Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από nickthecooker »

Δεν ειπα οτι ειναι ευκολα το αντιθετο αλλα αν θες να κανεις καλυμεντο που λεμε στο χωριο μου χαιρι δηλαδη πρεπει απο νωρις να παλεψεις για να κανεις μια καλη ζωη αργοτερα ποσα ατομα στην Ελλάδα σπουδαζουν σπουδαζουν σπουδαζουν και στο τελος ολοι οι γονεις θελουν γραφειο τα παιδια τους οι ουσια ειναι τεχνη και παλι τεχνη και οπου βγαινει το μεροκαματο αν ατο λεγεται στρατος δημοσιο η ιδιοτικος τομεας αυτο ειναι επιλογη αλλα ας ελπισουμε οτι αυτη η επιλογη θα γινει αξιοκρατικα ετσι!
Anonymous

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω παντως παιδια παω για εποπ με χιλια... Εχω δει τοσα στον ιδιωτικο τομεα 2 χρονια που δεν καθομαι αλλο με τιποτα! Καμια δουλεια δεν ειναι μελι γαλα! Σε ολες εχεις υποχρεωσεις και ευθυνες, παντου θα υπαρχουν οι ανωτεροι που δεν θα φερονται καλα, θα φωναζουν και θα στη σπανε. Και το οτι εισαι εποπ δεν σημαινει οτι εισαι κατωτερος και αμορφωτος και ελπιζω καποια στιγμη να αλλαξει αυτη η αποψη που εχουν ολοι. Στον ιδιωτικο τομεα εισαι συνεχεια με το φοβο της απολυσης, μην κανεις κατι και σε διωξουν και τα χρηματα... Για γελια!
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

nickthecooker έγραψε:Δεν ειπα οτι ειναι ευκολα το αντιθετο αλλα αν θες να κανεις καλυμεντο που λεμε στο χωριο μου χαιρι δηλαδη πρεπει απο νωρις να παλεψεις για να κανεις μια καλη ζωη αργοτερα ποσα ατομα στην Ελλάδα σπουδαζουν σπουδαζουν σπουδαζουν και στο τελος ολοι οι γονεις θελουν γραφειο τα παιδια τους οι ουσια ειναι τεχνη και παλι τεχνη και οπου βγαινει το μεροκαματο αν ατο λεγεται στρατος δημοσιο η ιδιοτικος τομεας αυτο ειναι επιλογη αλλα ας ελπισουμε οτι αυτη η επιλογη θα γινει αξιοκρατικα ετσι!
εχεις δικιο. Αλλα γιατι εκανες χαρτια μονο στο ναυτικο; Αεροπορια γιατι δεν εκανες;

οσο για το ναυτικο δεν θελω εγω να τα κανω γιατι θελω να Βλεπω και λιγο το σπιτι μου. Αν στους 12 μηνες τον χρονο βλεπεις το σπιτι σου μονο τους 5 (και πολυ λεω για τα 10 πρωτα χρονια) τοτε τι να πω.

Anonymous

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα. Γιατί όσοι μπαίνουν ΕΠΟΠ παραιτούνται πριν υπηρετήσουν Τη θητεία τους; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι το κλίμα που επικρατεί στον στρατό;

Anonymous

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Οποιος δεν εχει δει τι γινετε εξω δεν μπορει να εκτιμηση τα καλα και τα κακα μιας δουλειας... Και τα πολλα λογια εινα για τα μικρα παιδακια...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Μάριος έγραψε: Γεια σας και χρόνια πολλά. Θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα. Γιατί όσοι μπαίνουν ΕΠΟΠ παραιτούνται πριν υπηρετήσουν Τη θητεία τους; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι το κλίμα που επικρατεί στον στρατό;

Πιστευω οτι καθαρα ειναι θεμα χαρακτηρος. Δεν μπορουν ολοι να αντεξουν το ζυγο του στρατου. Δεν μπορουν να στρατικοποηθουν και να ακολουθησουν διαταγες Ανωτερων που τις περισσοτερες φορες ειναι και παραλογες. Εκει γινεται η συγκρουση μεσα τους και καθ οτι Και το νεαρο της ηλικιας μερικων αποφασιζουν να φυγουν. ο στρατος για τους περισσοτερους ειναι σπασιμο νευρων. Ειναι αναγκασμενοι να ακουν χωρις να μπορουν να διαμαρτυρηθουν για τις διαταγες οπως ειπα που ειναι παραλογες. Δεν μπορουν να ανεχτουν να τους μιλανε ανωτεροι τους προσβαλοντας την προσωπικοτητα τους και πολλες φορες να τους φερνουν σε δυσκολη θεση. Ο στρατος δεν εχει λογικη και καλο ειναι να το μαθουν πολυ καλα αυτοι που προκειται να ενταχθουν στους στρατιωτικους κυκλους.

πρεπει να ατσαλωσουν νευρα και χαρακτηρα και να ειναι επικεντρωμενοι στο σκοπο που ο καθενας επιλεγει να γινει επ. Οπ.

δεν θα ειναι καθολου ευκολα τα πραγματα για κανεναν. Γυναικες και αντρες. Τουλαχιστο στις αρχες. Ολα αυτα λοιπον τους κανουν Να θελουν να φυγουν.

οταν Παρουσιαζονται στις μοναδες σαν πρωτη μεταθεση 21-22 χρονων κουβαλωντας πανω τους κοινωνικα προβληματα ο στρατος ειναι το μπαμ για ακραιες συμπεριφορες.

στο στρατο θελει να εχεις απλα πολυ γερο στομαχι. Το παν ειναι η στρατικοποιηση. Το ποσο γρηγορα και ανωδυνα μπορεις να το περασεις.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Τωρα ολοι περιμενουν με αγωνια στα αποτελεσματα να ειναι μεσα. Την επομενη μερα δεν θα ειναι τιποτε ιδιο με το χθες. Οσοι μπουν με επιτυχια αργοτερα θα λενε τι ηθελα και μπηκα.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

ΝΤΙΝΟΣ έγραψε:Οποιος δεν εχει δει τι γινετε εξω δεν μπορει να εκτιμηση τα καλα και τα κακα μιας δουλειας... Και τα πολλα λογια εινα για τα μικρα παιδακια...
Προσωπικα για μενα δεν αξιζει. Αλλα με τοση ανεργια που υποβοσκει εξω ειναι μια λυση
pigasos9112
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 5:11 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από pigasos9112 »

Λοιποοοον. καταρχην καλησπερα σας κ καλη χρονια κ εγω σαν μελος εδω μεσα να πω την αποψη μου εδω λεγονται πολλα ακυρα κ ελαχιστα εγκυρα.

κατα την γνωμη μου για το αν θα γινεις στελεχος των ενοπλων δυναμεων εξαρταται απο το τι πραγματικα νιωθεις σαν ανθρωπος κ πιστευεις για αυτην την καριερα

ειναι η νοοτροπια του καθε ατομου κ το κατα ποσο θελει να εξασφαλισει εναν πολυ καλο μισθο κ να ωριμασει περσισσοτερο κ να βιωσει εμπηριεσ

επειδη ειμαι 27 κ ειμουν 02 δ ΕΣΣΟ κ εκανα κ εγω τα χαρτια μου τοτε- κ οι << φιλου>> μου με κοροιδευαν καραβανα κ *****- που επαιρναν κοσμο πολυ κ μιλαμε για 8500 περιπου μπηκα εκατσα 2 εβδομαδες κ επειδη ετυχε κατι εκτακτο εφυγα αορκιστος παντα κ τωρα στα 27 μου ξανα εκανα τα χαρτια μου για μενα ειναι κατι διαφορετικο δεν εξειγητε με απλα λογια. κ για τυχον αποριεσ

ναι ειναι δημοσιο κ εχει κ ωραριο εκτος απο ταξιδια υπηρεσιες κ ασκησεις. δεν θα σε βοηθησει αγαπητε κανενας στην επιλογη σου μονο ο εαυτος σου. καλη συνεχεια

pigasos9112
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 5:11 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από pigasos9112 »

Θελει ανοιχτο μυαλο να προσεχεις σε ποιους μιλας κ πως μιλας να μην δινεις σημασια στους κομπλεξικουσ κ να μαθεις να φερεσαι σταρατα υπευθυνα κ ξεκαθαρα. κ υπαρχει κωδικας συμπεριφορας κ τιμης κ για μενα αυτο ειναι απο τα τοπ. πιστευω να σε καλυψα καπωσ

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Καλησπερα πηγασος και χρονια πολλα. Δεν ειναι ομορφο να ακυρωνουμε τις αποψεις των αλλων. Ολοι εχουν το δικαιωμα της αποψης καλης η κακης. Δεν ακυρωνουμε τιποτε. Αν μιλας εκ των εσω θα μπορουμε να αντιπαρατεθουμε στο διαλογο.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

pigasos9112 έγραψε: Θελει ανοιχτο μυαλο να προσεχεις σε ποιους μιλας κ πως μιλας να μην δινεις σημασια στους κομπλεξικους κ να μαθεις να φερεσαι σταρατα υπευθυνα κ ξεκαθαρα. Κ υπαρχει κωδικας συμπεριφορας κ τιμης κ για μενα αυτο ειναι απο τα τοπ. Πιστευω να σε καλυψα καπωσ

Χμμμ ανοιχτο μυαλο στο στρατο; Οσο και ανοιχτο μυαλο να θες να χεις βρε πηγασος στο κλεινουν. Τι λες τωρα; Ανοιχτο μυαλο στο στρατο;Εικόνα λες να προσεχουνε που μιλανε στο στρατο Θες δε θες μιλας σε ολους. Μαλλον αυτα που λες ανηκουν Για τη πολιτικη ζωη. Ας μην τα παρουσιαζομουμε ολα μελι. Καλο ειναι να λεμε το τι ισχυει. Δεν πανε τα παιδια νηπιαγωγειο.Εικόνα
Anonymous

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετσι πηγασος9112 πεστα. Μονο που μερικοι νομιζουν οτι οπως συμπεριφερονται στο στρατο Συμπεριφερονται και με τον κοσμο εξω...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Εικόνα Μα τι σχεση εχει αυτο ντινο; Εγω λεω πως ειναι μεσα τα πραγματα. Τι σχεση εχει η συμπεριφορα;
Anonymous

Αξίζει να πάω για ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν αναφερομουν σε εσενα cristi. Ειπα για αυτους που νομιζουν οτι πρεπει να συμπεριφερονται ετσι γιατι ειναι μαγκια. Και οπως λες τιποτα δεν ειναι μελι γαλα στο στρατο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες