Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Μπορεί να σε κρατήσουν Υγειονομικό, μπορεί να σε πάνε κι αλλού (από τη στιγμή που όλη κι όλη ηθητεία σου θα είναι 3 μήνες, ελάχιστη σημασία έχει). Σαν ΣΤΡ (ΥΓ) το τι θα κάνεις εξαρτάται και από την ειδικότητα που θα σου δώσουν αλλά και από το που θα είσαι πχ είναι τελείως άλλο πράγμα να είσαι σε ένα ΚΙΧΝΕ και τελείως άλλο να είσαι σε ένα λόχο διοίκησης. Όπως είπα και πιο πάνω είναι τόσο λίγος ο χρόνος που δεν χρειάζεται να σε ανησυχεί τίποτα!

Mania

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Mania »

Γεια σας έχω τελειώσει νοσηλευτική θα μπορουσα να μπω σαν οψμ έχω κάνει κάποια σεμινάρια πάνω στην ψυχολογία ευχαριστώ!!
Πέτρος Κ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Πέτρος Κ »

Μπήκα νοσοκόμος τραυματιοφορέας στο 401 ! Σε 4 μερες μπαίνω ! Θέλω να μ πείτε εμπειρίες αν καποιος εχει παει και πως θα περάσω στο πάνω κατω,(δεν ειμαι βισματιας) ειμαι απλα κατεξερεση και ειμαι φοιτητης απο τει νοσηλευτικης και εχω τελειωσει και επαλ χδδ αυτα δεν εχω τελειωσει το τει ομως
gr_ar

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από gr_ar »

Πέτρος Κ έγραψε:Μπήκα νοσοκόμος τραυματιοφορέας στο 401 ! Σε 4 μερες μπαίνω ! Θέλω να μ πείτε εμπειρίες αν καποιος εχει παει και πως θα περάσω στο πάνω κατω,(δεν ειμαι βισματιας) ειμαι απλα κατεξερεση και ειμαι φοιτητης απο τει νοσηλευτικης και εχω τελειωσει και επαλ χδδ αυτα δεν εχω τελειωσει το τει ομως


Χωρίς βύσμα καλή δύναμη... Εικόνα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ »

Τελειωνω ιεκ βοηθου εργοθεραπειας θα ηθελα υγειονομικο. μπορουν να σε επιλεξουν καταθετοντας τη βεβαιωση σπουδων του ιεκ η χρειαζετε οποσδηποτε πιστοποιηση; γνωριζετε να μου πειτε;
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Κατέθεσε τη βεβαίωση στους στρατολόγους στο κέντρο που θα είσαι και μπορεί να σε πάνε Υγειονομικό.
gr_ar

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από gr_ar »

Χλωμό να τοποθετηθεί στο υγειονομικό σώμα.
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Ξέρω άτομο από ιεκ φυσιοθεραπείας που τον πήγαν, οπότε ας δώσει το χαρτί και βλέπει.
Ορέστης

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ορέστης »

Καλησπέρα σε όλους! Σαν απόφοιτος ψυχολογίας σε πανεπιστημιο εξωτερικου Πόσο εύκολο ειναι να πάω ΔΕΑ υγειονομικού και ποια θα είναι τα καθηκοντα μου μετα την ορκωμοσία μου ως δόκιμος;401 αθηνα σταθερος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Thomas

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Thomas »

Καλησπέρα, συγχαρητήρια για το φορουμ.Είμαι 28 χρ. Παρουσιάζομαι 3/7 στην Αυλώνα και έχω επιλεγεί για Υγειονομικό. Εχω σπουδάσει Ψυχολογία και Νομική, και είμαι κάτοχος αδειας Ασκήσεως επαγγέλματος ψυχολογου.

Πόσες είναι οι πιθανότητες για να επιλεγώ ως Ψυχολόγος ;

Κατέθεσα σημερα στη Στρατολογία, αντίγραφα πτυχίων-μεταπτυχιακών και άδεια ασκήσεως επαγγ. Ειναι σκόπιμο να τα έχω μαζί μου την ημέρα που θα παρουσιαστώ;

Μετά την Αυλώνα, εαν εχω επιλεγεί ως Ψυχολόγος, θα με στείλουν στο στρατιωτικό νοσοκομείο Πεντέλης;

Εκεί ποσο καιρό μένουμε; Και μετά απο εκεί, τι γίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λευτέρης

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Λευτέρης »



Καλημέρα παιδία, επειδή είμαι στο εξωτερικο και εχω χάσει λιγο επαφη. Αν μπορειτε να βοηθησετε

έκανα διακοπή της αναβολής μου και πρέπει να παρουσιαστώ σύμφωνα με την στρατολογια Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2017 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος) , δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 80/2017 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεθωρακισμένα.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ)

αυτο είναι σωστό θα υπηρετήσω ως γιατρός ή έγινε πατατα και δεν μπαινω στο υγειονομικό; Στα χαρτιά που τους ειχα παει ηταν και το πτυχειο ιατρικης Αθηνων και ο τιτλος ειδικοτητας της καρδιολογιας που ἐ λαβα στην γερμανια

επισκέπτης

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από επισκέπτης »

Λευτέρη μην αγχώνερσαι. Όταν μπεις στο κέντρο εκπαίδευσης θα προσκομίσεις πάλι όλα τα συναφή έγγραφά σου, παλαιά και νέα και εάν δεν μπας στο υγειονομικό θα έχεις ούτως ή άλλως ιατρικά καθήκοντα στη μονάδα σου.
Ηλιας

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Ηλιας »

Έχω χαρτί βοηθού φυσικοθεραπευτη από ΕΠΑΛ μετράει για θέση στο υγειονομικό?
Σκοπέτο93

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Σκοπέτο93 »

Καλησπέρα παίδες, είμαι νέος χρήστης και παρουσιάζομαι στις 19/9 Τρίπολη. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Την πρώτη φορά που μου είχε έρθει το χαρτί έγραφε υγειονομικό αλλά τώρα δεν το λέει, προσωπικά είμαι απόφοιτος Κοινωνικός Λειτουργός από Αθήνα, γνωρίζει κανείς αν πάω στο κέντρο με το πτυχίο και λίγο σπρώξιμο από πίσω αν μπορώ να μπω μετά τη βασική 401 ή 424 για μόνιμη θητεία και μετά την ειδίκευση ή πολύ δύσκολο; Επίσης θα εκτιμούσα αν κανείς έκανε θητεία εκεί να μου πει τι παίζει τα βασικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων Εικόνα.

Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Καλησπερα. Αν θες να εχεις καποιες πιθανοτητες να μπεις υγιονομικο καλο θα ηταν βασικα απαραιτητο να εχεις το πτυχιο μαζι σου. Πιθανον να σε παρουν αφου σου ειχε ερθει και για υγειονομικο. Σε εναν φιλο μου παντος με παρομοιο πτυχιο τον πηραν... Τι να πω... Καλη θητεια αγορινα.
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες