Διαγραφές μελών

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρίνα έχεις δίκιο αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμη για "θυσίες" και "απώλειες" αν πας κόντρα σε στρατοπεδάρχη (άσχετα αν έχεις δίκιο). Με χαρά σας ανακοινώνω ότι από σήμερα Με δύο φίλους μου από πληροφορική και πολυτεχνείο (λάτρεις των αμυντικών θεμάτων και στρατού γενικότερα) Ξεκινάμε την κατασκευή ενός φόρουμ περί άμυνας και εξωτερικής πολιτικής το οποίο θα περιέχει πληροφορείες περί συναφών αντικειμένων. Θα ακολουθηθεί το στυλ των βαθμών που ακολουθείται εδώ με τη διαφορά οτι θα υπάρχει δυνατότητα επιλογής κλάδου (στρατός ξηράς, ναυτικό, αεροπορία) ή επιλογής διπλωματικού σώματος (με τους ανάλογους βαθμούς). Το φόρουμ αυτό δεν θα επιδιώξει ανταγωνισμό αλλά συνεργασία και άψογες σχέσεις με το SKOPIA.GR. Υπολογίζουμε το Project να ολοκληρωθεί μέσα στο καλοκαίρι και σίγουρα το αργότερο μέχρι τέλη Αυγούστου.

MIRAGE2000-5MK2
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2009 8:42 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από MIRAGE2000-5MK2 »

Yandr αν όντως είσαι δημοκρατικός θέλω να μας απαντήσεις σε τρια ερωτήματα:

1) Για ποιο λόγο κατέβασες το θέμα " Ρωσικά συστήματα";

2) Τι έγινε και διέγραψες τον Topol Μ;

3) Αν σε ειρωνεύτηκε και εσύ το έκανες και όχι μόνο σε αυτόν

4) Αν κάποιοι διαφωνούν με σένα αυτός είναι λόγος να τους διαγράφεις;

5) Σβήνεις θέματα που δεν σου αρέσουν;

Αν ακολουθήσεις την τακτική διαγραφών όσων δεν χωνεύεις να είσαι σίγουρος πως ο ένας του προχθές και οι δύο του σήμερα Θα γίνουν 102. Αυτό δεν στο λέω απειλητικά απλώς αυτή είναι η λογική εξέλιξη των πραγμάτων ρε Γιάννη. Ο Νασσος είχε κάνει μια παρατήρηση στον Τοπόλ λέγοντας του "Δεν είναι καφενείο, ηρέμησε" (εννοώντας να μην ειρωνεύεται) αλλά ξέχασε να το τονίσει και σε σένα το ίδιο. Αναρωτιέμαι μήπως όσοι εδώ μέσα δεν συμφωνούν συνήθως μαζί σου τους πετάς. Δηλαδή όποιος έχει διαφορετική άποψη διώχνεται.Πρέπει να του δώσεις βήμα να μιλήσει στο κέντρο παραπόνων για να βγάλουμε άκρη όλοι τι έγινε. Αυτό θα πει πραγματικό δημοκρατικό φόρουμ.

Με εκτίμηση Μirage

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

MIRAGE2000-5MK2 έγραψε: Yandr αν όντως είσαι δημοκρατικός θέλω να μας απαντήσεις σε τρια ερωτήματα:

1) Για ποιο λόγο κατέβασες το θέμα " Ρωσικά συστήματα";

2) Τι έγινε και διέγραψες τον Topol Μ;

3) Αν σε ειρωνεύτηκε και εσύ το έκανες και όχι μόνο σε αυτόν

4) Αν κάποιοι διαφωνούν με σένα αυτός είναι λόγος να τους διαγράφεις;

5) Σβήνεις θέματα που δεν σου αρέσουν;

Αν ακολουθήσεις την τακτική διαγραφών όσων δεν χωνεύεις να είσαι σίγουρος πως ο ένας του προχθές και οι δύο του σήμερα Θα γίνουν 102. Αυτό δεν στο λέω απειλητικά απλώς αυτή είναι η λογική εξέλιξη των πραγμάτων ρε Γιάννη. Ο Νασσος είχε κάνει μια παρατήρηση στον Τοπόλ λέγοντας του "Δεν είναι καφενείο, ηρέμησε" (εννοώντας να μην ειρωνεύεται) αλλά ξέχασε να το τονίσει και σε σένα το ίδιο. Αναρωτιέμαι μήπως όσοι εδώ μέσα δεν συμφωνούν συνήθως μαζί σου τους πετάς. Δηλαδή όποιος έχει διαφορετική άποψη διώχνεται.Πρέπει να του δώσεις βήμα να μιλήσει στο κέντρο παραπόνων για να βγάλουμε άκρη όλοι τι έγινε. Αυτό θα πει πραγματικό δημοκρατικό φόρουμ.

Με εκτίμηση Μirage

Καλησπέρα.

Δυστυχώς αποδεικνύεται για ακόμα μια φορά η δημοκρατικοτητα των δήθεν διαχειριστών ελεύθερων απόψεων (forum). Αλήθεια βλέπω YANDR ότι έχεις εμπεδώσει 100% την Αμερικανική δημοκρατία και τις αξίες της (ban).

Γιατί λοιπόν με Banares; Εχεις καμιά σοβαρή δικαιολογία; Η έτσι αυθαίρετα και νταβατζηλίδικα διαγράφεις κάποιον επειδή δεν συμφωνείς και σε ενοχλούν τα γραφόμενά του; Για πες...

Ξεκινάει μια συζήτηση με εκατέροθεν επιχειρήματα. Οταν σου τελείωνει η επιχειρηματολογία αρχίζεις τις ειρωνίες και τους χλευασμούς. Και όταν ό Συνομιλιτής σου Πέφτει στο επίπεδό σου τότε εσύ χρησιμοποιήσεις την διαγραφή.

Και ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιός πρέπει να γράφει και ποιός όχι;

Στους κανόνες του Forum που διάβασα δεν αναφέρει πουθενά ότι όποιος διαφωνεί με τον Yandr θα τον πετάμε έξω.

Ουτε διάβασα κάποιον άλλον κανόνα που να αναφέρει ότι όποιος απαξιώνει τις ΗΠΑ και τα οπλικά της συστήματα θα banaρεται.

Ούτε σε έβρισα ούτε σε πρόσβαλα (περισσότερο απ ότι εσύ εμένα) και ευτυχώς έχω κρατήσει όλο το ιστορικό της συνομιλίας σε περίπτωση που το σβήσεις όπου φαίνεται ποιός προσβάλει ποιόν και ποιός αρχίζει τις ειρωνίες.

Πως θέλετε να έχετε μέλη σαν Forum όταν αντιδράτε με αυτόν τον τρόπο σε όποιον σας "στριμώχνει" με τα λεγόμενά του;

Αν θέλετε forum με μέλη πρόβατα (που να συμφωνεί σε ότι λέτε) Τότε ανεβάστε το στην κεντρική σας σελίδα να το ξέρει ο κόσμος. Αλλιώς αφήστε την λογοκρισία και τις ψευτονταηλίδικες συμπεριφορές γιατί το Internet και τα Forum δεν είναι ΣΤΡΑΤΟΣ

Ευχαριστώ

TOPOL-M

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

MIRAGE2000-5MK2 έγραψε:1) Για ποιο λόγο κατέβασες το θέμα " Ρωσικά συστήματα";

2) Τι έγινε και διέγραψες τον Topol Μ;

3) Αν σε ειρωνεύτηκε και εσύ το έκανες και όχι μόνο σε αυτόν

4) Αν κάποιοι διαφωνούν με σένα αυτός είναι λόγος να τους διαγράφεις;

5) Σβήνεις θέματα που δεν σου αρέσουν;


1. Το απενεργοποίησα προσωρινά γιατί τα μηνύματα δεν είχαν καμία σχέση με το θέμα του τίτλου.

2. Έγραφε κατ' επανάληψη μηνύματα εκτός θέματος και εγώ έχω σοβαρότερες δουλειές να κάνω από το να αναδιοργανώνω συζητήσεις. Επίσης δεν διαγράφηκε οριστικά, αλλά απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός του μέχρι να χαλαρώσει...

3. Βλέπε παραπάνω

4. Όχι, όπως άλλωστε συμβαίνει με τον Nassos Εικόνα

5. Επίσης όχι, υπαρχουν δεκάδες αν όχι εκατοντάδες που 'δεν μου αρέσουν'

Τέλος, προς γνώση και συμμόρφωση, το φόρουμ υπάρχει μόνο και μόνο για ανταλλαγή πληροφοριών. Ότι αποτελεί πρόβλημα σε αυτό απομακρύνεται, άλλοτε διακριτικά και άλλοτε όχι και τόσο διακριτικά.

Ευχαριστώ.

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

O Nassos είναι ο μόνος διαχειριστής (όπως έχω αντιληφθεί) που διαθέτει στοιχειώδη κρίση και νοημοσύνη.

2. Έγραφε κατ' επανάληψη μηνύματα εκτός θέματος και εγώ έχω σοβαρότερες δουλειές να κάνω από το να αναδιοργανώνω συζητήσεις
-
συγνώμη αλλά εδώ υπάρχουν 2 μομφές:
α) Τι γίνεται όταν οδηγείς εσύ συζητήσεις εκτός θέματος;
β) Αφού έχεις σοβαρότερες δουλειές να κάνεις γιατί Banareis κόσμο και λογοκρίνεις θέματα και απόψεις;

Τέλος, προς γνώση και συμμόρφωση, το φόρουμ υπάρχει μόνο και μόνο για ανταλλαγή πληροφοριών.

Ανταλλαγή πληροφοριών δεν είναι οι ειρωνίες και οι χλευασμοί. Δεν είμαι εγώ αυτός που σύγκρινα lada υποβρύχιο με lada αυτοκίνητο. Οπότε πρόβλημα δημιουργείς εσύ ο ίδιος στο forum και αν κάποιος θα έπρεπε να απομακρυνθεί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου διακριτικά ή όχι αυτός είσαι εσύ.

Και εμένα μπορεί να μην μου αρέσουν αυτά που γράφεις εσύ η ο Μάρκος αλλά δεν σας διώχνω. Η νεόφερτη αντίληψη των διαχειριστών των Forum ( και δεν ισχύει μόνο για εσάς) να κόβουν και να λογοκρίνουν απόψεις που δεν αρέσουν είναι πολύ σοβαρό θέμα. Κανείς yandr δεν μπορεί να λογοκρίνει απόψεις κανενός. Ακόμα και αν είναι αυτός που έφτιαξε το forum.

Το Forum φίλε είναι για ανταλλαγή απόψεων. Αν θες να γράφεις τα δικά σου και να ευχαριστιέσαι να τα διαβάζεις ανέβασε ένα site για πάρτη σου, και φυσικα άλλαξε το domain ellinikos-stratos.com και κάντο ellinoamerikanikisymmaxia.com. Επίσης αν υπάρχουν περιορισμοί στις απόψεις που ακούγονται (πχ περί αμερικής) ή στις διαφωνίες με συγκεκριμένα άτομα τότε αναρτήστε το στην κεντρική σελίδα. Σε αντίθετη περίπτωση απόκρυξη=παραπλάνηση

Ο Ελληνικός στρατός δεν είναι ταξιαρχία ή παραμάγαζο του Αμερικανικού πενταγώνου. Είμαστε ανεξάρτητη χώρα και πρέπει να αγοράζουμε ότι γουστάρουμε και από όποιον γουστάρουμε όπλα. Κανείς δεν πρέπει να μας επιβάλει τι θα αγοράζουμε και τι άποψη θα έχουμε. Εγώ προσωπικά θέλω τα καλύτερα για την Ελλάδα. Αυτά που θα λειτουργούν αποτρεπτικά για όποιον σκέφτεται επιθετικά έναντι της πατρίδας μου

Και επειδή δεν είμαι πιτσιρικάς όπως έχετε ειρωνευτεί τον Mirage πολλές φορές επειδή δεν μπορείτε να τον αντικρούσετε σας λέω το εξείς.:
Τιμωρίες και συμβιβασμούς δεν δέχομαι από κανέναν σας. Όπως μου μιλάτε θα σας μιλάω. Οσο με σέβεστε θα σας σέβομαι. Αν με banarete τσάμπα μάγκες θα είστε. Θα μπορούσα να μπαίνω από άπειρα Pc &IP που έχει εδώ μέσα αλλά προτιμώ μόνο απ το δικό μου και σας λέω ότι το banαρισμα είναι μεγάλη ξεφτίλα και αναδρεία. Και αν θέλετε σας τα λέω και επώνυμα αυτά γιατί ποτέ δεν φοβήθηκα στη ζωή μου κανέναν και πίσω δεν έκανα ποτέ. Ούτε στο στρατό ούτε πουθενά. Ούτε κρύβομαι πίσω απ το Pc απ το πληκτρολόγιό μου και την ανωνυμία μου.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Εγώ πάντως Θέλω να τονίσω για μία ακόμη φορά, ότι όλοι όσοι τηρούν τους ελάχιστους κανόνες καλής συμπεριφοράς είναι ευπρόσδεκτοι.

Και επειδή ίσως δεν το τόνισα επαρκώς, η μία και μοναδική συζήτηση που κρύφτηκε θα επανέλθει σε μερικές ημέρες μόνο με μηνύματα που σχετίζονται με το θέμα της.

Θα το καθυστερήσω λίγο για να κατακάτσει ο κουρνιαχτός.

Τέλος, θα σημείωσω για πολλοστή φορά ότι το συγκεκριμένο site δεν πουλάει τίποτα και δεν υφίσταται θέμα ανταγωνισμού. Όλα τα φόρουμ ανάλογου περιεχομένου είναι ευπρόσδεκτα και όσα από αυτά κρίνω ότι έχουν καλό περιεχόμενο προστίθενται και στα χρήσιμα links.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

TOPOL, θα πρέπει να σου πω ότι διάβασα με προσοχή αυτά που έγραψες στο Κέντρο Παραπόνων και επειδή δεν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα θέλω να σου πω ότι εντυπωσιάστηκα που δεν κατρακύλησες σε ύβρεις όπως ο mirage.

Επειδή ομολογώ την συμμετοχή μου σε μία άδοξη και γενικά ηλίθια συζήτηση που κατέληξε στην απενεργοποίηση του λογαριασμού σου, εάν επιθυμείς να επιστρέψεις ο λογαριασμός σου θα ενεργοποιηθεί ξανά την Παρασκευή.

Αυτό το κάνω γιατί θεωρώ ότι έχω και εγώ μερίδιο ευθύνης. Ωστόσο αν επιθυμείς να συνεχίσεις στο φόρουμ σε παρακαλώ να μην αφήνεις την συμπάθειά σου για την Ρωσία να σε βγάζει εντελώς εκτός θέματος.

Θα προτιμούσα να μην απαντήσεις σήμερα για να το σκεφτείς καλύτερα.

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ενταξει δεν τρέχει τίποτα να πούμε καμιά κουβέντα παραπάνω. Αντρες είμαστε. Αλλλα μαγκάκια ξεκολήστε με τα ban γιατί όπως είπα είναι χοντρή μαλακία. Κιεγώ έχω συμπαθειες όπως κιεσύ. Αλλά προσπθώ να μην έχω παροπίδες και να βλέπω πλέον τα πράγματα όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά. Το σωστό είναι να ψάχνε. Ψάξου βρες επιχειρηματα και κάνε με ξεφτίλα με ωραίο τρόπο. Κανένα πρόβλημα. Θα σε πααδεχτώ. Αλλά όχι ξεκατινιάσματα και μικροπρέπειες. Οκ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Nassos »

Κατα πρώτον όλοι φτάιμε. Ναι φταίω και εγω γιατί ξέφευγα με τα οικονομικά στατιστικά.

@ Yandr:

Όταν μιλάμε για Ρωσικά οπλικά συστήματα και "μυστικές τεχνολογίες" προφανώς δεν αναφέρουμε σαν πηγή τον Λιακόπουλο και κάθε Λιακόπουλο που εδώ και κάμποσα χρόνια έχει ξεφύγει και, κυρίως, ωθεί τον κόσμο να πιστεύει απάτες (βλ. Τραχώνι, και ας βάζει μέσα προφητείες πολλών Αγίων για να σκεπάσει το ψέμα). Ούτε σε Νεφελίμ και σε Ελλοχίμ πιστεύουμε.

Η ουσία είναι μια: Γενικώς οι Ρώσοι, από εποχής ΕΣΣΔ, ήταν ένα βήμα μπροστά από τους Δυτικούς στη στρατιωτική τεχνολογία. Και είναι παραδοχή στρατιωτικών, επιστημώνων και διπλωματών. Στη βιομηχανική και τεχνολογία υπολογιστών ουδέποτε ήταν καλοί γιατί πολύ απλά ουδέποτε τους δόθηκε η ευκαιρία να τα αναπτύξουν, όπως πχ. Οι Ιάπωνες.

Και στα δημόσια οικονομικά τουλάχιστον, η Ρωσία κρατάει καλύτερα σήμερα απ'ότι η ΗΠΑ.

@TOPOL-M: Ακριβώς επειδή είμαστε "άνδρες" και όχι "χάνδρες", καλό θα ήταν όλοι (ναι, και εγώ, και ας έχω εμπειρία απο άλλα, αυστηρότερα,fora) να δείξουμε μια κάποια ωρίμανση.

Α, τέλος, το μόνα Αμερικανικά προϊόντα που υπάρχουν στο σπίτι μου είναι ένα πλυντήριο πιάτων Philco, κατασκευασμένο στην Ελλάδα (αντικαταστάθηκε από ένα Siemens), και ένα θερμοσίφωνας ELCO.Εικόνα
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλε yandr δεν είσαι αντικειμενικός... Έπρεπε να σβήσεις μόνο όσα μηνύματα ήταν υβριστικά.

Tα δικά σου και του topol-m δηλαδή...

Και από ότι θυμάμαι εσυ άρχισες πρώτος τις ειρωνείες...

Οποιος διαφωνεί μαζί σου διαγράφεται; Η όποιος βρίσει;

Αν είναι όποιος βρίσει, διέγραψε και τον εαυτό σου τότε!

Υ. Γ.Miraze και Topol, να γιατί δεν έχω γίνει πότε μέλος!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

UFO έγραψε:Αν είναι όποιος βρίσει, διέγραψε και τον εαυτό σου τότε!



Μόνο που δεν έβρισα και καλό είναι να μην γράφεις ανακρίβειες.

Το χειρότερο που είπα είναι "πόσο βλάκας είσαι" και δε νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί βρισιά.

Δεν πρόκειται να συνεχίσω τον "διάλογο".

Ό, τι είχα να πω το είπα...
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

yandr έγραψε:
Το χειρότερο που είπα είναι "πόσο βλάκας είσαι" και δε νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί βρισιά.
Του είπες "ρε βλάκα" σκέτο και διάφορες ειρωνείες περί λιακόπουλου.Εικόνα

Βέβαια και αυτός δεν πήγε πίσω!Εικόνα

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Να επανελθουν και ο mirage και o topol να γραφουν οτι θελουν , να ασκουν και να δεχονται κριτικη, καλο ειναι να μην βριζομαστε (και λιγο πλακα καλο ειναι) αν δεν γινεται οι βρισιες να συνοδευονται και με επιχειρηματα με το εκαστοτε θεμα. ΕΠΙΣΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο UFO KAI NA ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. (οι βρισιες στο προσωπο μου γινονται δεκτες εκτος αν αφορουν τον πανιερο ΗΡΑΚΛΗ Θεσσαλονικης)

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

αιας έγραψε: ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο UFO KAI NA ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

Χαχαχαχαχα!

Εσύ είσαι ο κακός!Εικόνα

TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Ρε σεις θα με τρελάνετε πρωί πρωί; Βλέπω ένα θέμα ΗΠΑ VS ΡΩΣΙΑ και πάνω που πάω να γράψω έξαφανίστηκε!

Σοβαρευτείτε ρε γμτ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες