Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
γιωργος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από γιωργος »

Καλησπερα ηθελα να ρωτισο τι πεζει με μας... Ειχα παρη αναβολη 30 μαιου 2014 και ειχα ακομα 137 μερες θητεια... Τελιοσε Στις 30 νοεμβριου... Και σημερα ειδα στην στρατολογια για τιν καταταξη μου ξανα Και δεν με λεει γιατι κανονικα επρεπε να φευγω και εγω Ετσι δεν ειναι; Αν καπιος μπορει να με βοηθησει...
antrchr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2015 4:58 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από antrchr »

Καλησπερα και καλη χρονια!

σημερα ειδα τν εγκυκλιο συμφωνα με τν οποια οσοι παρουσιαζονται στις 17-18-19 Γεναρη λογω εκλογων θα παρουσιασθουν τελικα στις 27-28-29, ενω οσοι ειχαν λαβει αναβολη για λογους υγειας και ειναι να παρουσιασθουν στις 12, δεν αλλαζει η ημερομηνια!
αυτο τι ακριβως σημαινει για εμενα που ειχα 6μηνη αναβολη για λογους υγειας;(παρουσιαζομαι θηβα στο ΚΕΠΒ) θα περιμενω 17 μερες χωρις εκπαιδευση στη μοναδα μεχρι να μπει κ η υπολοιπη εσσο μου η θα εξεταστουμε απο τους ιατρους κ θα μπουμε παλι κανονικα μετεπειτα με τους υπολοιπους;

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Deacon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2015 11:36 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Deacon »

Καλησπέρα σας έχω κάποιες απορίες σχετικά με το στρατό

Είχα παρουσιαστεί 19η Μαϊου του 2014 Γ ΕΣΣΟ 332 στο ΚΕΤΘ στον Αυλώνα Αττικής με ειδικότητα υγειονομικό αφου ορκίστηκα στις 6 Ιουνίου μετά οταν γύρισα για να πάρω την μετάθεση με έστειλαν στο 424 ΓΣΝΕ και εκεί έμεινα εως τις 30 Ιουλίου 2014 όπου πήρα και ετήσια Αναβολή για λόγους υγείας και τώρα προς τον Φεβρουάριο θέλω να κόψω την αναβολή θα με καλέσουν προς τον Μάϊο και αν ναί; Θα με καλέσουν πάλι στο ΚΕΤΘ;

Υ. Γ. Συγνώμη αν έχω καταντήσει κουραστικός και ευχαριστώ εκ των πρωτέρων Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Deacon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2015 11:36 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Deacon »

Δεν θα μου απαντήσετε;
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Αν διαβαζεις τις προηγουμενες σελιδες θα βρεις τις απαντησεις που ψαχνεις αλλιως θα περιμενεις πολυ μαλλον!
Γιώργος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παιδιά καλησπέρα. Έχω 2 χρόνια αναβολή για παθολογικούς λόγους η οποία λήγει στις 22/3. Γνωρίζει κανείς πότε περίπου παρουσιάζομαι;

Επίσης, την συγκεκριμένη αναβολή την είχα πάρει από το φρουραρχείο. Όταν λήξει, θα πρέπει να παρουσιαστώ στο στρατόπεδο ή να περάσω επανεξέταση στο φρουραρχείο;

Ευχαριστώ.

Alexbuzzz
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2015 6:59 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Alexbuzzz »

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε ! Καταρχας πολυ ωραιο το φορυμ μπορει ενας "ανθρωπος να επικοινωνησει λογικα με καποιον αλλο" !Εικόνα Για να μην τροχοτριβω και ειμαι και στην πιεση λογου το οτι παρουσιαζομαι στις 13-1-2015 (εχω τρεξιμο) ... Πηγα χτες στην στρατολογια στιν πετρου ραλλη και τους ειπα οτι θελω να παρω αναβολη για κοινωνικους λογους για να προλαβω να φτιαξω τα χαρτια που χρειαζονται απο γιατρο και τα συναφι και δεν θα προλαβω επειδη εχτες παρελαβα το χαρτι καταταξης "" (που για καλη μου τυχη πηγα εγω απο το τμημα και το παρελαβα διοτι κανεις δεν με ειχε ενημερωσει) "" και εκλεισα επιτοπου ραντεβου με τον γιατρο μου για τις 13 δλδ τιν ημερα που μπαινω καθως ειχε αλλους ασθενεις που ειχαν κλεισει ηδη ραντεβου μαζι της και εμενα μονο τοτε μπορουσε να με εξυπηρετησει, προερχομαι ηδη απο αναβολη λογους υγειας-ψυχολογικο που εχω παρει μεσα απο το στρατοπεδο!

Εγω πηρα εχτες το χαρτι καταταξης και τους εξηγησα οτι δεν προλαβαινω να τους παω χαρτια διοτι με βαζουν στις 13 του μηνος, δεν υπαρχουν λεφτα ουτε ψυχολογια να καταταχτω (εχω περασει εκπαιδευση και εχω κανει θητεια 2 μηνες) και οταν εννοω λεφτα το πολυ πολυ αν θα παω τελικως εκει θα ειμαι με το πολυ με κανα 20ευρω, εδω ισα ισα που ειχαμε να φαμε αυτον τον μηνα που μας περασεΕικόνα ... Οσο για την ψυχολογια μου δεν εχω λογια, απλουστατα δεν υπαρχει ορεξη.

Ειχα παρουσιαστει παλιοτερα τριπολη β΄εσσο 2014 σαν παλικαρι και εγω ειπα να παω να υπηρετησω να τελειωνω, ομως εκει μεσα επαθα λοιμοξη αναπνευστικου και για 3 εβδομαδες εκανα κανονικα εκπαιδευση με 39 πυρετο και χαλια σωματικη κατασταση η απαντηση τους ηταν "εισαι φυγοπονος" ... Για κλαμματα η κατασταση ποτε κανεις δεν εδωσε σημασια ισα ισα που γλυτωσα την βακτηριδιακη πνευμονια :/ μεχρι να ορκιστω... Αυτη τιν στιγμη ειμαι με γριπη και απλα απο τοτε φοβαμαι να ξαναπαρουσιαστω σε χωρο στρατοπεδου και να ειμαι αρρωστος οσο μαλλον να υπηρετησω αν δεν υπαρχει ψυχολογια και δεν θελω να την ξαναπατησω διοτι απο προσωπικη εμπειρια με τιν υγεια σου μεσα στον στρατο μονο εσυ μπορεις να κανεις κατι...

Επειδη ξεφυγα λιγο απο το θεμα για να σας παρουσιασω το προβλημα μου... Εκεινος στην στρατολογια μου ειπε να κανουμε αιτηση για κοινωνικους λογους και εδειξε το χαρτι σε μια συναδελφο του ανθ-τρο ι οποια ειχε αλλη γνωμη και τελικως με αγνοησαν και μου ειπαν να απευθυνθω στο φρουραρχειο (εγω ξερω ομως οτι χωρις χαρτι δεν μπορω να κανω και πολλα) . Η επισκεψη για την γιατρο μου ειναι στις 13 δλδ τιν ημερα που παρουσιαζομαι... Τι μπορω να κανω ρε παιδια ; Σας παρακαλω αμα ξερει κανεις ας μου απαντησει διοτι δεν υπαρχει ουτε ψυχολογια ουτε χρηματα αυτη την στιγμη... Προς θεου αθρωποι ειμαστε και εμεις δεν ειμαστε φτιαγμενοι απο σιδερο...

lukos777
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από lukos777 »

Αδερφε μην ανχωνεσε πεσμου που παρουσιαζεσε να βοειθησο. Δευτερον τορα με εκλογες θα χασεις Πολλες μερες λογο 5αρες αδειες ανετος.

Άβαταρ μέλους
Deacon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2015 11:36 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Deacon »

Ευχαριστώ πολύ για την ανύπαρκτη απάντησή σας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Deacon έγραψε:Καλησπέρα σας έχω κάποιες απορίες σχετικά με το στρατό

Είχα παρουσιαστεί 19η Μαϊου του 2014 Γ ΕΣΣΟ 332 στο ΚΕΤΘ στον Αυλώνα Αττικής με ειδικότητα υγειονομικό αφου ορκίστηκα στις 6 Ιουνίου μετά οταν γύρισα για να πάρω την μετάθεση με έστειλαν στο 424 ΓΣΝΕ και εκεί έμεινα εως τις 30 Ιουλίου 2014 όπου πήρα και ετήσια Αναβολή για λόγους υγείας και τώρα προς τον Φεβρουάριο θέλω να κόψω την αναβολή θα με καλέσουν προς τον Μάϊο και αν ναί; Θα με καλέσουν πάλι στο ΚΕΤΘ;

Υ. Γ. Συγνώμη αν έχω καταντήσει κουραστικός και ευχαριστώ εκ των πρωτέρων Εικόνα



Όχι απαραίτητα, αλλά είναι πολύ πιθανόν.(σχετικά με το Κέντρο)

Κάνε ένα τηλέφωνο καλύτερα στο Στρατολογικό γραφείο που ανήκεις.

Άβαταρ μέλους
vasilis salamina
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 14, 2015 6:11 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από vasilis salamina »

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις πρίν 3 μήνες περίπου πήρα 6μηνη αναβολή ήμουν στο ΕΛΔΥΚ και η αναβολή μου λήγει τον Απρίλιο με την Γ ΕΣΣΟ 2015 θα παρουσιαστώ;
Άβαταρ μέλους
vasilis salamina
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 14, 2015 6:11 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από vasilis salamina »

Δεν μου έχετε απαντήσει ακόμη κι ανησυχώ.
george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

Καλησπερα και απο εμενα εχω παρει ετησια αναβολη και ξαναμπαινω τωρα τον μαρτιο
Εχω να θεσω τις 2 εξης ερωτησεις
1 Αυτοι που εχουν παρει αναβολη για λογους υγειας μπαινουν μια βδομαδα πιο νωρις απο οτι μπαινει ι κανονικη εσσο Ι κανω λαθως;
2 πειρα αναβολη για καπιους λογους ψυχικης υγειας γιατι εκεινο το διαστημα δεν ειμουν πολυ καλα θα ηθελα να ρωτησω θα βγω αναγκαστικα Ι2/Ι3; Γιατι ο γιατρος που με εξετασε στο κεντρο και στην επιτροπη αναβολων με ρωτησαν αν θελω να υπηρετησω και τους ειπα οτι και βεβαια θελω επισης εχω ξεπερασει και το προβλημα υγειας επισης εχω την δυνατοτητα να παω ειδυκες δυναμεις ι δοκιμος η επειδη εχω παρει αυτην την αναβολη αποκλειωμε απο αυτην την κατηγορια ;

Ευχαριστω πολυ Εκ των προτερων γιωργος
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

1. Ναι

2. Ως εξ αναβολής δυστυχώς δεν μπορείς.

george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

2 δηλαδη αποκλειωμαι και για δοκιμος και για ΥΕΑ; Ειναι σιγουρο αυτο υπαρχει καποιο σχετικο αρθρο που μπορω να το δω η το λες απο την δικια σου την πειρα ; Ρωταω επειδη το εχω κσεπερασει το προβλημα και μπορει να αποδειχτει με σχετικα χαρτια Κτλπ

Σε ευχαριστω και παλι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες