ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gr_ar

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από gr_ar »

Ναι οκ. Και εγώ χωρίς στοιχεία ισχυρίζομαι πως η γη είναι τρίγωνη, κάτι άλλο έχεις να μας πεις; Το παίζεται όλοι τάχα πως ξέρετε τι συμβαίνει, ένας να το κυνηγήσει ποτέ και για κανένα λόγο.
Ειρήνη

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ειρήνη »

Μπορείς να μπεις στο ΣΑΝ από ΕΠΑΛ?
ΕΛΕΝΑ

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΑ »

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω για την σχολη ΣΑΝ 1. Η σχολη ειναι στην Αθηνα δεν εχει αλλου; 2. Τν πρωτο χρονο εισαι εσωκλειστος;

3. Ποσα χρονια ειναι η σχολη;

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Είναι στην Αθήνα στον στρατόπεδο ΣΑΚΕΤΤΑ και είναι 4ετής όπως όλες οι στρατιωτικές σχολές αξιωματικών με εξαίρεση τη ΣΣΑΣ καο είσαι εσώκλειστος και τα 4 χρόνια μέσα.
MITAALOUPIS

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από MITAALOUPIS »

Καλησπέρα ανοίγω ένα θέμα που δεν πιστεύω ότι έχει συζητηθεί. Διορίστηκα με προκυρηξη λιμενικου ως υπαξιωματικος νοσηλευτής. Και η ερώτηση μου είναι αν μπορώ όντας απόφοιτος ΤΕΙ με κατατακτηριες και τελειώνοντας το πανεπιστήμιο νοσηλευτικης γίνομαι απευθείας αξιωματικος λιμενικου ευχαριστώ
ροκυ

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από ροκυ »

τι βαθμολογική εξέλιξη έχουν;
Κατερίνα

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Κατερίνα »

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα εισαγωγής στη ΣΑΝ με την κατοχή πτυχίου νοσηλευτικής από ΑΤΕΙ; Εννοώ είτε με το υπάρχον πτυχίο ή με κατατακτηριες και αν ναι, υπάρχει όριο ηλικίας; Ευχαριστώ!

Γερόλυκος
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:08 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Γερόλυκος »

Όχι μόνο μέσω πανελληνίων και εφόσον είσαι γεννημένη μέχρι 1η Ιανουαρίου 1998 και μεταγενέστερα .
Gram

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Gram »

Είμαι μαθητής της Β λυκειου και πρώτο τετράμηνο έβγαλα 19.2 . Στόχος μου είναι η ΣΣΑΣ ιατρική αλλά αν τα βρω σκούρα έχω και την ΣΑΝ. Τώρα οι ερωτήσεις μου είναι: Πώς μπορεί κάποιος απόφοιτος να μεταβεί στις ειδικές δυνάμεις; Επίσης, αφού βγάλει τα κατάλληλα σχολεία θα συμμετέχει υπηρεσιακά ; Τέλος εχω ακούσει ότι από ΣΣΑΣ μπορεί να βγεις και να χρωστάς στο κράτος , στην ΣΑΝ δεν γίνεται κάτι τέτοιο σωστά; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Σταυρούλα Κ.

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Σταυρούλα Κ. »

Αν έχω τελειώσει νοσηλευτική από ιδιωτική σχολή μπορώ μετά να μπω σε στρατιωτικό νοσοκομείο η να μπω στους νοσοκόμους μάχης;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σταυρούλα Κ. έγραψε:Αν έχω τελειώσει νοσηλευτική από ιδιωτική σχολή μπορώ μετά να μπω σε στρατιωτικό νοσοκομείο η να μπω στους νοσοκόμους μάχης;



Ως στρατιωτικό προσωπικό σίγουρα όχι.

Από εκεί και πέρα, ενδεχομένως να μπορείς να συμμετάσχεις σε προκηρύξεις του ευρύτερου Δημοσίου, που αφορούν υγειονομικές υπηρεσίες για πολίτες, ως απόφοιτη ιδιωτικής σχολής νοσηλευτικής.

ερινα

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από ερινα »

Καλησπερα, ειμαι τελειοφητη γ λυκειου και στοχευω για νοσηλευτικη, ειμαι σε διλλημα να δηλωσω τη ΣΑΝ η οχι, κατανοω ολα τα θετικα που προσφερει, ιδιως μετα την τετραετη εκπαιδευση αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η διαβιωση στη σχολη αυτα τα 4 χρονια. Καθε ποτε ειναι οι εξοδοι, ειναι τοσο πιεστικα οσο ακουγεται, γιατι δεν θελω να φτασω σε ενα σημειο που να περιμενω καθε μερα να τελεωσει η πανεπιστημιακη μου φοιτηση και τελικα τα 4 χρονια να καταληξουν ενα μαρτυριο. Επισης εχω το δικαιωμα να πηγαινω διακοπες πχ τα χριστουγεννα η το καλοκαιρι η ακομα και τοτε εισαι εσωκλειστος;
Άβαταρ μέλους
ufc
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 9:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από ufc »

ερινα έγραψε:Καλησπερα, ειμαι τελειοφητη γ λυκειου και στοχευω για νοσηλευτικη, ειμαι σε διλλημα να δηλωσω τη ΣΑΝ η οχι, κατανοω ολα τα θετικα που προσφερει, ιδιως μετα την τετραετη εκπαιδευση αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι η διαβιωση στη σχολη αυτα τα 4 χρονια. Καθε ποτε ειναι οι εξοδοι, ειναι τοσο πιεστικα οσο ακουγεται, γιατι δεν θελω να φτασω σε ενα σημειο που να περιμενω καθε μερα να τελεωσει η πανεπιστημιακη μου φοιτηση και τελικα τα 4 χρονια να καταληξουν ενα μαρτυριο. Επισης εχω το δικαιωμα να πηγαινω διακοπες πχ τα χριστουγεννα η το καλοκαιρι η ακομα και τοτε εισαι εσωκλειστος;


απο αυτα που γραφεις σε κοβω για νοσηλευτικη!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από GeoCommand »

Συμφωνώ με τον κύριο ufc!Κοπελιά οι ερωτήσεις μπορούν να απαντηθούν με μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο.

Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης