Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Απο τη στιγμη που εισαι στρατιωτικος μπορει να σε στειλουν και στο Αφγανισταν και προφανψως θα υπηρετησεις και σε στρατοπεδο σε εβρο η νησι

Anonymous

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Anonymous »

marianna έγραψε:Απο τη στιγμη που εισαι στρατιωτικος μπορει να σε στειλουν και στο Αφγανισταν και προφανψως θα υπηρετησεις και σε στρατοπεδο σε εβρο η νησι



Το γνωρίζω αυτό για το αφγανιστάν αλλα νομίζω ότι οι γιατροί πάνε σε συγκεκριμένα στρατόπεδα πχ. Σε κέντρα υγειονομικού ή κάτι παρόμοιο δηλ. Έχουν συγκεκριμένες θέσεις που τοποθετούνται.
Anonymous

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Να προσθέσω και μια ερώτηση ακόμη. Απο μεταθέσεις πως πάνε; Πάντα για στρατό ξηράς ρωτάω, άπο οτι εχω ακούσει δεν εχουν πολλές και οτι μπορούν να κάτσουν για αρκτά χρόνια στο ίδιο μέρος
ioannis91
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:22 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ioannis91 »

Φιλος μου που ειναι Οδοντιατρος Πηγε στην αρτα και απο εκει τον στηλαν ΕΛΔΥΚ
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από kallitexnis »

Οι μεταθέσεις των Αξιωματικών από ΣΣΕ διαρκούν για όπλα 2-3 χρόνια και για σώματα 3-5. Δηλαδή κάθε 2-3 ή 3-5 χρόνια θα μετατείθεσαι... Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις πολύ καιρό σ'ένα τόπο... Εφ'όσον επέλεξες το επάγγελμα του Στρατιωτικού να ξέρεις ότι τους φίλους και την σχέση σου θα τους βλέπεις ελάχιστα...
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από nick13 »

Το πολυ αμα εισαι θεσσαλονικη η αθηνα να προσπαθησεις για μεταθεσεις κοντα στην περιοχη για να μεγαλωσης την διαρκεια διαμονης
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

kallitexnis έγραψε:Οι μεταθέσεις των Αξιωματικών από ΣΣΕ διαρκούν για όπλα 2-3 χρόνια και για σώματα 3-5. Δηλαδή κάθε 2-3 ή 3-5 χρόνια θα μετατείθεσαι... Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις πολύ καιρό σ'ένα τόπο... Εφ'όσον επέλεξες το επάγγελμα του Στρατιωτικού να ξέρεις ότι τους φίλους και την σχέση σου θα τους βλέπεις ελάχιστα...


παντως αυτο με τους γονεις και τους φιλους ειναι το που με προβληματιζει εμενα οσον αφορα τον στρατο γιατι εχουμε συνηθησει τοσα χρονια να ειμαστε μαζι τους ολη μερα και με την σχολη αποκοβεσαι καπως αποτομα... Εγω που ειμαι και απο θεσσαλονικη θα πηγαινω σπιτι μου το πολυ 2 φορες τον μηνα Εικόνα πιστευω ομως οτι η σχολη αλλα και οι μετεπειτα στρατιωτικη ζωη το αξιζει οποτε never mind!ΕικόναΕικόναΕικόνα
Dimitris93
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Dimitris93 »

Θα συμφωνησω με την κατερινα... Ολα αυτα που σου προσφερει η στρατιωτικη ζωη δυσκολα τα βρισκεις αλλού και πιστευω ότι αξίζει αυτές τις θυσίες...
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από supermario »

kallitexnis έγραψε:Οι μεταθέσεις των Αξιωματικών από ΣΣΕ διαρκούν για όπλα 2-3 χρόνια και για σώματα 3-5. Δηλαδή κάθε 2-3 ή 3-5 χρόνια θα μετατείθεσαι... Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις πολύ καιρό σ'ένα τόπο... Εφ'όσον επέλεξες το επάγγελμα του Στρατιωτικού να ξέρεις ότι τους φίλους και την σχέση σου θα τους βλέπεις ελάχιστα...
Φιλε μου καλλιτεχνη εισαι 100% σιγουρος οτι τα σωματα εχουν μεταθεση καθε 3-5 χρονια και οχι Καθε 2-3 οπως τα οπλα; Μπορεις να μου πεις μερικα πραγματα που ζει ενας στρατιωτικος τα οποια οι αλλοι δεν εχουν την ευκαιρια Να ζησουν;
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από nick13 »

Οι μεταθεσεις ειναι καθε 3 χρονια συνηθος οποτε δυσκολο να μηνεις σε ενα μερος για πολυ καιρο
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από kallitexnis »

nick13 έγραψε:Οι μεταθεσεις ειναι καθε 3 χρονια συνηθος οποτε δυσκολο να μηνεις σε ενα μερος για πολυ καιρο
Ακριβώς. Οι μεταθέσεις, μετά τη Σχολή Αξιωματικών του όπλου ή σώματός που έχεις επιλεγεί , γίνονται κάθε 2-3 χρόνια στα όπλα και 3-5 στα σώματα... Ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας Κυμαίνονται τα έτη που θα λάβεις τη μετάθεσή σου. Επίσης αργότερα μετράει ο γάμος, η απόκτηση τέκνων καθώς και η μετεκπαιδεύσεις σου σε Σχολές Επιτελών της Ελλάδας ή του Εξωτερικού καθώς και η απόκτηση κάποιου πτυχίου ή μεταπτυχιακού...
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από nick13 »

supermario έγραψε: Μπορεις να μου πεις μερικα πραγματα που ζει ενας στρατιωτικος τα οποια οι αλλοι δεν εχουν την ευκαιρια Να ζησουν;
Ενα ειναι οτι δεν θα νιωσεις ποτε πληξη οποτε συνηθιζεις θα ερχετε η μεταθεση και ξανα απ την αρχη. Ενα αλλο ειναι οτι θα δεις μερη που αν ησουνα σε αλλη δουλεια μπορει να μην ειχες την ευκαιρια να τα δεις
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Rafale »

Ε και καποτε κατερινα πρεπει να απαγκυστρωθεις απο την οικογενεια. Ως ποτε;Εικόνα
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

kallitexnis έγραψε:
nick13 έγραψε:Οι μεταθεσεις ειναι καθε 3 χρονια συνηθος οποτε δυσκολο να μηνεις σε ενα μερος για πολυ καιρο
Ακριβώς. Οι μεταθέσεις, μετά τη Σχολή Αξιωματικών του όπλου ή σώματός που έχεις επιλεγεί, γίνονται κάθε 2-3 χρόνια στα όπλα και 3-5 στα σώματα... Ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας Κυμαίνονται τα έτη που θα λάβεις τη μετάθεσή σου. Επίσης αργότερα μετράει ο γάμος, η απόκτηση τέκνων καθώς και η μετεκπαιδεύσεις σου σε Σχολές Επιτελών της Ελλάδας ή του Εξωτερικού καθώς και η απόκτηση κάποιου πτυχίου ή μεταπτυχιακού...


οταν λες οτι παιζει ρολο η μετεκπαιδευση τι εννοεις; Δηλαδη αμα παρει καποιος καποιο πτυχιο αει ή παει σε σχολες του επιτελιου, οι μεταθεσεις του δεν θα ειναι τοσες πολλες και θα κρατανε για πιο πολυ; Ή το αντιθετο;
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

cristi έγραψε:Ε και καποτε κατερινα πρεπει να απαγκυστρωθεις απο την οικογενεια. Ως ποτε;Εικόνα


σε αυτο εχεις δικιο απλα η σσε που θελω ειναι και 500χλμ μακρια απο το σπιτι μου και θα ειναι καπως αποτομο... Εικόνα αλλα δεν με πειραζει καθως θα κανω αυτο που μου αρεσει! Ας περασω σσε και ας ειμαι και μακρια!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης