Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Και ποιος μας λέει πως οι "προφητείες" δεν είναι κόλπα άλλων παπάδων για να οικονομήσουν;
ADF

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από ADF »

GenerX έγραψε:Και ποιος μας λέει πως οι "προφητείες" δεν είναι κόλπα άλλων παπάδων για να οικονομήσουν;
ADF

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από ADF »

GenerX έγραψε:Και ποιος μας λέει πως οι "προφητείες" δεν είναι κόλπα άλλων παπάδων για να οικονομήσουν;


φιλε, το θεμα των προφητειων, εχει πολιτικες και οικονομικές ριζες που εμπλεκουν συμφεροντα σε επιπεδο κρατων.

ενα σου λεω, την μονη βατοπαιδιου την επισκεπτονταν τακτικά οι : Καρολος της αγγλιας, πουτιν, μπιλγκειτς, το λομπι των εφοπλιστων, οι ισχυροτεροι Ελληνες πολιτικοι και πολυ αλλοι.

περα απο το οικονομικο σκανδαλο υπαρχουν διακρατικα συμφεροντα, ειναι μια ιστορια πολυ εντεχνα στημενη.

εδω να φανταστεις εδωσαν τεραστια κονδυλια στον λιακο να κανει στουντιο τελευταιας τεχνολογιας για να διαδιδει αυτες τις μαλ@#$%$#ες που λεει.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Ρε συ εγώ έχω ακούσει από πολλούς ανθρώπους απίστευτα πράγματα για τον Παΐσιο. Όχι περί προφητειών κλπ κλπ.

Ε και δεν έχω ικανό έναν άνθρωπο που σέβονται τόσοι να γράφει παραμύθια...
ADF

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από ADF »

GenerX έγραψε:Ρε συ εγώ έχω ακούσει από πολλούς ανθρώπους απίστευτα πράγματα για τον Παΐσιο. Όχι περί προφητειών κλπ κλπ.

Ε και δεν έχω ικανό έναν άνθρωπο που σέβονται τόσοι να γράφει παραμύθια...


εχουν διαδοθει και πραγματα που ποτέ δεν ειπε ο παισιος.

εαν θελεις να κρινεις καποιον στο ειδος του, ρωτα πρωτα τους συναδελφους του για να

εχεις μια πιο ολοκληρωμένη γνωμη.

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από kampf »

Γιατι το αγιασμενο κομποσχοινι ειναι ακριβωτερο ρε μαγκες;
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ADF

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από ADF »

kampf έγραψε:Γιατι το αγιασμενο κομποσχοινι ειναι ακριβωτερο ρε μαγκες;


Bεβαια οχι το κομποσχοινι,

αλλα οι θησαυροι της βυζαντινης αυτοκρατοριας που βρισκονται στο Αγ. Ορος εχουν μεγαλυτερη αξια απο πολλους προυπολογισμους κρατων.

πχ.

το βατοπαιδι διεκδικει μερος της κοκκινης πλατειας στην Μοσχα σαν παλαιο μετοχι.

αντιλαμβανεστε τα χρηματικα ποσα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Nassos »

adf έγραψε:αυτα ειναι προφητειες που διαδιδονται εντεχνα απο αμφισβητουμενους μοναχους απο το βατοπαίδι

με το "καιρος γαρ εγγυς" μεσω του απατεωνα καμπαλιστή λιακόπουλου.

παιδιά χρειαζεται μεγαλη προσοχή, οι καιροι ειναι πολύ δυσκολοι για τους Ελληνες.



Το "Καιρός Γαρ Εγγύς" και το Τραχώνι είναι εδώ και χρόνια γνωστό ότι είναι απάτη.

Συγγενείς μου που μένουν στη Λεμεσσό μου έλεγαν ότι αυτός ο άνθρωπος ήταν μπλεγμένος με συμμορίες και τη μαφία.

Πλιάτσικο; Μόνο; Πολύ φοβάμαι ότι θα είναι κάτι χειρότερο από απλώς "πλιάτσικο". Και όχι μονο στην Αθήνα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Μαρ 13, 2010 4:01 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Signaller »

Εγώ παρόλο τον απεριόριστο σεβασμό που έχω στον Γέρντα Παΐσιο, στα της εξωτερικής πολιτική τον θεωρώ εντελώς λάθος και φάουλ. Ποιός θα πάρει και μετά θα μας δώσει την Πόλη... Πλάκα κάνουμε; Εδώ είναι τόσο ξεπουλημένοι αυτοί που κυβερνάν την Ελλάδα που και αύριο να πει ο Ερντογάν πάρτε την, οι δικοί μας θα αρνηθουν Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Signaller την Σάβ Μαρ 13, 2010 8:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Ο Παϊσιος και ο Ιωσήφ ο Βατοπεδινός είναι οι "αγιότερες" μορφές που έχουν ασκήσει στο Αγιο όρος.

Από τον Παϊσιο πέρναγε πλήθος κόσμου καθημερινά. Πολλοί βουλευτές, Υπουργοί εκ των οποίων ο Βενιζέλος, ο Καραμανλής, ο Ιωαννίδης, ο Τσοχατζόπουλος και πολλοί άλλοι.

Εχω διαβάσει απομνημονεύματα και εκατοντάδες διηγήσεις ανθρώπων σοβαρών που τον επισκέφθηκαν και ξαφνιάστηκαν επειδή γνώριζε πράγματα για αυτούς (ονόματα, ασθένεια αν είχαν, επάγγελμα κτλ) .

Τώρα αν κάποια που έχει πει δεν φαίνεται ότι είναι εφικτά να πραγματοποιηθούν καλά θα κάνουμε να περιμένουμε γιατί έχει πει και πολλά άλλα γιοα τα οποία βγήκε αληθινός. Για τον Γράψα που κάποιοι ειρωνεύονται όταν αυτός τον είχε επισκεφθεί ήταν υπολοχαγός και του είχε πει ότι θα ηγηθεί του Ελληνικού στρατού.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Signaller »

TOPOL-M έγραψε: Ο Παϊσιος και ο Ιωσήφ ο Βατοπεδινός είναι οι "αγιότερες" μορφές που έχουν ασκήσει στο Αγιο όρος.

Από τον Παϊσιο πέρναγε πλήθος κόσμου καθημερινά. Πολλοί βουλευτές, Υπουργοί εκ των οποίων ο Βενιζέλος, ο Καραμανλής, ο Ιωαννίδης, ο Τσοχατζόπουλος και πολλοί άλλοι.

Εχω διαβάσει απομνημονεύματα και εκατοντάδες διηγήσεις ανθρώπων σοβαρών που τον επισκέφθηκαν και ξαφνιάστηκαν επειδή γνώριζε πράγματα για αυτούς (ονόματα, ασθένεια αν είχαν, επάγγελμα κτλ) .

Τώρα αν κάποια που έχει πει δεν φαίνεται ότι είναι εφικτά να πραγματοποιηθούν καλά θα κάνουμε να περιμένουμε γιατί έχει πει και πολλά άλλα γιοα τα οποία βγήκε αληθινός. Για τον Γράψα που κάποιοι ειρωνεύονται όταν αυτός τον είχε επισκεφθεί ήταν υπολοχαγός και του είχε πει ότι θα ηγηθεί του Ελληνικού στρατού.

Για τον Γράψα είχε πει ότι δεν θα είναι απλά Α/ΓΕΕΘΑ, αλλά ότι επί των ημερών της ηγεσίας του ως Α/ΓΕΕΘΑ θα γίνουν πολλά πράγματα. Που δεν έγιναν. Τέλος πάντων, παραμένει επίτιμος Α/ΓΕΕΘΑ Εικόνα Στους γέροντες που είπς να προσθέσω και τον γέροντα Πορφύριο τον Καυσοκαλυβιώτη, που ήταν και στην πολυκλινική Αθηνών

TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Θα γίνουν φοβεροί πόλεμοι στη Μέση Ανατολή, όπου θα πάρουν μέρος οι Ρώσοι. Θα υπάρχουν πολλοί νεκροί.
Οι Κινέζοι θα περάσουν τον Ευφράτη ποταμό με 200.000.000 στρατό και θα προχωρήσουν προς τα Ιεροσόλυμα.

Θα καταστραφεί το τέμενος του Ομάρ και θα αρχίσουν οι εργασίες για την ανοικοδόμηση του ναού του Σολομώντα που ήταν παλαιότερα χτισμένος σ' εκείνο το σημείο.
Θα γίνει φοβερός πόλεμος μεταξύ Ευρωπαίων και Ρώσων και θα σκοτωθούν πολλοί. Η Ελλάδα δεν θα αναμιχθεί πολύ σ' αυτόν τον πόλεμο και θα της δοθεί η Κωνσταντινούπολη, επειδή οι αντιμαχόμενες πλευρές δεν θα βρίσκουν άλλη καλύτερη λύση. Έτσι, θα συμφωνήσουν γι' αυτό με την Ελλάδα, αφού θα τους πιέζουν οι δύσκολες τότε περιστάσεις. Μ' αυτόν τον τρόπο, χωρίς να χρησιμοποιηθεί ο Ελληνικός στρατός, θα δοθεί η Πόλη στους Έλληνες.

Οι Εβραίοι θα βοηθηθούν από τον Ευρωπαίο ηγέτη και θα αποκτήσουν μεγάλη δύναμη.Θα αναδειχθούν αναιδείς και υπερήφανοι και θα προσπαθήσουν να αναλάβουν την διακυβέρνηση της Ευρώπης. Τότε τα 2/3 των Εβραίων θα εκχριστιανιστούν

Η ΕΟΚ είναι το κράτος του Ισραήλ και τα ψωμιά της είναι λίγα.
Οι Κούρδοι και οι Αρμένιοι θα κάνουν κράτος... "

Παϊσιος μοναχός.

yersinia pestis

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από yersinia pestis »

Ο Παισιος ομως αποφευγει να πει σχετικα με το βατικανο επιτηδες;

Αλλοι προφητες αναφερουν για την καταστροφη του βατικανο[ απο κιτρινη φυλη]

Το θεμα ειναι οτι ολοι δεν αναφερονται συγκεκριμενα και μαλλον επειρεαζουν παρα προφητευουν.

yersinia pestis

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από yersinia pestis »

Ενας μονο εδωσε της ονομασιες για τους παπες συμφωνα με τα λεγομενα του αλλοι 3 ακομα!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Nassos »

yersinia pestis έγραψε:Ο Παισιος ομως αποφευγει να πει σχετικα με το βατικανο επιτηδες;

Αλλοι προφητες αναφερουν για την καταστροφη του βατικανο[ απο κιτρινη φυλη]

Το θεμα ειναι οτι ολοι δεν αναφερονται συγκεκριμενα και μαλλον επειρεαζουν παρα προφητευουν.



Ένας ανώνυμος στο Άγιον Όρος είχε γράψει "παύση του Πάπα και ανακήρυξη Πατριάρχη για όλη της Ευρώπη". Άλλοι λένε ότι γράφτηκε το 1053 μ. Χ, άλλοι πολύ πιο μετά κάπου το 1500 μ. Χ. Πειστική απάντηση περί της αυθεντικότητας του συγκεκριμένου συγγραφέα δεν έχω πάρει.

Ο Κοσμάς ο Αιτωλός πάντως τον χαρακτήριζε "Αντίχριστο" και μάλιστα πρόσθετε ότι αυτός θα είναι η αιτία. Αν και δεν μας λέει ποίος είναι ή τι είναι ο άλλος Αντίχριστος (πρωθυπουργός, πρόεδρος, βασιλιάς, στρατηγός, η Τουρκία;) [Ο ένας Αντίχριστος Είναι ο Πάπας, και ο άλλος είναι αυτός που είναι στο κεφάλι μας, χωρίς να ειπώ το όνομά του το καταλαβαίνετε, μα λυπηρόν είναι να σας το ειπώ, διότι αυτοί οι Αντίχριστοι είναι εις την Απώλειαν, καθώς το έχουν]

yersinia pestis έγραψε:Ενας μονο εδωσε της ονομασιες για τους παπες συμφωνα με τα λεγομενα του αλλοι 3 ακομα!


Λές για τον Άγιο Μαλαχία; Συγκεχημένες οι απόψεις επ'αυτού.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες