Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nassos »

rap έγραψε:Καλησπερα! Με εστειλαν στο υγειονομικο της Αρτας. Ειμαι απο Βορεια Ελλαδα. Σε ποιες περιοχες μπορει να με στειλουν μετα; Παιζει και στο υγειονομικο της Λημνου; Που ειναι καλυτερα (για υγειονομικο) ;


Τους Βορειοελλαδίτες κατά 99% τους στέλνουν Έβρο.
ΓΙΩΡΓΟΣ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Καλημερα... μολις πριν γυρισα απο το στρατολογικο γραφειο... μου ειπαν πως υγειονομικο πηγαινουν απευθειας μονο οι γιατροι, οι αποφοιτοι ιατρικων εργαστηριων ακτινολογοι κλπ, εγω σαν νοσηλευτης πρεπει να καταθεσω ολα τα δικαιολογητικα μου (πτυχιο, αδεια ασκησεως επαγγελματοσ... ) εκει που θα παρουσιαστω δηλαδη θηβα... και φανταζομαι μετα θα με στειλουν υγειονομικο; Εσεις τι λετε;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Rafale »

Μολις παρουσιαστεις πανε στο 1ογρ να καταθεσεις τα χαρτια σου. Δεν ειναι σιγουρο οτι θα πας υγ μπορει να γινεις νοσηλευτης πβ τθ δβ. Θα σου πουν και το 1ο γρ τι εξελιξη θα εχεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:Καλημερα... Μολις πριν γυρισα απο το στρατολογικο γραφειο... Μου ειπαν πως υγειονομικο πηγαινουν απευθειας μονο οι γιατροι, οι αποφοιτοι ιατρικων εργαστηριων ακτινολογοι κλπ, εγω σαν νοσηλευτης πρεπει να καταθεσω ολα τα δικαιολογητικα μου (πτυχιο, αδεια ασκησεως επαγγελματοσ... ) εκει που θα παρουσιαστω δηλαδη θηβα... Και φανταζομαι μετα θα με στειλουν υγειονομικο; Εσεις τι λετε;


φίλε γιώργο συγνώμη που σε ταλαιπώρησα
Νίκος

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Νίκος »

Καλησπέρα.3 απορίες εχω
1) Ειναι δυνατον να σταλει καποιος σε υγειονομικο, χωρις να εχει σχετικες γνωσεις ιατρικης;
2) Διαβασα παραπανω κατι για Λημνο. Εχει μοναδα υγειονομικου η Λημνος; Μπορει δηλ. Καποιος να καταταγει μετα το ΚΕΥΓ εκει;
3) Ακουω και διαβαζω πως ολοι οι Β. Ελλαδιτες πανε Εβρο σχεδον παντα. Παιζει να γλιτωσεις τον Εβρο χωρις βυσμα;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nassos »

Νίκος έγραψε:Καλησπέρα.3 απορίες εχω
1) Ειναι δυνατον να σταλει καποιος σε υγειονομικο, χωρις να εχει σχετικες γνωσεις ιατρικης;
2) Διαβασα παραπανω κατι για Λημνο. Εχει μοναδα υγειονομικου η Λημνος; Μπορει δηλ. Καποιος να καταταγει μετα το ΚΕΥΓ εκει;
3) Ακουω και διαβαζω πως ολοι οι Β. Ελλαδιτες πανε Εβρο σχεδον παντα. Παιζει να γλιτωσεις τον Εβρο χωρις βυσμα;


1) Ναι. Μπορεί πχ να κάνεις θητεία σαν οδηγός ασθενοφόρου.

2) Παντού έχει μονάδες Υγειονομικού. Και παντού μπορεί να σε στείλουν.

3) Εννοείται με βύσμα μπορείς να πάς οπουδήποτε. Είχα Θεσσαλονικείς που υπηρετούσαν Λέσβο αντί πχ Ορεστιάδα.
ΓΙΩΡΓΟΣ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Ουτε να το συζητας! σιγα την ταλαιπωρια! ισα ισα που εκανα και τη βολτα μου! ευχαριστω πολυ παιδια! συγχαρητηρια για το φορουμ!

patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από patriot »

Ποιά πιστεύεται ότι είναι η καλύτερη μετάθεση στο Υγειονομικό και ποιά η χειρότερη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

424 (Θεσσαλονίκη) 414 (Αθήνα-Πεντέλη) είναι από τις καλύτερες τώρα για τις χειρότερες λογικά κάποια ΤΥΕΘ, γενικά αν μπορείς να πας σε στρατιωτικό νοσοκομείο θα περάσεις καλύτερα
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από patriot »

Έχω ακούσει ότι στο 95 ΤΥΕΘ στη Ρόδο είναι πολύ καλά...
MIXALHS

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από MIXALHS »

Παιδια καλησπερα μου ηρθε το χαρτι για υγειονομικο αλλα δν ξερω τιποτα απο ιατρικα γτ κατι τετοια μ εχουν πει μπορει καποιος να με βοιθισει να μ πει τι παιζει εκει;
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από laios »

MIXALHS έγραψε:Παιδια καλησπερα μου ηρθε το χαρτι για υγειονομικο αλλα δν ξερω τιποτα απο ιατρικα γτ κατι τετοια μ εχουν πει μπορει καποιος να με βοιθισει να μ πει τι παιζει εκει;
ζαχαρη! Το ΥΓ ειναι το καλυτερο απο ολα τα σωματα. Μην αγχωνεσαι. Εισαι υγειονομικαριος
KosMar
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 26, 2010 9:46 pm
Επάγγελμα: Κοινωνικός Λειτουργός
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από KosMar »

Καλησπέρα, Τέλειωσα το τμήμα Κοινωνικής Διοίκησης στην Κομοτηνή (κατεύθυνση Κοινωνική Εργασία). Είμαι Κοινωνικός Λειουργός Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης. Η κατάταξη μου στο στρατό θα γίνει στο Υγειονομικό της Άρτας; Μου έχουν πει οτι πχ. Ψυχολόγοι, γιατροί, κοινωνικοί λειτουργοί, νοσηλευτές και γενικότερα επαγγέλματα που έχουν σχέση με την υγεία παρουσιάζονται υγειονομικό. Ισχύει; Ευχαριστώ πολύ...
pertos

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από pertos »

Καλησπερα, μπορειται να μου πειτε που υπαρχουν μοναδες υγειονομικου, εκτος φυσικα απο την Αρτα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες