Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να σαι καλα.

Γενικα το κοβω μετα τις γιορτες να πεφτουν οι διαγωνισμοι 'βροχη'.
Anonymous

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Και αν δεν προκηρυχθούν διπλές εκλογές τον Ιούνιο οπότε παγώνουν και οι προσλήψεις του Μαϊου.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καλα για διπλες εκλογες δεν το κοβω. Μια ζωη μιλανε για διπλες εκλογες και παει λεγοντας.

Απο εκει και περα πιστευω μετα το πασχα την ανοιξη να αρχισουν να βγαινουν στον αερα καποιοι διαγωνισμοι!

Ειδωμεν!
Anonymous

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλο μηνα. Δυκ εγω που σε πρυζω ειμαι. Συγνωμη και παλι. Αληθεια για αγροφυλακες υπαρχει περιπτωση να βγει σε χρονο express΄΄κατι αναλογο με τους ειδικους φρουρους΄΄΄φανταζομαι το ξερεις οτι εχει βγει νεα. Για τους αγροφυλακες απο μορια που πρεπει να επικεντροθω΄΄΄΄για να εχω ελπιδες΄΄έυχαριστω.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

matrix12 έγραψε:Καλο μηνα. Δυκ εγω που σε πρυζω ειμαι. Συγνωμη και παλι. Αληθεια για αγροφυλακες υπαρχει περιπτωση να βγει σε χρονο express΄΄κατι αναλογο με τους ειδικους φρουρους΄΄΄φανταζομαι το ξερεις οτι εχει βγει νεα. Για τους αγροφυλακες απο μορια που πρεπει να επικεντροθω΄΄΄΄για να εχω ελπιδες΄΄έυχαριστω.


Ακουστηκε οτι θα παρει και αγροφυλακες αλλα εχω καιρο να μαθω νεα...

Εχεις μαθει κατι;

Βασικα απ'οσο ξερω θα μπουνε και εκει γραπτες εξετασεις οποτε αγαπητε/η καλο θα ητανε να μην επικεντρωθεις και τοσο στα μορια οσο στο αν υπαρχει 'μπαρμπας' να σε σπρωξει μπας και μπεις!
matrix12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 10:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από matrix12 »

Ως αναφορα αφορμη για την αγροφυλακη που σε ρωτω ειναι οι ειδικοι φρουροι που ενω δεν ακουστηκαν προεδρικα διαταγματα και αλλα οπως π. Χ για τους αγροφυλακες ειπανε μονο για εληψεις και σε χρονο express βγηκε ο διαγωνισμος. Μηπως βγει express και η αγροφυλακη και μεινουμε προ εκπληξεων. Λοιπον αυτο αφορα την ανυσηχια μου. Πως το ακους΄΄΄΄
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ειλικρινα εχει πολυ καιρο να παρει αγροφυλακες οποτε οπως καταλαβαινεις μπορει το οριο ηλικιας να ειναι μεγαλυτερο απ'οτι για παραδειγμα στους Ειδικους φρουρους!

Παντως θα δουμε!

Ελπιζω και εγω να βγει συντομα γιατι θελω και εγω να κανω χαρτια για αγροφυλακας!

Υ. Σ Θα παρει Αγροφυλακες και Αγρονομους, Εχεις τελειωσει καποια σχολη;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ριξε μια ματια εδω φιλε!

Σε παιρνει χαλαρα ηλικιακα να κανεις τα χαρτια σου!

Δυο σχέδια Προεδρικών Διαταγμάτων, που αφορούν τα προσόντα, τα κριτήρια και τη διαδικασία προσλήψεως αγροφυλάκων και αγρονόμων, κατέθεσε για νομοπαρασκευαστική επεξεργασία, στο Ε΄ Τμήμα του Συμβουλίου της Επικρατείας, ο αναπληρωτής υπουργός Εσωτερικών, Χρ. Μαρκογιαννάκης.

Σύμφωνα με αυτά, οι αγροφύλακες και οι αγρονόμοι πρέπει να έχουν συμπληρώσει το 21ο έτος της ηλικίας τους και να μην έχουν υπερβεί το 38ο έτος. Ακόμη, πρέπει να έχουν ανάστημα 1,60 μ. Οι γυναίκες και 1,65 μ. Οι άνδρες. Μάλιστα, για το θέμα του ύψους... Προβλέπεται και δικαίωμα ενστάσεως σε περίπτωση που ο υποψήφιος αμφισβητεί το ύψος, που θα βεβαιωθεί από την αρμόδια επιτροπή. Οι υποψήφιοι πρέπει να μην έχουν καταδικαστεί για διάφορα αδικήματα και να μην έχουν στερηθεί τα πολιτικά τους δικαιώματα, έστω και αν έχει λήξει ο χρόνος που ορίσθηκε για τη στέρησή τους, αλλά πρέπει να προσκομίσουν και γνωμοδότηση κρατικού ψυχιατρικού νοσοκομείου ότι δεν είναι χρήστες ναρκωτικών. Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις ή να έχουν απαλλαγεί νόμιμα, πάντως όχι να έχουν απαλλαγή για λόγους υγείας.

Οι υποψήφιοι πρέπει να υποβάλλουν, αυτοπροσώπως, στα Αγρονομικά Τμήματα τις αιτήσεις τους για συμμετοχή στο διαγωνισμό και κάθε ανακριβές δηλούμενο στοιχείο επισύρει αποκλεισμό από το διαγωνισμό.

matrix12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 10:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από matrix12 »

Σχολη συναφης οχι δυκ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εννοω οποιαδηποτε σχολη ΑΕΙ ή ΤΕΙ γιατι αν διαβασες θα παρει και αγρονομους αποφοιτους!
matrix12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 10:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από matrix12 »

Δυκ τι να πω το ενδιαφερων σου με... Ευχαριστω. Μα οχι μπορω μονο αγροφυλακας.

Εσυ εδιαφερεσαι αγρονομος΄΄΄
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οχι εγω ειμαι αποφοιτος λυκειου θα κανω για αγροφυλακας!

Μη με ευχαριστεις δεν υπαρχει λογος.

Εσυ να σαι καλα!
matrix12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 10:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από matrix12 »

Σε ρωτισα πριν για προσοντα που κανουν τη διαφορα γιατι πχ την προηγουμενη που εδωσα για ειδικος φρουρος επαιζε μεγαλο ρολο το διπλωμα γ φορτηγο. Αλλα οι προκυριξη δεν το ειχε ως σαν απαραιτητο προσον οπως του αυτοκινητου πχ μα ολοι το ειχαν γιατι ξερανε οτι΄'μαζι' τα 2 διπλωματα παιρνουν 400 μορια. Ασχετο με τους αγροφυλακες αλλα και σχετικο μαζι. Περα απο τις κατηγοριες που ανεφερες/τριτεκνοι κ. Α μηπως και το διπλωμα γ φορτηγο η ξενη γλωσα παιζει megaρολο΄΄
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στα 27σέλιδα σχέδια Π. Δ. Που υπογράφει ο αναπληρωτής υπουργός Eσωτερικών Xρ.Mαρκογιαννάκης προβλέπονται αντικειμενικά κριτήρια (πτυχίο σπουδών, μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες κ. Λπ.)

Για διπλωμα δεν αναφερει κατι.

Προφανως δεν ειναι απαραιτητο γιατι ως γνωστον οι αγροφυλακες δεν χρησιμοποιουν αμαξια ή μηχανακια για τις μετακινησεις τους οπως σε αλλα σωματα ασφαλειας!

matrix12
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2009 10:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προσλήψεις στην Αγροφυλακή (2009)

Δημοσίευση από matrix12 »

Υπολογιστες΄΄΄΄ αληθεια για ποσα ατομα μιλαμε΄΄
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες