Σωματική ικανότητα και εργασία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
νικος

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από νικος »

Παιδια με ι5 ψυχολογικο υπαρχει προβλημα για εργασια σε καποια εταιρια η δημοσιο?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Nassos »

νικος έγραψε:Παιδια με ι5 ψυχολογικο υπαρχει προβλημα για εργασια σε καποια εταιρια η δημοσιο;


Μόνο στις Ένοπλες Δυνάμεις και στα Σώματα Ασφαλείας δεν επιτρέπουν.
MPOUNAKIAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2010 10:55 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από MPOUNAKIAS »

Καλησπερα σας εχω καποιες ερωτησεις !1ον ειμαι γενικων καθηκωντων ι3-14 τη σημανει ειμαι και τα δυο; ενω η υγειονομικη καρτα γραφει ι3 ενοπλο για ανχωδεις εκδηλωσεισ 2ον μπορω να ζητησω επανεξεταση;

3ον αν μεκρινουν ικανο ι1 μπορο να μπο πυροσβεστικη; απαντηστε μου αμεσα αρκει καποιος να ξερει ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Deathdiver »

MPOUNAKIAS έγραψε:Καλησπερα σας εχω καποιες ερωτησεις !1ον ειμαι γενικων καθηκωντων ι3-14 τη σημανει ειμαι και τα δυο; Ενω η υγειονομικη καρτα γραφει ι3 ενοπλο για ανχωδεις εκδηλωσεις 2ον μπορω να ζητησω επανεξεταση;

3ον αν μεκρινουν ικανο ι1 μπορο να μπο πυροσβεστικη; Απαντηστε μου αμεσα αρκει καποιος να ξερει ευχαριστω



Αν δεν εισαι Ι1 απο οτι ξερω δεν γινεται να πας σε σωματα ασφαλειας τωρα για πυροσβεστικη δεν ειμαι σιγουρος... Εικόνα

MPOUNAKIAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2010 10:55 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από MPOUNAKIAS »

Το ι3 εχει επιπτωσεις; στο υπολοιπο δημοσιο εκαβ και τα λοιπα πλην αστυνομιας λιμενικου παραδειγμα εμποροπλοιαρχον;

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Deathdiver »

AΝ δεν εισαι Ι1 δεν ξερω κατα ποσο εφικτο ειναι να σε παρουν εκει που Θελεις... Ρωτα κανεναν στρατιωτικο γιατρο...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Nassos »

MPOUNAKIAS έγραψε:Καλησπερα σας εχω καποιες ερωτησεις !1ον ειμαι γενικων καθηκωντων ι3-14 τη σημανει ειμαι και τα δυο; Ενω η υγειονομικη καρτα γραφει ι3 ενοπλο για ανχωδεις εκδηλωσεις 2ον μπορω να ζητησω επανεξεταση;

3ον αν μεκρινουν ικανο ι1 μπορο να μπο πυροσβεστικη; Απαντηστε μου αμεσα αρκει καποιος να ξερει ευχαριστω



1) Να είσαι και τα 2 δύσκολο. Ι4 Άοπλο αποκλείεται από τη στιγμή που είσαι Ι3 Ενοπλο,

2) Φυσικά και μπορείς να αιτηθείς επανεξέτασης.

3) Απ'όσο ξέρω ναι, αλλά δεν είμαι ειδήμων.
MPOUNAKIAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2010 10:55 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από MPOUNAKIAS »

Μια τελευταια ερωτηση ΄ με το ι3 μπαινεις σχολη εμποροπλοιαρχον η εκαβ?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Nassos »

MPOUNAKIAS έγραψε:Μια τελευταια ερωτηση ΄ με το ι3 μπαινεις σχολη εμποροπλοιαρχον η εκαβ;


Αυτό που ρωτάς δεν το γνωρίζω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Greek_Army »

MPOUNAKIAS έγραψε:ean kaποιος γνωριζει ας απαντηση!


Εκαβ δεν ζητάνε πιστοποιητικό τύπου Α οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα απλά ζητάνε ιατρική βεβαίωση ότι είσαι σωματικά υγιής
εμποροπλοιάρχων η προκήρυξη αναφέρει το εξής : Γνωμοδότηση υγειονομικής επιτροπής από την οποία, σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για κάθε ειδικότητα, να προκύπτει ότι ο υποψήφιος είναι σωματικά και πνευματικά κατάλληλος για φοίτηση στις ΑΕΝ της αντίστοιχης ειδικότητας. Για την υγειονομική εξέταση των υποψηφίων και την έκδοση πιστοποιητικού υγειονομικής καταλληλότητας για τη συγκεκριμένη ειδικότητα αρμόδια είναι η ΥΕΑΝΕΘ του τόπου κατοικίας κάθε υποψηφίου. ...
hliasre
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Οκτ 11, 2010 7:09 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από hliasre »

Δεν θλω να παω ι3 και ι4 με τπτ ειναι οτι το χρειαζομαι λογο δουλειας μετα... Εγω παρουσιαζομαι ναυτικο νοεβριο. Ενας φιλος μ που υπηρετη μ ειπε οτι υπαρχουν ι1 που ειναι αστα να πανε και οτι εγω ι1 θα παω γτ δν ειμαι γεματος τοσο. Δηλαδη δν μπορω να πω να με βαλουν ι2;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Greek_Army »

hliasre έγραψε:Δεν θλω να παω ι3 και ι4 με τπτ ειναι οτι το χρειαζομαι λογο δουλειας μετα... Εγω παρουσιαζομαι ναυτικο νοεβριο. Ενας φιλος μ που υπηρετη μ ειπε οτι υπαρχουν ι1 που ειναι αστα να πανε και οτι εγω ι1 θα παω γτ δν ειμαι γεματος τοσο. Δηλαδη δν μπορω να πω να με βαλουν ι2;


μόνο στις ένοπλες δυνάμεις και στα σώματα ασφαλείας κοίτανε την σωματική σου ικανότητα. Και Ι1 να βγεις στον στρατό αν πας εκεί θα περάσεις από εξετάσεις και θα κοπείς
Johnc

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Johnc »

Ι4, Ι3, Ι2 επηρεαζουν αργοτερα την εργασια;

το προβλημα μου το αναφερα πιο πανω.

υπαρχουν αρκετοι που παραδειγμα αν θελουν "κρατανε" και δεν αναφερουν τετοια προβληματα ετσι ωστε να βγουν Ι1;
Να πω πως εξαιτιας αυτου του προβληματος παρατησα τις σπουδες μου στο εξωτερικο διοτι δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα! Ισως οφειλονταν και σε αγχος.
Οποιος γνωριζει για το προβλημα της αμβλυωπιας ας γραψει παρακαλω... Παθολογικο δεν θεωρειται;

Οσο για τις μυοψιες ειναι "ψυχολογικο";

Οι οφθαλμιατροι θα κρινουν το προβλημα αυτο πριν μπω μεσα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Johnc έγραψε:Ι4, Ι3, Ι2 επηρεαζουν αργοτερα την εργασια;

το προβλημα μου το αναφερα πιο πανω.

υπαρχουν αρκετοι που παραδειγμα αν θελουν "κρατανε" και δεν αναφερουν τετοια προβληματα ετσι ωστε να βγουν Ι1;
Να πω πως εξαιτιας αυτου του προβληματος παρατησα τις σπουδες μου στο εξωτερικο διοτι δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στο διαβασμα! Ισως οφειλονταν και σε αγχος.
Οποιος γνωριζει για το προβλημα της αμβλυωπιας ας γραψει παρακαλω... Παθολογικο δεν θεωρειται;

Οσο για τις μυοψιες ειναι "ψυχολογικο";

Οι οφθαλμιατροι θα κρινουν το προβλημα αυτο πριν μπω μεσα;


Σε σώματα ασφαλείας και ένοπλες δυνάμεις δεν θα μπορέσεις να μπεις. Λοιπόν στο ΦΕΚ Αναφέρει όλες τις παθήσεις και δίπλα αναγράφει και την σωματική ικανότητα ρίξε μια ματιά

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες