Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Εικόναειμαι αμφιβιος καταδρομεας και μου επεσε ειδικοτητα μαγειρας μπορειτε να μου πειτε πως θα παπω τον μπερε και πως μπορω να αλλαξω ειδικοτηταΕικόναΕικόναΕικόνα

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

Πως θα αλλαξεις την ειδικότητα δεν ξερω. Πάντως ξερω οτι θα εκπαιδευτεις στο γυθειο και οτι τον μπερε στον δινουν τιμητικα, οπως και στους οδηγους, χωρις να περάσεις και σχεδον καθολου ΠΕΝ και τον φοράς οταν πας στη μονάδα. Μπορει να θελει ο διοικητης να το φορατε συνεχεια ή να σας αφηνει και με το τζοκευ. Γιατι θες να την αλλάξεις μια χαρα ειδικότητα ειναι, ουτε τρεξιμο ουτε τιποτα. Εχεις σπουδασει κατι σχετικό με μαγειρική, ή τυχαια σε στειλανε; Καλη θητεια!
Anonymous

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω για την απαντηση οχι δεν ξερω τιποτα απο μαγειρικη και ειμαι γυθειο αν δεν τα καταφερω να περασω σαν μαγειρας με κοβουν και απο τους κατδρομεις
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

Τοτε δυο περιπτωσεις παιζουν: 1) Να βάλεις μέσον ωστε να αλλαξεις ειδικότητα, ισως ομως να ειναι αργα.

2) Να προσπαθησεις να την "παλεψεις" ετσι!

Πάντως σαν μαγειρας θα περάσεις καλά! Κανε προσπάθεια! Μονο τους εντελώς χαμένους κοβουνε, μην αγχώνεσαι!

Σε ποιο νησι θα πας μετα;

Anonymous

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Μετα θα παω κω
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

Καλά ειν αι, ερχεται και το καλοκαιρι, θα περάσεις πολύ καλά. Αντε και καλή θητεία!
Anonymous

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποιος γιωργος εισαι ρε; Και εγω γυθειο ειμαι. Ασε ολοι αυτο το προβλημα εχουμε... Ασκησεις κανουμε; Η θα ειμαστε μονο στα μαγειρια;

Λ.Ο.Κ.

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λ.Ο.Κ. »

Καλησπερα και απο εμενα, παρουσιαζομαι στα λοκ τον νοεμβρη και εχω τις εξεις αποριες:
1) μπορω να δηλωσω μαγειρας στα λοκ;
2) αν δεν την βγαζω περα μπορω να παραιτηθω και ποσο καιρο θα μου παρει να με αλλαξουν;

ευχαριστω,
κωστας
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hyper »

Λ. Ο. Κ. έγραψε:Καλησπερα και απο εμενα, παρουσιαζομαι στα λοκ τον νοεμβρη και εχω τις εξεις αποριες:
1) μπορω να δηλωσω μαγειρας στα λοκ;
2) αν δεν την βγαζω περα μπορω να παραιτηθω και ποσο καιρο θα μου παρει να με αλλαξουν;

ευχαριστω,
κωστας
μαγειρα ισως δεν σε παρουν ειναι αναλογα αν καποιος εχει ειδικευθει σε αυτο η αν καποιοι εχουν βαλει βυσμα. Μπορεις να παραιτηθεις τωρα ποσο καιρο θα παρει δεν γνωριζω να σου πω ακριβως
Λ.Ο.Κ.

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λ.Ο.Κ. »

Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση,
εχω βγαλει σχολη δεν ξερω κατα ποσο αυτο μετραει...
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hyper »

Λ. Ο. Κ. έγραψε:Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση,
εχω βγαλει σχολη δεν ξερω κατα ποσο αυτο μετραει...
μετραει, το εχεις δηλωσει; Αν και θα σου δωθει ευκερια κ μεσα να το δηλωσεις.
Λ.Ο.Κ.

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λ.Ο.Κ. »

Οχι δε το δηλωσα μου ειπαν οτι το δηλωνω εκει,σαν μαγειρας στα λοκ εχεις και το μαγειρειο και τις ασκησεις;

dRaGjK
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dRaGjK »

Με συγχωρείτε αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα forum και δε ξέρω αν κάνω σωστά αυτό το post! Τέλως πάντων... Παιδιά, ο αδερφός μου έχει δηλώσει για πεζοναύτης και τώρα τελευταία μας λέει οτι το ξανασκέφτεται... Μπορεί να πάει στρατολογία και να το αλλάξει; Και κάτι άλλο... Σπουδάζει για chef! Μόλις τελειώσει και μπει στρατό,"αν" του δώσουν την ειδικότητα, μετά απο πόσο καιρό θα τον βάλουν στη κουζίνα;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

dRaGjK έγραψε:Με συγχωρείτε αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα forum και δε ξέρω αν κάνω σωστά αυτό το post! Τέλως πάντων... Παιδιά, ο αδερφός μου έχει δηλώσει για πεζοναύτης και τώρα τελευταία μας λέει οτι το ξανασκέφτεται... Μπορεί να πάει στρατολογία και να το αλλάξει; Και κάτι άλλο... Σπουδάζει για chef! Μόλις τελειώσει και μπει στρατό,"αν" του δώσουν την ειδικότητα, μετά απο πόσο καιρό θα τον βάλουν στη κουζίνα;


οι μαγειρες του Πεζικου με τους μαγειρες στους ΚΔ και ΠΝ δεν διαφερουν σχεδον καθολου. Δεν θα περασει ΠΕΝ αλλα θα παρει φ. π. για Σπαρτη και απο κει για την μοναδα του με ειδικοτητα μαγειρας. Ασκησεις δεν θα κανει και δεν ξερω αν θα κανει καν σκοπιες...

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Μάγειρας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Και ασκησεις και σκοπιες και γυμναστικη. Αλλα πολυ λιγα πραματα. Εκτος κι αν δεν εχει η μοναδα του καθολου κοσμο (και αλλο μαγειρα!). Δε ξερω αν στη Ι'ΜΑΚ δεν ετυχε να πανε ποτε οι μαγειρες για γυμναστικη και ασκησεις. Παντως οι οδηγοι μας (και λογικα και οι μαγειρες ειναι οι πρωτοι τυχεροι που πηγαν απευθειας ανταρτη με το καλημερα στη μοιρα.Εικόνα Ας πουμε 50αρα θα τον πιασει, λογικα. Εξαρταται ομως με μοναδα και κοσμο που εχει. Σε μας ερχοταν η Β΄ΜΚ να κανει σκοπιες στη Δραμα ακριβως για να πανε τυποι σαν του μαγειρες πορεια βολη. Και το αναποδο. Δε ξερω αν στις ΜΑΚ γινεται κατι αντιστοιχο (ή αν φερνουν πεζικαριους γι'αυτο το λογο). Θελουνε να δειχνουν οτι ΟΛΗ η μοναδα εκανε 50αρα ας πουμε. Αλλα δεν μπορουν να πανε το 100%. Αν ειναι μαγειρας υπηρεσιας εκεινη τη μερα τοτε θα παει ο 2ος μαγειρας πορεια βολη (αν υπαρχει). Τωρα με το 9μηνο και με 6μηνιες κυκλους εκπαιδευσης αν τη χασει δεν θα παει ποτε. Ενας ασυρματιστης πρεπει να ειναι στο ΚΕΠΙΚ ας πουμε. Δεν μπορει να κλεισει ολη η μοιρα δηλαδη. Πολυ ελαχιστα ατομα πρεπει να μεινουν πισω για τα βασικα. Επισης μπορει να κανει και λιγες σκοπιες. Τουλαχιστον δε θα μπιφτεκωνει κοσμο οπως οι οδηγοι αλλα κανονικα Εικόνα ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες