Η μάχη της Ισσού το 333 πχ.

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
12θεϊστής

Αλέξανδρος ο Μέγας

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Signaller, επειδή με κραυγές και γελάκια δεν γίνεται συζήτηση. 1) Έχεις ανεβάσει θέμα με τίτλο "ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ"

2) Σε άλλο Θέμα αναφέρεις ότι οι πρόγονοί σου είναι αυτοί που δύνασαι να γνωρίζεις, δηλαδή περίπου από 1821 και μετά. Τώρα σε έπιασε Κόψιμο για τον Μεγαλέξανδρο και τους αρχαίους προγόνους μας;

3) Το παρόν θέμα αφορά τον Μέγα Αλέξανδρο, προς τι οι στρεψοδικίες περί 1940 και Βαλκανικών πολέμων;

4) Ο Μέγας Αλέξανδρος μυήθηκε στα Καβείρια Μυστήρια. Έχεις να σχολιάσεις επ` αυτού;

Μας έχετε ζαλίσει με τον εβραϊκό θεό.1000 χρόνια βυζάντιο,1000 χρόνια ανθελληνισμός και οπισθοδρόμηση. Ξεκολλήστε.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αλέξανδρος ο Μέγας

Δημοσίευση από Signaller »

1. Ναι. Ανέβασα. Και υπάρχουν κι άλλα. Τί πάει να πει ; Ότι δεν είμαι έλληνας ; Ωραία λοιπόν. Όλα τα κάνανε καλά οι αρχαίοι. Ήταν οι Mr.Perfect. Κανένα έγκλημα. 2. Ναι. Πρόγονοί μου κυρίως και βιολογικά είναι από το 1821 και μετά. Από εκεί και πέρα δεν λέω ότι οι αρχαίοι είναι ξένοι. Προφανώς αισθάνομαι πιο κοντά στον Πλάτωνα π. Χ. Παρά στον Ξέρξη. Πρώτα από όλα όμως πρόγονοί μου είναι οι σύγχρονοι. Δηλαδή ή το ένα θα ισχύει ή το άλλο ; Ή θα τους μισώ και θα τους αποκηρύξω ή θα ζω στο παρελθόν ; Είναι προφανές το επιχείρημά μου. Το είπα γιατί κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν ότι τηλεμεταφερθήκαμε από την εποχή του Πλάτωνα και του Περικλή. Όλοι είναι πρόγονοί μας, αλλά κυρίως οι πιο σύγχρονοι

3. Και 4. Μπράβο στον ΜέγαΑλέξανδρο που ήταν θεοσεβούμενος άνθρωπος. Το εγκρίνω.

Από εκεί και πέρα, στο έχω ξαναπεί, εφαρμόζεις την γνωστή λογική με το μπουζούκι και τον αστυνομικό. Ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι. Έχεις μια μανία να κρίνεις τις εποχές με βάση την θρησκεία. Έχεις μια θρησκοκεντρική όψη των πραγμάτων που είναι λάθος. Τότε είχαμε Μεγαλέξανδρο και είχαμε μεγαλείο, τότε είμασταν δωδεκαθεϊστές. Τώρα έχουμε π. Χ. Γιωργάκη και Κωστάκη και είμαστε κακομοίρηδες, τώρα είμαστε χριστιανοί. Άρα δωδεκαθεϊσμός = Μεγαλέξανδρος και χριστιανισμός = Γιωργάκης-Κωστάκης. Είναι λάθος αυτή η λογική γι'αυτό και οι "στρεψοδικίες" που λες ότι κάνω για τους βαλκανικούς πόλεμους. Εγώ που σου μιλάω (και θα με περνάς για παπά με αυτά που γράφω) πάω μια φορά το χρόνο το πολύ στην εκκλησία. Δεν ασχολείται ο κόσμος με τη θρησκεία. Που σε λίγο ούτε ο χριστιανισμός θα υπάρχει μιας και όλα θα γίνουν Ισλάμ

Τέλος πάντων επειδή αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια επέτρεψέ μου να αγαπώ την πατρίδα μου και να μην αμφιβάλλεις για τον πατριωτισμό μου. Και επέτρεψέ μου να είμαι χριστιανός όπως ήταν και οι πρόγονοί μου.

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
12θεϊστής

Αλέξανδρος ο Μέγας

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Φίλε δεν ξέρω κάθε πότε πηγαίνεις στην εκκλησία και δεν μου πέφτει λόγος. Αυτό που βλέπω όμως είναι ότι έχεις αναλάβει εργολαβία την υπεράσπιση της εκκλησίας. Δικαίωμά σου, αλίμονο, αλλά επειδή Η σκούφια Μου κρατάει από το Λογκανίκο Λακωνίας μην μου ξαναπείς για υπερ πίστεως και άλλα γραφικά γιατί ξέρω καλύτερα οι δικοί μου βιολογικοί πρόγονοι για ποιο λόγο πέθάναν στους μεγάλους αγώνες του Έθνους. Σταματήστε την καπηλεία των Εθνικών Αγωνιστών.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες