Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

D.Y.K έγραψε:1. Ναι

2. Ως εξ αναβολής δυστυχώς δεν μπορείς.



Ως εξαναβολης ειναι σιγουρο οτι περνω Ι2/Ι3 Ι Οτι μονο δεν μπορω να παω και δοκιμος και ειδυκες δυναμεις
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

george22112 έγραψε:2 δηλαδη αποκλειωμαι και για δοκιμος και για ΥΕΑ; Ειναι σιγουρο αυτο υπαρχει καποιο σχετικο αρθρο που μπορω να το δω η το λες απο την δικια σου την πειρα ; Ρωταω επειδη το εχω κσεπερασει το προβλημα και μπορει να αποδειχτει με σχετικα χαρτια Κτλπ

Σε ευχαριστω και παλι
Από το να ρωτάς Είναι προτιμότερο να διαβάζεις τα σχετικά θέματα στο φόρουμ, υπάρχουν και για τον θεσμό των ΥΕΑ αλλά και για την κατάταξη των ειδικών δυνάμεων, μην βαριέσαι να ψάξεις.
george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

Μπορεις να μου πεις που ακριβως βρικες αυτο που ρωταω; Γιατι εψαξα και δεν βρικα κατι εκει που μου λες
mike

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από mike »

george22112 ρε ψηλε απο τη στιγμη που σε βγαλανε γιωτα, σε τρωει ο απαυτος σου να μπεις ΕΔ και σχολη πολεμου να βγεις στο τελος Ι15; Κατι ανθρωποι που υπαρχουν... Φιλικα ενα συναδελφος...
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

george22112 έγραψε:Μπορεις να μου πεις που ακριβως βρικες αυτο που ρωταω; Γιατι εψαξα και δεν βρικα κατι εκει που μου λες


/forum/forum_posts.asp?TID=9288&PN=23 Εκεί μέσα έχει αναφερθεί, διάβασε 3-4 σελίδες μην τα θέλεις όλα έτοιμα και για υεα θα διαβάσεις στα αντίστοιχα θέματα.

/forum/forum_posts.asp?TID=70

/forum/forum_posts.asp?TID=2712

george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

Ρε αδερφε δεν με βγαλανε γιωτα μονος μου πειρα αναβολη γιατι εκεινη την περιοδο ειχα καποια προβληματα παω με αλλη ψυχολογια τωρα ρε ψηλε ουτε το χαρτι της αναβολης που μου δωσανε λεει κατι για γιωτα για αυτο ρωταω
Άβαταρ μέλους
ΜΗΤΣΟΣ22
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2014 8:42 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από ΜΗΤΣΟΣ22 »

Καλησπερα παιδια ειχα παρει αναβολη ιουλιο απο κεεδ υγειας και πηγα 12 Γεναρη εκανα αιτηση για διακοπη και πηγα 414 πεντελη την εκοψα κανονικα ι1 και το κατεθεσα στο 401 στις 4 του Φλεβαρη. Πιστευετε οτι θα μπορεσω να μπω με την Β εσσο Μαρτιου; Και κατι ακομα με ενημερωσαν οτι θα μπορουσα να μπω εκτος σειρας μονο μεσολογγι τον Απριλιο ισχυει κατι τετοιο; Απο το 401 μου το ειπαν αυτο αλλα στη στρατολογια που τηλεφωνησα μου ειπαν οτι δεν ξερουν.
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

ΜΗΤΣΟΣ22 έγραψε:Καλησπερα παιδια ειχα παρει αναβολη ιουλιο απο κεεδ υγειας και πηγα 12 Γεναρη εκανα αιτηση για διακοπη και πηγα 414 πεντελη την εκοψα κανονικα ι1 και το κατεθεσα στο 401 στις 4 του Φλεβαρη. Πιστευετε οτι θα μπορεσω να μπω με την Β εσσο Μαρτιου; Και κατι ακομα με ενημερωσαν οτι θα μπορουσα να μπω εκτος σειρας μονο μεσολογγι τον Απριλιο ισχυει κατι τετοιο; Απο το 401 μου το ειπαν αυτο αλλα στη στρατολογια που τηλεφωνησα μου ειπαν οτι δεν ξερουν.


Όχι με την Γ ΕΣΣΟ θα μπεις, ουσιαστικά είναι σαν να έκοψες την αναβολή σου τον Φεβρουάριο άρα και ανήκεις στην Γ ΕΣΣΟ, για να έμπαινες Μάρτιο θα έπρεπε να είχες κάνει την διαδικασία μέχρι 31 Δεκεμβρίου.

Προφανώς και στο 401 δεν ξέρουν τι λένε, κανείς δεν γνωρίζει ποια κέντρα θα ανοίξουν νωρίτερα για να δεχτούν άτομα εκτός σειράς ή που προέρχονται από αναβολές για λόγους υγείας.

Άβαταρ μέλους
ΜΗΤΣΟΣ22
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 21, 2014 8:42 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από ΜΗΤΣΟΣ22 »

Σας ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σας απλα θα πρεπει να κανω καποια αιτηση για Γ εσσο η ειναι στανταρ οτι θα παω με αυτην; Και ο θεσμος καταταξη εκτος εσσο οντως υσχυει γενικοτερα?
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Είναι στάνταρ.

Ναι ισχύει.

george22112
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2015 3:57 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από george22112 »

Εχω μια ερωτηση ακομα παιδια οταν ξαναπαρουσιαζεσαι ξαναπερνας τις εξετασης και τα λοιπα η οχι ενοω κανονικα συμπληρωνεις τα χαρτια ι αφου τα κανες μια φορα δεν το ξανακανεις;
cuervo

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από cuervo »

Τσέκαρε προηγούμενες σελίδες, έχει ξαναειπωθεί το ίδιο ερώτημα.
Immor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 11:42 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Immor »

Καλησπέρα σας έχω κάποιες απορίες σχετικά με το στρατό

Είχα παρουσιαστεί 19η Μαϊου του 2014 Γ ΕΣΣΟ 332 στο ΚΕΤΘ στον Αυλώνα Αττικής με ειδικότητα υγειονομικό αφου ορκίστηκα στις 6 Ιουνίου μετά οταν γύρισα για να πάρω την μετάθεση με έστειλαν στο 424 ΓΣΝΕ και εκεί έμεινα εως τις 30 Ιουλίου 2014 όπου πήρα και ετήσια Αναβολή για λόγους υγείας και προχθές έκοψα την αναβολή για να Με καλέσουν προς τον Μάϊο και αν ναί; Θα με καλέσουν πάλι στο ΚΕΤΘ; Λόγω του ότι είχα ειδικότητα υγειονομικό υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν ειδικότητα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Το Υγειονομικό δεν είναι ειδικότητα, είναι Σώμα. Και ναι εκεί θα υπηρετήσεις το υπόλοιπο της θητείας

Για το αν θα έχεις την ίδια ειδικότητα όπως πριν δεν το γνωρίζω.
Immor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2015 11:42 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Immor »

Σας ευχαριστώ πολύ απλά ήθελα να ξέρω πάλι πρέπει να παρουσιαστώ στο κέντρο ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες