Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Παιδια δειτε αυτο!http://www.lasikreviews.co.uk/laser-eye-surgery-us-military-air-force.htm
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Αφου λοιπον τους δεχονται οι αμερικανοι και στα μαχητικα μαλιστα (αυτους που εκαναν laser) γιατι οχι στην Ελλαδα; Λες και θα διαλυθει το ματι εν ωρα πτησης!
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από diplomaths »

Αυτό γίνεται μόνο στην Αμερική από τις ανεπτυγμένες χώρεςΔηλαδή σε Αγγλία, γενικά Ευρώπη, απ'όσο ξέρω, ισχύει το ίδιο με την Ελλάδα, δεν δέχονται

GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Παντως για την Αγγλια οντως δεν δεχονται αλλα λεει πως αυτο προκειται να αλλαξει συντομα...
αλεκα

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από αλεκα »

Παιδια καλά όλα αυτά που γράφετε αλλά γιατί οι γιατροί σου λένε ότι μπορείς να κάνεις λέιζερ και ότι δεν φαινεται και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στις πτήσεις και μάλιστα μέσα στη σχολή καποιοι θα κάνουν μιλάω για ιπταμενους

GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Αν ισχυουν ολα αυτα που λες, δεν πρεπει Στο μελλον να επιτρεψουν τις επεμβασεις laser και για τους ιπταμενους;
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από diplomaths »

Μέλλον...
δεν έχει εφαρμοστεί στην Ευρώπη ακόμα
φαντάσου εδώ...
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Αυτα που λεει η Αλεκα ισχυουν;
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από diplomaths »

Στις προκαταρκτικές εξετάσεις, για την Ικάρων, το βλέπουν οι γιατροί, και φαίνεται αν έχεις κάνει λέιζερ
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από karabill »

Απο γνωστο που εχει κανει λειζερ και ειναι μεσα στα πραγματα εχω ακουσει οτι πολλοι ιπταμενοι κανουν λειζερ αλλα οταν τους δημιουργειται εφοσον εχουν τελειωσει την σχολη. Οι σχολες αυτες δεν θελουν ατομα με μυωπια πρωτον γιατι θα δεχονται μεγαλη πιεση μεσα στο αεροσκαφος και ειναι επικινδυνο να μεγαλωση ή οι φακοι να βγουν λογο της πιεσης που δεχονται! Και εκτος αυτου οταν ο αλλος δεν βλεπει καθαρα δεν μπορεις να του δωσεις εξοπλισμο που κοστιζεις εκατομμυρια!
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
αλεκα

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από αλεκα »

Επειδή δίνω φέτος πανελλήνιες θέλω να μου πείτε αν ισχύουν αυτά που έμαθα ανώνυμα γιατί ξέρω ότι υπάρχει απόλυτη μυστικότητα ο αστιγματισμός μου είναι στο όριο με το διάβασμα όμως μέσα στη σχολή θα αυξηθεί γι'αυτό θέλω να ξέρω αν μετά τη σχολή θα μπορώ να το κατεβάσω λίγο και πάντα με την προϋπόθεση να μείνω ιπτάμενος θέλω να μου απαντήσει καποιος που έχει κάνει ή που έχει ασχοληθεί ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Palioseira »

karabill έγραψε:Απο γνωστο που εχει κανει λειζερ και ειναι μεσα στα πραγματα εχω ακουσει οτι πολλοι ιπταμενοι κανουν λειζερ αλλα οταν τους δημιουργειται εφοσον εχουν τελειωσει την σχολη. Οι σχολες αυτες δεν θελουν ατομα με μυωπια πρωτον γιατι θα δεχονται μεγαλη πιεση μεσα στο αεροσκαφος και ειναι επικινδυνο να μεγαλωση ή οι φακοι να βγουν λογο της πιεσης που δεχονται! Και εκτος αυτου οταν ο αλλος δεν βλεπει καθαρα δεν μπορεις να του δωσεις εξοπλισμο που κοστιζεις εκατομμυρια!


Χωρις να αποκλειεται με μηδενικη μυωπια στα 18-19 που μπαινεις στη σχολη Ικαρων δυσκολο στα 22-23 να σου δημιουργηθει μυωπια.

Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από karabill »

Απο τις πιεσεις συνηθως αμα σου δημιουργηθειαλλιως οντως ειναι δυσκολο στα καλα καθουμενα να σου δημιουργηθει γιατι εχει αναπτυχθει το σωμα του ανθρωπου σε τετοια ηλικια
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Jonas11 »

αλεκα έγραψε:Επειδή δίνω φέτος πανελλήνιες θέλω να μου πείτε αν ισχύουν αυτά που έμαθα ανώνυμα γιατί ξέρω ότι υπάρχει απόλυτη μυστικότητα ο αστιγματισμός μου είναι στο όριο με το διάβασμα όμως μέσα στη σχολή θα αυξηθεί γι'αυτό θέλω να ξέρω αν μετά τη σχολή θα μπορώ να το κατεβάσω λίγο και πάντα με την προϋπόθεση να μείνω ιπτάμενος θέλω να μου απαντήσει καποιος που έχει κάνει ή που έχει ασχοληθεί ευχαριστώ
αμα εισαι γυναικα χανεις χρονο απ τη ζωη σου αμα θες να πας ικαρων ιπταμενη γιατι δεν παιζει να σε παρουν... Οσο για το λειζερ στην προκυρηξη λεει οτι απαγορευεται και απ την αλλη ποιος εχει 5000 ευρω να ακουμπησει και 4 μηνες καιρο να περιμενει μεχρι την αναρωση
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από karabill »

Πλεον ειναι μια βδομαδα η αναρωση εχει παει 13η γενια η επεμβαση αυτη! Και οντως παιζει να παιρνουν μια ή και καμια : Ρ καλυτερα ΣΥΔ ή ΣΤΥΑ αμα θες αεροπορια κατα την γνωμη μου!
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης