταεκει μεσα το γραψα και στο ατομικο φακελο οπλιτη αλλα αναγκαστικα θα παω μαιο Απλα δεν θεωρο σωστη την απαλλαγη πισετυετε θα μου την εδιναν την απαλλαγη; Εχω πραγματικα προβληματα δυσκολιας στον στρατο ! Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα ευχαριστω !

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

frankos έγραψε:καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εγω αναβολη για ψυχολογικους λογους θελω να ρωτησω οταν θα παω τον μαιο θα μαι στο ιδιο κεντρο που πηγα στην αρχη; Θα χω την ιδια ειδικοτητα; Θα ξαναπερασω απο γιατρους; Στην αρχη σκεφτομουνα την απαλλαγη γιατι ξερω οτι δεν θα αντεξω ουτε 5 λεπταεκει μεσα το γραψα και στο ατομικο φακελο οπλιτη αλλα αναγκαστικα θα παω μαιο Απλα δεν θεωρο σωστη την απαλλαγη πισετυετε θα μου την εδιναν την απαλλαγη; Εχω πραγματικα προβληματα δυσκολιας στον στρατο ! Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα ευχαριστω !



Δεν μας λες τι πρόβλημα έχεις με το στρατό, οπότε τι να σου απαντήσουμε;

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από TEIN »

Φιλε μου δεν εισαι ουτε ο πρωτος, ουτε ο τελευταιος που θα υπηρετισει. Και σιγα τι δυσκολια που εχει ο στρατος στις μερες μας, χαλαρωσε και πηγαινε κανονικα και που ξερεις, μπορει και να σου αρεσει!Εικόνα
User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Καλησπερα παιδια. Ειχα παρουσιαστει 2-5-11 και πηρα 6 μηνες αναβολη μετατην ορκωμοσια στης 25-5-11. Θα πρεπει να παρουσιαστω ξανα τον Νοεμβριο η τον

Φεβρουαριο επειδη πηρα την αναβολη στα μεσα Μαιου; Και τελος θα πρεπει να παω

εκει που μου ελεγε η μεταθεση μου; Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από yandr »

Έχεις χρησιμοποιήσει τη φόρμα κατάταξης να δεις αν είσαι σε αυτούς που παρουσιάζονται και που;
User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

yandr έγραψε:Έχεις χρησιμοποιήσει τη φόρμα κατάταξης να δεις αν είσαι σε αυτούς που παρουσιάζονται και που;


Οχι δεν την εχω χρησιμοποιησει. Δεν ξερω πως μπορω να το κανω κιολας.Εικόνα

Edit:Το βρηκα τελικα αλλα μου λεει ακομα Οτι ειμαι για την Β ΕΣΣΟ του 11.Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

User έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ειχα παρουσιαστει 2-5-11 και πηρα 6 μηνες αναβολη μετατην ορκωμοσια στης 25-5-11. Θα πρεπει να παρουσιαστω ξανα τον Νοεμβριο η τον

Φεβρουαριο επειδη πηρα την αναβολη στα μεσα Μαιου; Και τελος θα πρεπει να παω

εκει που μου ελεγε η μεταθεση μου; Ευχαριστω.



Η αναβολή σου λήγει στις 25-11-2011 άρα μπαίνεις Φεβρουάριο θα σου παραθέσω και ένα απόσπασμα από την εγκύκλιο της Α ΕΣΣΟ του 2011

Τους στρατευσίμους των Κλάσεων της παραγράφου 1β της παρούσας που έτυχαν Αναβολής κατάταξης για λόγους Υγείας, εφόσον Η ημερομηνία λήξης Της περιλαμβάνεται στο διάστημα από 1 Νοεμβρίου 2010 Έως 31 Ιανουαρίου 2011.

Mπα αλλού θα σε στείλουν, το μόνο σίγουρο είναι ότι παρουσιαστείς πάλι σε κέντρο

User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Greek_Army έγραψε:
User έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ειχα παρουσιαστει 2-5-11 και πηρα 6 μηνες αναβολη μετατην ορκωμοσια στης 25-5-11. Θα πρεπει να παρουσιαστω ξανα τον Νοεμβριο η τον

Φεβρουαριο επειδη πηρα την αναβολη στα μεσα Μαιου; Και τελος θα πρεπει να παω

εκει που μου ελεγε η μεταθεση μου; Ευχαριστω.



Η αναβολή σου λήγει στις 25-11-2011 άρα μπαίνεις Φεβρουάριο θα σου παραθέσω και ένα απόσπασμα από την εγκύκλιο της Α ΕΣΣΟ του 2011

Τους στρατευσίμους των Κλάσεων της παραγράφου 1β της παρούσας που έτυχαν Αναβολής κατάταξης για λόγους Υγείας, εφόσον Η ημερομηνία λήξης Της περιλαμβάνεται στο διάστημα από 1 Νοεμβρίου 2010 Έως 31 Ιανουαρίου 2011.

Mπα αλλού θα σε στείλουν, το μόνο σίγουρο είναι ότι παρουσιαστείς πάλι σε κέντρο



Θα με Ειδοποιήσουν Απο το Αστυνομικό Τμημα μου;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης