Εκμετάλλευση ζώων

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Markos_Hdi έγραψε:Θα μου επιτρέψεις να μην αναφέρω τον τόπο μου ακριβώς μετά από αυτό, γιατί κατά τα άλλα τον σέβομαι και τον υπεραγαπάω.

Δεν θέλω λοιπόν να ταυτιστεί με κάτι τόσο αρνητικό.
νομιζω οτι εχεις αναφερει απο που εισαι. Οποτε σεβομαι την επιθυμια σου αφου ξερω!Εικόνα
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Επισης στην κινα κι αν γινονται εκτρωπα. Νομιζω κ αυτο το βιντεο απο εκει ερχεται.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Μαγδαλένα έγραψε:
Markos_Hdi έγραψε:Θα μου επιτρέψεις να μην αναφέρω τον τόπο μου ακριβώς μετά από αυτό, γιατί κατά τα άλλα τον σέβομαι και τον υπεραγαπάω.

Δεν θέλω λοιπόν να ταυτιστεί με κάτι τόσο αρνητικό.
νομιζω οτι εχεις αναφερει απο που εισαι. Οποτε σεβομαι την επιθυμια σου αφου ξερω!Εικόνα


Σαφώς και το δηλώνω από πού είμαι μιας και το έχω καμάρι! Απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα'θελα να το πω.

Σ'ευχαριστώ πάντως για την κατανόηση!:)
Anonymous

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρκο εχεις δικιο σορυ.

αυτο μου το ειπε ανθρωπος που ολοι λεμε ρωσοποντιος αλλα αυτος ειναι απο το καζακσταν.

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

yersinia pestis έγραψε:Μαρκο εχεις δικιο σορυ.

αυτο μου το ειπε ανθρωπος που ολοι λεμε ρωσοποντιος αλλα αυτος ειναι απο το καζακσταν.



Καταλαβαίνω πως δυστυχώς τέτοια μπερδέματα γίνονται. Απλά και γω προσπάθησα να το ξεκαθαρίσω!Εικόνα
Anonymous

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Anonymous »

Εχει δει καποιος ενα ντοκιμαντερ για τα διαμαντια της σιερρα λεονε εχει βγει και ενα εργο με τον ντικαπριο.

ετσι φερονται σε ανθρωπους οποτε τα ζωα...
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Το έργο τα παρουσιάζει πολύ μα πάρα πολύ ρόδινα σε σχέση με την πραγματικότητα.

Δείτε και το "hotel Rwanda". Με συγκλόνισε η ταινία αυτή.

Ας κάνουμε όμως άλλο θέμα αν θέλει κάποιος να συνεχίσουμε αυτή την συζήτηση γιατί ήδη είμαστε εκτός.
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Καλα Μαρκο μην νομιζεις ολοι εχουν κτι πολυ ασχημο να πουν για τν τοπο τους. Αλλα ολοι θα ναι τν υπεραγαπουν κ θα ναι περιφανοι γι αυτον! Καθε τοπος εχει τα καλα εχει κ τα κακα του.
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Jimmy »

Μαγδαλένα έγραψε:
Jimmy έγραψε:Συγλονιστικο αυτο το βιντεο... Κι εγω Μια απ'τα ιδια, εχω χασει μια γατα κι ενα σκυλο απο φολα ενω δεν ενοχλουσαν κανενα... Τι να πεις για τη βαραβροτητα των ανθρωπων...
τι σημαινει βαραβροτητα;
Βαρβαροτητα ηθελα να πω!

Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Α, οκ τοτε. Το σκεφτηκα οτι αυτο θα θελες να πεις. Αλλα ξερω κ εγω με σενα; Μπορει να εβγαλες καινουρια λεξη π να μην ξερω... (βλεπε τσαγκλια)
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Rafale »

Εγκύκλιος της ΕΛ. ΑΣ. Για την κακοποίηση ζώων

Δημοσιεύουμε εγκύκλιο που έστειλε η ΕΛ. ΑΣ προς όλα τα αστυνομικά τμήματα της χώρας που αφορά στα θέματα των ζώων συντροφιάς και όχι μόνο. Η διαταγή αυτή υλοποιεί το πρώτο από τα αιτήματα που είχε καταθέσει η Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή Ζωοφιλικών Συλλόγων στη συνάντηση που είχαν με τον γ. Γ. Του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη. Όποιος φιλόζωος επιθυμεί να καταγγείλει οτιδήποτε σχετικό με ζώα στα αστυνομικά τμήματα, καλό θα είναι να τυπώσει και να έχει μαζί του την παρακάτω επιστολή σε περίπτωση που αντιμετωπίσει αδιαφορία ή δυστροπία από τα αστυνομικά όργανα. www.enet.gr

http://s.enet.gr/resources/article-files/eggrafo2.pdf

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Rafale »

Καιρος ηταν να δουνε λιγο καλυτερα αυτο το θεμαΕικόνα

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Hyper »

Πολυ ωραια! Αντε καιρος μερικοι ακατανομαστοι να πληρωσουν για τις ζωες που αφαιρουνΕικόνα
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Antonis21 »

Λοιπον. Να φερω μια αλλη διασταση στο θεμα, και να πω την δικη μου ιστορια/γνωμη.
Στην γειτονια στο πατρικο μου, εχουμε πολλες γατες (5-6 τουλαχιστον). Οι γατες αυτες εχουν μαζευτει εκει, γιατι καποιος/οι που δεν εχω δει προσωπικα, σε διπλανο ακαλυπτο πολυκατοικιας, τις βαζουν φαγητο και νερο (υπαρχουν τα κουπακια, και αραζουν τα γατια εκει γυρω).

Το προβλημα μου ειναι οτι αυτα τα γατια πηγαινουν στο αυτοκινητο μου (οπως και σε ολα της γειτονιας) και τα κατουρουν, τα ξυνουν και λασπωνουν τα παντα με τις πατημασιες τους, για να μην πω για τις τριχες. Το θεμα ειναι συστηματικο και καθημερινο, γιαυτο κατεληξε σε προβλημα. Μαλιστα μια φορα καλοκαιρακι που ειχα ξεχασει το παραθυρο ανοιχτο, μπηκανε μεσα και εγινε το σαλονι απο το αμαξι πανηγυρι.

Εγω, δεν ειμαι ιδιαιτερα φιλοζωος. Για να μην πω οτι τα γατια δεν τα χωνευω καθολου. Για μενα λοιπον δεν κανει τιποτε να φερω την καραμπινα και να τα ξεκανω ολα, η ακομη καλυτερα με το αεροβολο στο κεφαλι που δεν ακουγεται κιολας.
Δεν το κανω ομως. Δεν το κανω οχι γιατι σεβομαι τα γατια, απεναντιας τα απεχθανομαι. Το κανω γιατι σεβομαι τους ανθρωπους που τα αγαπουν, η στην προκειμενη περιπτωση νομιζουν οτι τα αγαπουν. Σιγουρα καποιοι θα πειτε "αχ γιατι να σκοτωσεις τα καημενα τα γατακια". Ωραια. Αυτοι που τα "αγαπουν", αν θελουν να το παιξουν προστατες τους, ας αναλαβουν τις ευθυνες τους. Ας τα παρουν στο σπιτι τους, να μην με ενοχλουν. Το να συγκεντρωνεις και να διατηρεις αδεσποτα σε υπαιθριο χωρο, ζωα που δεν ειναι ελεγμενα και δεν ξερουμε ποσο υγιη ειναι, χωρις ελεγχο στις γεννες, πειτε μου εσεις οι φιλοζωοι, ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ειναι, απο το να θελεις να τα εξοντωσεις. Και σκεφτειτε καλα πριν απαντησετε...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Nassos »

Αφού λοιπόν κατά τα λεγόμενα σου είναι συστηματικό και έντονο το πρόβλημα, γιατί δεν πάς να μιλήσεις σε αυτούς που τα ταϊζουν-ποτίζουν αντί να λές @@@ ότι θα πάρεις καραμπίνα ή αεροβόλο και να τα καθαρίσεις; Και αν δεν σε ακούσουν 1-2 φόρες, να επιμείνεις. Δεν μπορεί, θα καθήσουν να σε ακούσουν. Και αν δεν ξέρεις ποιοί είναι, ρώτα. Πολύ εύκολο να τους βρείς.

Στη γειτονιά μου έχουμε τουλάχιστον 20 γατιά, άλλα στειρωμένα και εμβολιασμένα και άλλα όχι και πολλά άτομα παραπονέθηκαν με το γεγονός ότι τα γατιά τρώνε μέσα ή δίπλα στις πολυκατοικίες και δημιουργείται έντονη δυσοσμία. Τώρα απλώς βάζουμε το φαγητό δίπλα στους σκουπιδοτενεκέδες. Προβλήματα με αυτοκίνητα, ανθρώπους κλπ. Τοσα χρόνια δεν υπήρξε. Άντε να τα δείς να κοιμούνται πάνω στο καπώ, σίγα τα οά... Προτιμώ αυτό από τις κουτσουλιές των περιστεριών.

Και επίσης, εγώ που έχω ηδη 2 γατιά ΠΟΙΟΣ με υποχρεώνει να πάρω και τρίτο, γιατί μέχρι τόσα επιτρέπονται σε ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας; Κανένας. Και να γυρίσουν κάποιοι να μου πούνε να πάρω επειδή τους ενοχλούνε, τότε θα πάρουν δώρο μια μούτζα στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Για την πληροφόρηση σου, οι αδέσποτες γάτες είναι πολύ πιο ακίνδυνες και καθαρές από πχ. Τα σκυλιά.
... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Αύγ 12, 2010 8:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες