50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΓΙΑΝΝΗΣ 93Α

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ 93Α »

222 σειρα 93αεσω εκατσα στο πρωτοκλησι 7 μηνες ολα ηταν δυσκολα αλλα εκει εκανα καλους φιλους. χαλκιδα εαν το βλεπει κανεις ας απαντησει.
Χρίστος 91Δ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Χρίστος 91Δ »

Γειά σου φίλε εγώ ήμουν 213 σειρά και υπηρέτησα στο Πρωτοκλήσι Σουφλίου. Αλλά τότε ήταν 15 ΕΜΑ οταν ηρθα εγω τελη του 91' με διοικητή τον αξεχαστο Ανχη Χρήστο Ντάβαρη και όχι 50 όπως διαβαζω τώρα... ΑΠΜΑ Α3-Α5... Έκανα κι εγώ πολύ καλούς φίλους τότε. Οι περισσότεροι ήταν από Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Καβάλα και παραδόξως είχε αρκετούς απο Ζάκυνθο...
ΤΤΗΛ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΤΤΗΛ »

210 σειρα στην 107 !
Α.Α

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Α.Α »

Διαβασα για 50 εμα και συγκινηθηκα! Αθλια μοναδα με παρα πολυ τρεξιμο ελαχιστα ατομα για υπερβολικα πολλες ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ υπηρεσιες και ασκησεις. Πολυ κρυο και χιονι, απαισιο φαγητο και φουλ αγγαρεια εντος κ εκτος μοναδας. Το μονο που θυμαμαι με αγαπη ειναι τα φιλαρακια μου στη 4η ιλη και τον μπαρμπα Νικο τον Μουζα καλη του ωρα οπου βρισκεται!228 94Α

Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από gimitrop »

Ζωάρα στο Σουφλί δηλαδή Εικόνα
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Helenzakynthos

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Helenzakynthos »

Γεια σας παιδια! ο αδερφος μου πηρε μεταθεση για 50 Μ/Κ ταξιαρχια ΑΨΟΣ στο Σουφλι.. φευγει σε λιγες μερες. επειδη ειμαι γυναικα κ ασχετη προφανως απο αυτο 😕 . ειναι το ιδιο στρατοπεδο με αυτο το 50 ΕΜΑ που λετε; αν οχι ειναι κ αυτο τοσο χαλια εκει; αν μπορεις καποιος να μου απαντησει ☺ ευχαριστω πολυ!
ΓΙΑΝΝΗΣ 93Α

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ 93Α »

ελενη πιστευω οτι δεν ειναι η ιδια μοναδα, εχουν περασει και τοσα χρονια απο τοτε που ημουν εγω αλλα πιστευω πως οχι. ευχομαι να εχει καλο φανταριλικι ο αδερφος σου.
Λουβρακ 91Δ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Λουβρακ 91Δ »



Μέχρι κ ανταρτοπόλεμο μας είχανε βγάλει 4 ημέρες αρχές Ιανουαρίου στα σχοινακια πίκρα μεγάλη

Giorgos

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Giorgos »

Ελα ρε σειρα Ήμουνα κ γω 228 94Α εσσο ποιός εισαι?
Giorgos

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Giorgos »

Ελα σειρα Παπακωστας απο Κοζανη 228 94Α εσσο ήμουνα κ γω 2η ίλη 2ο ουλαμο

bill

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από bill »

Και εγω υπηρετησα στη 15η ΕΜΑ με τον Μαυροειδη Γιωργο Υπιλαρχο και τον Νταβαρη Διοικητή.3η ΙΛΗ ημουν.91Δ ΠΑΜΑ Μ48 Α3 Α5. Ειχα και τον Τοσκα διοικητή στην 33ΕΜΑ.
ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ »

Καλησπερα σε ολουςανεβηκα στην μοναδα σεπτεμβριο του 2002 εγω και αλλοι 3 φανταροι

ημουνα τεχνιτης αρματων μ σειρας λεωνιδας

ιλη διοικησεως

εκανα να παρω την πρωτη αδεια 3,5 μηνες

τρελες εμπλοκες

παρολα αυτα

ωραια χρονια

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΘΩΜΑΣ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΘΩΜΑΣ »

Αχ Αχ Αχ! Τι θυμήθηκα τώρα Σειρά εγώ 265 δηλ 2000Β ΕΣΣΟ αυλώνα παρουσιάστηκα 29/3/2000 και μετάθεση στην 50 ΕΜΑ στις 18/5/2000 για να επιστρέψω αυλώνα και καλά ως οργανικός στις 18-19/2/2001 η παραμεθώριος ήταν 9 μηνο τότε σε γενικές γραμμές ήταν κάπως καταθλιπτικά αλλά εγώ είχα στην αρχή τουλάχιστον ο υπήλαρχος ήταν φοβερός και πρόθυμος στο να πάρω άδεια Κ. Λ. Π. Κ. Λ. Π και καλός χαρακτήρας μετά ήρθε ένας άλλος πιό σκληρός και έκανε κόμμα η είχε φιλίες με 2-3 άτομα από τα οποία είχα περάσει εντώς εισαγωγικών μπούλινγκ.

Ο καλός υπιλαρχος ήταν ο Νάτσικας Νικόλαος όπου τον διαδέχτηκε ο Γιώτης από εκεί και μετά άρχισε η κατηφόρα μου ψυχολογικά αλλά κούτσα κούτσα τη βγάλαμε τη θητεία ο καλός ο διοικητής ηταν ο ευτυχήδης αλλα και ο φραγκός η φραγκας πως λεγόταν ακριβώς και οι δύο καλοί ήταν το χειμώνα υπήρχε πρόβλημα με τα νερά για μπάνιο δεν είχε ζεστό και έπρεπε να πας στην ήδη διοικήσεως όπου εκεί είχε κάτι περίεργα άτομα και κάνανε τρελίτσες να πετάνε π. Χ κρύο νερό πίσω από την κουρτίνα Κ. Λ. Π.

Τα φαγητά σε γενικές γραμμές δεν τα έτρωγα εκεί δούλεψε πολύ το Κ. Ψ. Μ.90-95% Κ. Ψ. Μ 5% να έτρωγα από μέσα σε κάποια φάση ήταν καλός ο μάγειρας νομίζω 266 σειρά μια μετά από μένα και τουλάχιστον κάτι λίγο έτρωγα από μακαρονάδες όταν κόβανε τις ντομάτες στο ταψί πήρα το σουρωτήρι και Σούρωσα το ζουμί τους ήταν φοβερό και το ήπια σε ποτήρι επίσης πήρα μια φρατζόλα ψωμί και βούτηξα το ζουμί άλλο πραμα γέμισε ο οργανισμός μου με λυκοπένιο κατά τ´ άλλα πιο πολύ έτρωγα πίτσες από το Κ. Ψ. Μ είχε κάτι ωραίες στρογγυλές ατομικές και έτρωγα και πολά σνακ πίτσα μεξικάνα τύπου γαριδάκια, παγωτά σε καλή τιμή κάτι πυραύλους φοβερούς 3-4 τη μέρα έτρωγα έφυγα από τη μονάδα στον Εβρο.

Είχα φτάσει τα 80-82 κιλά όταν μια ζωή ήμουνα αδύνατος και σχετικά κοκαλιάρης έιχα καλό μεταβολισμό αν τα έκανε άλλος αυτά θα ήταν 300 κιλά ευτυχώς τα έχασα γρήγορα και επανήλθα στα φυσιολογικά όταν επέστρεψα αυλώνα δηλ 67-73 τι να γίνετε άραγε σε αυτή τη μονάδα ;
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ »

Φιλε μοθ και σειρα μοθ πιος εισαι κοζανι στειλε στο φασμποοκ στα αγγλικα

KOZANH PAPAKWSTAS
Xanthidis george

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Xanthidis george »

260 σειρα φαντασία βέβαια ποιος είσαι?;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες