Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eleni »

Την μετάφραση μπορείς να την κάνεις στο αρμόδιο τμήμα του υπουργείου εξωτερικών ή σε εξουσιοδοτημένο δικηγόρο! Τώρα, το αν θέλουν ή όχι μετάφραση μπορώ να σου πω ότι έχω πάρει 2 φορές τηλέφωνο στο γραφείο ενημέρωσης κοινού της αεροπορίας στην Σόλωνος Και τις δύο φορές μου έδωσαν διαφορετική απάντηση: Την μια μου είπαν οτι δεν χρειάζεται και την δεύτερη ότι χρειάζεται μετάφραση!Εικόνα Πάντως, για καλό και για κακό κάνε την μετάφραση εσύ για να μην βρεθείς προ απροόπτων!
giorgos_dr
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 5:01 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από giorgos_dr »

Καλησπερα κ απο μενα.
Εχω να κανω δυο ερωτησεις.
1) Σε μια ειδικοτητα που ζητανε μονο απολυτιριο λυκειου. Καταθετο μονο το απολυτιριο; Ή αν ειμαι σπουδαστης (που ειμαι 8ο εξαμηνο) καταθετω κ βεβαιωση απο τη σχολη;
2) Σε όποια ειδικοτητα δηλωσεις θα σε παρουν αν σε παρουν ή παιζει να σε παρουν κ σε αλλες;
Ευχαριστω...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Ναι Γιωργο μου, αποκλειστικα απολυτηριο λυκειου θα βαλεις ως δικαιολογητικο... Αν ελεγε "τουλαχιστον" απολυτηριο λυκειου τοτε θα μπορεσες να καταθεση τη βεβαιωση απο την σχολη σου... Κοιταξε, στον στρατο ξηρας εγραφε οτι μπορει να σε παρουν σε αλλη ειδικοτητα αν δεν καλυφθουν οι θεσεις αλλα υποθετω χωρις να ξερω βεβαια οτι το ιδιο μπορει να γινει και στα αλλα δυο (αεροπορια κ ναυτικο)
Dum spiro spero
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλισπερα παιδια. θελω τι γνωμη σας. εγω υπιρετισα στιν πα και στο οπλο σομα αφισα κενο... εστειλα και το διπλομα οδηγησης και στιν συντμυσι εβαλα αμαδ για αμυνας αεροδρομιων ελπιζω να μι μου κανουν καμια εμπλοκη και μ τιν ακυροσουν :-s
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Marina2 »

Εγω εχω αλλο προβλημα τωρα... Εχω τελειωσει ολα τα μαθηματα της σχολής μου (Πληροφορικη+οικονομικά). Ζηταει 4 μονο μαθηματα και μια βεβαιωση από οπου προκύπτουν οι γραμματικες μου γνωσεις για την ειδικότητα. Αν στειλω:1) εβαιωση σπουδων, που γραφει ΜΟΝΟ σε ποιο εξαμηνο φοιτω 2) Μια βεβαιωση που δίνουν οι σχολές με 4 μαθηματα πληροφορικής (συνηθως χρησιμοποιούνται από τον ΑΣΕΠ) και 3) Μια αναλυτικη απο την οποία θα προκύπτει οτι εχω εξαταστει και εχω επιτυχει σε παραπάνω απο 4 μαθηματα πληροφορικής (φαινονται οι βαθμοι), υπάρχει περιπτωση να μου πουν οτι εστειλα λάθος χαρτια και να με κόψουν; Ολα τα περιμένω από αυτούς. Αν εχει ενημερωθεί κάποιος και μπορει να μου ΄δωσει μια υπευθυνη απάντηση θα του ημουν υπόχρεη... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Μαρινακι, γιατι ρωτας εμας καρδια μου και δεν παιρνεις κατευθειαν αυτους τηλ; Αυτοι θα σε κατατοπισουν πληρως-θελω να πιστευω-
Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Ρε παιδια για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω διαβασει καθολου την προκηρυξη και γι'αυτο θα ρωτησω κατι κ οποιος θελει ας απαντησει... Μπορει να βαλει καποιος το οποιοδηποτε πτυχιο οπως γινοταν δεκτο και στον στρατο ξηρας οποιοδηποτε πτυχιο ή πρεπει να εχει καποια μαθηματα με πληροφορικη κ μαθηματικα; Γινεται αποδεκτο καθε πτυχιο αει-τει ή οχι; Και αν οχι, γιατι τετοιο κολλημα με αυτα τα συγκεκριμενα μαθηματα; Γραφειαδες θα ειναι, ολη μερα με χαρτουρα θα ασχολουνται...
Dum spiro spero
insomniacgr
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από insomniacgr »

illy έγραψε:Ρε παιδια για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω διαβασει καθολου την προκηρυξη και γι'αυτο θα ρωτησω κατι κ οποιος θελει ας απαντησει... Μπορει να βαλει καποιος το οποιοδηποτε πτυχιο οπως γινοταν δεκτο και στον στρατο ξηρας οποιοδηποτε πτυχιο ή πρεπει να εχει καποια μαθηματα με πληροφορικη κ μαθηματικα; Γινεται αποδεκτο καθε πτυχιο αει-τει ή οχι; Και αν οχι, γιατι τετοιο κολλημα με αυτα τα συγκεκριμενα μαθηματα; Γραφειαδες θα ειναι, ολη μερα με χαρτουρα θα ασχολουνται...


Προφανώς γιατί πλέον θα ασχολούνται όλο και περισσότερο με υπολογιστή. Εγώ ως ΔΕΑ είχα βρεθεί (στη 2η μετάθεση) σε μονάδα της Θεσσαλονίκης - στην οποία υτα 3/4 του 7.5ώρου είχα να κάνω με το PC. Δεν είναι όλα χαρτούρα πλέον - φυσικά δε λείπει κι αυτή.

Η γνώση υπολογιστή ευτυχώς είναι εκ των ων ουκ άνευ και στην προκήρυξη Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Ευχαριστώ πολύ καλέ μου αλλά θαρρώ ότι μπορεί να σε καλύψει ένα πτυχίο ecdl διότι αυτά που σίγουρα χρειάζεται είναι word,excel,access! Αυτό το πτυχίο μετράει ή όχι; Κ τελικά μπορεί κάποιος να καταθέσει οποιοδήποτε πτυχίο πανεπιστημιακής εκπαίδευσης; Ευχαριστώ πολύ
Dum spiro spero
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Βρε παιδια τελικα τι γραφουμε εκει που λεει συντμηση ειδικοτητας; αν καποιος εχει δηλωσει αμυνας αεροδρομιων, πως γραφεται η συντομογραφια της ειδικοτητας αυτης;Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Συμφωνα με την ιστοσελιδα της αεροποριας στην ειδικοτητα αυτη γραφει (ααδ) οποτε εγω αυτο θα εγραφαΕικόναΕικόνα

Dum spiro spero
lefterisg
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 12:14 pm
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από lefterisg »

illy έγραψε:Συμφωνα με την ιστοσελιδα της αεροποριας στην ειδικοτητα αυτη γραφει (ααδ) οποτε εγω αυτο θα εγραφαΕικόναΕικόνα



Εγώ που είχα πάρει τηλ. Στο γραφείο εξυπηρέτησης κοινού της Π. Α μου είπαν πως η Π. Α δεν έχει σύντμηση και να το αφήσω κενό. Ελπίζω να βοήθησα.Εικόνα
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εγω εβαλα αμαδ λετε να μου τιν ακυροσουν;[:^ (
Anonymous

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδιά μια διευκρίνηση, το φωτοαντίγραφο της Α. Τ. Και το πιστοποιητικό απο τον δήμο είναι απαράιτητο μονο για εκείνους που δέν έχουν ολοκληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή για όλους; Ρώτησα την στρατολογία και μου είπαν οτι αυτοί που έχουν τελέιώσει την θητεία τους δεν χρειάζεται να τα στείλουν αυτά γιατί η επιτροπή επιλογής θα ζητήσει αντιγραφο του ΑΦΜ τους που έχει αυτές τις πληροφορίες. Τι λέτε εσείς; Ο στρατολόγος ήταν κάπως διστακτικος οταν τον ρώτησα και έχω μπερδευτεί.

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απαραίτητα έγγραφα για προκήρυξη ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από geo_gio »

Red έγραψε:Ρε παιδιά μια διευκρίνηση, το φωτοαντίγραφο της Α. Τ. Και το πιστοποιητικό απο τον δήμο είναι απαράιτητο μονο για εκείνους που δέν έχουν ολοκληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή για όλους; Ρώτησα την στρατολογία και μου είπαν οτι αυτοί που έχουν τελέιώσει την θητεία τους δεν χρειάζεται να τα στείλουν αυτά γιατί η επιτροπή επιλογής θα ζητήσει αντιγραφο του ΑΦΜ τους που έχει αυτές τις πληροφορίες. Τι λέτε εσείς; Ο στρατολόγος ήταν κάπως διστακτικος οταν τον ρώτησα και έχω μπερδευτεί.

εμενα απ την αλλη μου ειπαν να τα βαλω... Εχω δεν εχω παει φανταρος... Τα εβαλα!(εχω παει φανταρος)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες